Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 83372 alkalommal)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #150 Dátum: 2012. Október 26. - 16:30:02 »
Leica.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #151 Dátum: 2012. Október 26. - 16:35:43 »
 :crazy:
Leica.

Ha fizeted, akkor én is kérek.  ;D
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #152 Dátum: 2012. Október 26. - 19:11:44 »
A profi gépek közül hiába a Nikon a legjobb, ha ZOZO nem szán rá 800e Ft-ot.
Egy általam próbált kompakt Nikon pedig erős fényben zöld->lila színátmenetet produkált...  :fenek:

Régen Fujival is gyönyörű képeket csináltam, de mióta egy fotós nem ajánlotta nem is veszek.  ;D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #153 Dátum: 2012. Október 26. - 19:35:13 »
Srácok mindenkinek kösz a segitséget, bár még nem látom az alagút végén (barlangban) a fényt de már tudom milyen irányba tapogatózzak. Azt hiszem ahogy YOEE is irta a cseppálló/vizálló kompakt gép lesz belőlle, ahogy látom minden gyártónak van 1-2 ilyen modelje. A haverem aki nagy fotós ő a Nikon-t ajánlotta (talán AW100) vagy valami ilyesmi. Az itteni ára(Románia) kb. 80 ezer. Ez tud valami úri huncutságot is hogy GPS, vagy mi a szösz, de 2 okból sem használnám: 1. hülye vagyok hozzá, 2. a barlangokban nem igazán szokott GPS jel lenni(bár a bejáratuk GPS kordinátáit nem lenne hülyeség rögziteni). Láttam még Fuji-t, Olympust olcsóbban, nekem azok is szimpatikusnak tűnnek. Ja meg BENQ-t is, amitől egy kicsit azért idegenkedek.
Ja és egy döntő tényező lehet, hogy lehet-e valamelyiket multiban vagy Mediamarkt jellegű üzletben kapni, ugyanis a fizum egy részét ajéndékutalványban kapom és azt ott levásárolhatnám.

Tehát továbbra is nyitva áll kérdés, hogy csepp/vizálló kategóriában mit ajánlottok, illetve mi van pro vagy kontra egy egy márkával kapcsolatosan.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #154 Dátum: 2012. Október 26. - 19:41:07 »
Olvasgass teszteket, nézegess tesztképeket!!!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #155 Dátum: 2012. Október 26. - 20:02:03 »
"Egy általam próbált kompakt Nikon pedig erős fényben zöld->lila színátmenetet produkált...  "

Aztatat úgy híjják, hogy kromatikus aberráció.

Gyakorlatilag a lencse hibája. Ha spóroltak a lencsén a bevonatokkal, vagy nem megfelelő minőségű üveget használtak.
A Canon oldalán azt hiszem a 200L-es obinak van fent a komplett gyártási folyamata, videóval. Érdemes megnézni. Bejön a "homok" a gyár egyik végén, és kimegy az obijektív a másik végén. Miután kihűltek a lencsék, utána gyakorlatilag majdhogynem steril körülmények között kezelik.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #156 Dátum: 2012. Október 27. - 09:32:01 »
:crazy:
Leica.

Ha fizeted, akkor én is kérek.  ;D

Mégis melyiket, kalkulálok gyorsan. Hány üveggel számoljak? :crazy: :crazy:
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #157 Dátum: 2012. November 05. - 12:27:20 »
Egyre inkább kezd körvonalazódni a gépvásárlás. A helyzet jelenlegi állása szerint Fuji XP30 lesz. Van-e esetleg valakinek tapasztalata vele?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #158 Dátum: 2012. November 05. - 14:04:08 »
ZOZO- ha fotókat akarsz készíteni vele, akkor nem javasolt. Mi is nézegettük az elődjét mielőtt vettünk. Volt egy oldal, ahol nagyon jó review-kat írtak a különböző gépekről, sajnos azt most nem találom, de egy másik támpont :
http://www.digitalversus.com/digital-camera/fujifilm-finepix-xp30-p10791/test.html

Hmm. Dobálni akarod?  ;D

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #159 Dátum: 2012. November 05. - 14:16:25 »
ZOZO- ha fotókat akarsz készíteni vele, akkor nem javasolt. Mi is nézegettük az elődjét mielőtt vettünk. Volt egy oldal, ahol nagyon jó review-kat írtak a különböző gépekről, sajnos azt most nem találom, de egy másik támpont :
http://www.digitalversus.com/digital-camera/fujifilm-finepix-xp30-p10791/test.html

Hmm. Dobálni akarod?  ;D

Azt hogy érted, hogy fotókat akarok-e vele csinálni  ???
Ha kenyeret akarnák piritani akkor kenyérpiritót vennék.  ;)
Dobálni nem akarom, de fogom és valószínűleg viz is fogja érni, fog kapni hideget-meleget.
És lehetőleg olyan gép kell amin nem kell szinte semmit állitani.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #160 Dátum: 2012. November 05. - 15:05:36 »
Úgy értettem, hogy leginkább gagyi fotókat fogsz vele tudni készíteni. Van akinek ez is elég, és ha fontosabb, hogy pl. ha leesik, vagy viz éri, se legyen vele gond, ez a gép azoknak készült.  A jól ismert szőnyegedet viszont ugyanúgy fogja megjeleníteni, mint az előző masinád...  :sör: ;D

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #161 Dátum: 2012. November 05. - 20:32:56 »
Úgy értettem, hogy leginkább gagyi fotókat fogsz vele tudni készíteni. Van akinek ez is elég, és ha fontosabb, hogy pl. ha leesik, vagy viz éri, se legyen vele gond, ez a gép azoknak készült.  A jól ismert szőnyegedet viszont ugyanúgy fogja megjeleníteni, mint az előző masinád...  :sör: ;D

Nem hiszem, hogy a gép tudásával lesz a gond, inkább az enyémmel  :crazy:
Ma délután el is dőlt , szűk 30ezer jó magyar forintnak megfelelő ajándékutalványért meg is vásásroltam a gépet. 

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #162 Dátum: 2012. November 05. - 20:46:47 »
...meg is vásásroltam a gépet.
Akkor jöhetnek a MAI BOROTVÁLKOZÁSOM topicba az oda illő fényképek.
 :crazy:
  :sör:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #163 Dátum: 2012. November 05. - 21:14:40 »
...meg is vásásroltam a gépet.
Akkor jöhetnek a MAI BOROTVÁLKOZÁSOM topicba az oda illő fényképek.
 :crazy:
  :sör:

Inkább az elad topicba  ;)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #164 Dátum: 2012. November 05. - 21:41:05 »
Máris eladod az új fényképezőt?  :evil:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici