Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 366611 alkalommal)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1665 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 14:42:52 »
A GD nagyon kemény, sokat kell vele vacakolni, mire jó élt tudsz rátenni. Az 1000-es kövön kezd újra, amíg a karodról szép kényelmesen nem viszi a szőrt. Utána jöhetnek a finomabb kövek.

Jó, hogy írod a körök számát, így tudsz viszonyítani, de egy idő után a kialakult élből lehet következtetni, hogy végzett e az ember az adott kövön. Egyébként egy kör az egy oda-vissza?

Vagy, ha biztos vagy benne, hogy a durvább köveket kimaxoltad, akkor a 12k-on nyomd még. Azt a 25 kört nagyon kevésnek tartom, ha a kínai kőről beszélünk, főleg (rendes) iszap nélkül. Ott 100 alatt nem finiseltem soha. A 8k-nál is dupláznék, így látatlanban.

A kör, az 1 oda-vissza. Az #1000 és a #4000 az egy kínai noname, a #8000 az egy Taidea, a #12k-s pedig Naniwa

Az is kérdés hogy mennyire nyomod a kést 4000 felett. Ha nagyon rányomod akkor ki is tudja venni az addig kialakult élt. A kínai kövön 100 alatt ne állj meg valóban :)
Ugye nem tudom mennyire erős nálatok a nyomás, de valszeg nyomom valamennyire mivel X-ben kell fennem és két kézzel vezetem, de inkább a pengehátat nyomom, ha ez így érthető.

Na akkor most az lesz, hogy ráduplázok a körökre, ha nem tripla lesz belőle....

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1666 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 14:46:55 »
Csodálom a türelmedet. :)

Gyakorlatilag egy vagyon már amit elköltöttem ezekre, (jó tudom más sokkal többet költ) de azt amit akartam még nem értem el.
A cél, hogy egy "örök" darab legyen. Valahogy igénylem ezt az érzést.



Mondjuk vehettem volna 1000 borotvapengét aztán ott van az örökké. :D

Meg szeretném tanulni, az meg időbe telik.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1667 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:04:15 »
Ha Naniwa, akkor viszont azon ne nyomd túlságosan.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1668 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:24:10 »
Csodálom a türelmedet. :)
Gyakorlatilag egy vagyon már amit elköltöttem ezekre, (jó tudom más sokkal többet költ) de azt amit akartam még nem értem el.
A cél, hogy egy "örök" darab legyen. Valahogy igénylem ezt az érzést.

Mondjuk vehettem volna 1000 borotvapengét aztán ott van az örökké. :D

Meg szeretném tanulni, az meg időbe telik.
:hat:
Kiegészíteném azzal, hogy le a kalappal mindenki előtt, aki ezt a műfajt internetes videók és leírások, fórumos tanácsok alapján (húsvér tanítómester nélkül), komoly összegeket és rengeteg időt beleölve elsajátítja, gyakorolja, sőt ezek után segít másoknak.
Nem tűnik nehéznek ez a dolog, csak miután belevág az ember.  :crazy: Ha bizonyos időn belül nem jön az eredmény, vagyis nem tud az ember alaposan megborotválkozni azzal amit megélezett, akkor azért jön egy kis frusztráció a rászánt pénz és idő miatt. Ezt csak azért írom le, mert sok "kezdő" úgy jön ide hogy kést szeretne, és saját maga szeretné élezni is, mert az milyen menő, tradicionális, stb, de nem gondolja végig, hogy ez mivel jár.  :jajne:
Nem mindenkinek való az élezés, pl nekem se. Eladtam minden élezős cókmókot, kést, és nem hiányoznak.
Ezt nem személy szerint neked írom, csak kifejtettem bővebben a fenti mondatom mögött lapuló gondolataimat. ;)
Mindemellett persze sok sok kitartást kívánok a továbbiakhoz, és gratula az elszántságodhoz!  :sör:
(szerintem)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1669 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 16:44:10 »
 :idea:  Ezt szerintem el is helyezhetnénk figyelmeztetésnek a Szakkönyvtár és egyéb kult rovatba.  :naughty:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1670 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 17:03:30 »
:idea:  Ezt szerintem el is helyezhetnénk figyelmeztetésnek a Szakkönyvtár és egyéb kult rovatba.  :naughty:

 :+1:

:-) Én épp ezért bele se vágtam. Tisztelet azoknak, akik igen és köszönet azoknak, akik másnak éleznek! Nincs elárasztva velük az ország...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1671 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 17:35:17 »
Nyilván kőtípustól függ, de ezres kő felett én már nem teszek sújt a pengére élezés közben. Ezresnél és alatta is inkább csak az élszalag kialakítás fázisában, vagy nagyon keményre edzett acél esetében. Maximum megtámasztom a gerincnél. Sajnos itt pontos, számszerű tanácsot nem lehet adni, mindenkinek a saját kősorával kell kitapasztalnia az elérhető maximumot, vagy ami már neki megfelelő. Aztán majd úgyis jön egy kés, ami valamiért nem akar működni a már jól begyakorolt rutin szerint végzett élezés után... ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1672 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 07:28:39 »
Eladtam minden élezős cókmókot, kést, és nem hiányoznak.

Köszönet érte, nekem pont a sárga belgád hiányzott. Egyszerű lélek vagyok, nekem ennyi elég. :)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1673 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 08:47:17 »
Eladtam minden élezős cókmókot, kést, és nem hiányoznak.
Köszönet érte, nekem pont a sárga belgád hiányzott. Egyszerű lélek vagyok, nekem ennyi elég. :)
:sör:
(szerintem)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1674 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 19:35:48 »
Jelentem, a mai napon sikerrel vette a GD66 az összes akadályt! Csak 3 órám ment rá!
de az az 1000-es kínai, az megizzasztott. 500 kör....  :censored:
#4000@200
#8000@150
12000@150

balsafa+krómoxid 60-80 kör körül

újra bőrözött fenő.

És basszus az egynapos borostát is levitte. kicsit be van ugyan durranva a nyakam a tegnapi slant+derby kombótól, de ez csoda!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1675 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 20:22:21 »
Gratulálok! :borz2:

Milyen ezres kínai?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1676 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 21:16:22 »
Jelentem, a mai napon sikerrel vette a GD66 az összes akadályt! Csak 3 órám ment rá!
de az az 1000-es kínai, az megizzasztott. 500 kör....  :censored:
#4000@200
#8000@150
12000@150

balsafa+krómoxid 60-80 kör körül

újra bőrözött fenő.

És basszus az egynapos borostát is levitte. kicsit be van ugyan durranva a nyakam a tegnapi slant+derby kombótól, de ez csoda!

Szép munka!  :sör:

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1677 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 21:43:05 »
Jelentem, a mai napon sikerrel vette a GD66 az összes akadályt! Csak 3 órám ment rá!
de az az 1000-es kínai, az megizzasztott. 500 kör....  :censored:
#4000@200
#8000@150
12000@150

balsafa+krómoxid 60-80 kör körül

újra bőrözött fenő.

És basszus az egynapos borostát is levitte. kicsit be van ugyan durranva a nyakam a tegnapi slant+derby kombótól, de ez csoda!
Lehet hogy kellene egy durvább kő az élszalag kialakításához. 1000 kövön az egy kicsit melós. De nem lehetetlen :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető jettison

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1678 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 23:00:15 »
Kedves borotválkozni szerető fórumozók!

Ugyan régóta szemezek a borotvakéses borotválkozással, de totálisan újonc vagyok a témában. Pár éve vettem is egy meglehetősen réginek tűnő kést és most jött el az idő, hogy szeretném elsajátítani a módszert. A borotván J.A. Henckels Solingen, Zwillingswerk, 38 1/2 feliratok vannak, az alábbi linken van egy kép is róla:
https://www.dropbox.com/s/c1utigx4eiiear9/SAM_1507.JPG?dl=0

Nem tudom, hogy ez mennyire alkalmas egy kezdő számára, de abban szinte biztos vagyok, hogy ráférne egy szakértő által kivitelezett élezés. A kérdésem az lenne, hogy hova érdemes fordulnom ezzel. Vagy esetleg van a fórumon egy vállalkozó szellemű, Bp. közeli mester, aki elvállalná?

Üdv nektek, segítségetek előre is köszönöm!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #1679 Dátum: 2016. Szeptember 13. - 08:19:06 »
Szia, keresd Bowapex-et vagy Salmo-t itt a fórumon.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici