Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1601416 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1305 Dátum: 2011. Július 08. - 12:50:14 »
Kedves Toz,

Csak a mai reggeli borotválkozásod írásos és képi beszámolója között keresem a konzisztenciát.

A FUTURE+Feather összeállítás, abból a szögből, ahonnak én látom a képet, nagyon hasollít eggy LORD+ nemtudom milyen de penge összeállításra.
Proraso-t csak nyomokban tartalmaz a kép. Inkább hasomlít egy Palmolive vagy AKRO stick szappanra.

 :crazy:

Gondolat fenykepezes tortent. A gondolataimban penge nem szerepelt, igy azt a kepen sem tudtam feltunteni. A stick Speick (egy regi pamacstartoban). A pamacs Omega utazo.
A tenyleges tortenesekrol fenykepem nincs, de valahogy igy lehetett:



 :sör:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1306 Dátum: 2011. Július 08. - 15:21:20 »
Jó napot az uraknak! Na jó a Napot visszavonom a hőségriadóra való tekintettel.  :)
A mai koradélutáni frissítő  :borotva:



- Proraso Preshave Cream
- 23 mm Shavemac, Finest Badger
- Castle Forbes Shaving Cream Lavender Essential Oil
- Fitjar Lathering Up Shaving Bowl
- 7/8" Rudolf Stehlo / Solingen
- Kanayama Cordovan #30000
- WTG / XTG
- Castle Forbes After shave Balm
  :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1307 Dátum: 2011. Július 08. - 19:34:44 »
Uraim!

Mai borotválkozásom története, avagy  AZ ELSŐ FEGYVERTÉNY KÉSSEL!

Előtte, alapos forró vizes arcmosás
          forró törölköző

Szappan, Mühle, homoktövis

Borotva, 5/8 Bismarck-"Registered" (Köszönöm ZOZO, jól működik)

Technika, WTG, nagyon óvatosan, apró pontos húzások

Utána, Wilk. after shave biztosításként

Felhasznált idő, kb. 1 óra

Eredmény, arcom minden szegletét érintettem a késsel, szükség volt itt-ott L6-al korrigálni
               belevágtam a hüvelyk ujjamon a bőrbe, mikor letöröltem elsőként a habot

Plusz eredmény, ifjú titán érzés, magabiztos, határozott tekintet, a kutyafuttában vegyszerekkel, műanyaggal borotválkozóktól való elkülönülés igen határozott érzésének tudatában, kitörő jókedv!

 :borotva: 

Sheffield-England

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1308 Dátum: 2011. Július 08. - 20:15:25 »
Szép volt Szőrmók, csak így tovább!  :borz2:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1309 Dátum: 2011. Július 08. - 20:25:14 »
+ 1 késsel borotválkozó  :borz1: :borz1:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1310 Dátum: 2011. Július 08. - 21:32:02 »
Éljen Szőrmók! Gratulálok! :sör:

Ma esti  :borotva:

Nagy izgalommal próbáltam ki a Clauberget!

Az éle új dimenzió az élesség kategóriában. Valahol a rettenően, borzasztóan éles és a hűű b@zm.g között helyzkedik el. (Sanyi,  ez tényleg nagyon, nagyon jól sikeredett.  :sör: :sör: :sör:)

A kés valahol a 4/8 és a 9/16 között helyezkedik el. Nagyon finom fordulékony darab. Az éle , mint írtam élse, de ugyanakkor mint a vaj.


Miután egész nap izzadtam, mint egy ló (szedd magad sárgabarackszedés és piaci bevásárlás volt a délutáni program- hőség riadó ide, hőség riadó oda- ) úgy döntöttem, hogy a késő esti borotválkozásomat az ibolya jegyében fogom megejteni. Ezért:

A "kötelező" Prorasot követően,
GFT Ibolyás szappan Mülhe szintetikus borz pamaccsal habosítva tálkában
Clauberg "halas beütős" kés
GFT Ajaccio Violet

Közben a Bartók Rádió,  Brams: Magyar táncok darabját adta, többek között.

Istenien éreztem magam!

Az eredmény kimagasló: Új kés, jó pamacs, kellemes, harmónikus illat-kompozíció és megfelelő zenei aláfestés!
A borotválkozás: BBS!
 :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1311 Dátum: 2011. Július 08. - 22:21:40 »
Jó napot az uraknak! Na jó a Napot visszavonom a hőségriadóra való tekintettel.  :)
A mai koradélutáni frissítő  :borotva:
De ki az a vigyori csóka Rudi bácsi mellett?  :crazy:
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1312 Dátum: 2011. Július 09. - 00:41:41 »
Örülök, hogy jól sikerült, ezek szerint fejlődőképes vagyok :) Az a Clauberg nagyon jó kis borotva, nagyon vékonyra van köszörülve, így kicsit könnyebb dolgom volt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1313 Dátum: 2011. Július 09. - 08:59:13 »
Az első és egyben az utolsó reggeli borotválkozásom tapasztalatai:

Felkeltem szépen oda raktam a kotyogósba a kávét, és egylapon akkor már a vizet is forralni.
Fogtam a Dovo-t meg a "frissen" érkezett kék belga követ és húztam rajta 20at hajszálteszt előtte picit kellett húznom a késen, hogy elpattanjon, utána odarak és nem pattan de elvágja, ok pasztás bőr, gurtni, bőr, mindegyiken még 20 húzás. Közben ázik a pamacs loxitán szappan keverés arcmosás arcmosóval aztán hideg víz és felkenés.

Nagyon szépen siklik a borotva egészen az államig ahol nem tudom hogy de sikerült valamit levágnom amit nem is éreztem és dölt belölle a vér, oké megtörölgettem semmi gond, tovább mentünk minden oké a nyakamnál egy ujjabb vágás ezt éreztem és el is vettem gyorsan a kést. Ezek után első kör kész. Az elején úgy terveztem 3 karika lesz szuperul megfent kés hajrá extra BBS.
Itt már csak egy kört terveztem. A második körben kisebb mikró vágásokat sikerült szereznem, eddig a késes borotválkozásom alatt nem volt annyi vágásom összesen mint ma ez az egy alatt.

Nem tudom, hogy a reggel miatt vagy a "túl éles" kés miatt volt de ez ma így sikerült.   :borz2:
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1314 Dátum: 2011. Július 09. - 11:12:27 »
A ma reggeli:
- jó kis zuhany
- arcmosas glicerines szappannal
- Proraso pre krém (közben Dovo 20 hevederen, 60 bőrön)
- Proraso szappan HJM borz pamaccsal
- WTG/ATG

Utána Hymm ASB,  majd Aqua Sziget,  Esztergom. Tökéletes  érzés.  :-D

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1315 Dátum: 2011. Július 09. - 11:54:32 »
Szia Lacus_65

Milyen Dovo?

Szia Brien!

Sajnálom, hogy így alakult a borotválkozásod.

Ősi kiníai mondás: Addig ne mondd azt, hogy rossz úton jársz, még végig nem mentél rajta!



Az álkapocs csont él , és az áll mindketten macerás területek, mert ott van leginkább görbülete az arcnak.
Érdemes ezeket a területeket (állkapocs csont él) felhúzni a pofalemez felé, illetve lehúzni a nyakfelé  és akkor borotválni WTG, illetve XTG, (fentről le illetve lentről fel) mikor már így síkban vannak.

Fontos, hogy különösen hollow ground, half hollow ground kések esetén tőkéletesen feszüljön ki a bőr a kés éle alatt. Ezek a penge kialakítások kevésbé megbocsájtóbbak, mint egy quarter- , half wedge, vagy horribile dictu wedge kés.

Az is fontos, hogy megfelelő legyen a bőröd előkészítése és a hab minősége.

A kés bőrre történő ráhelyezése is fontos a nagyon éles kések esetében. Nem szabad úgy rátenni, hogy egyből rá is nyomod is és más azzal az erővel vágsz is. Inkább a fokozatos erősségű kicsit "cirógató" mozdulat(ok) a célravezetőek.

De a helyzet az, hogy bármannnyit lehet erről olvasgatni, a személyes tapasztalatot nem helyettesíti semmi.

Úgyhogy ne add fel, és határozott lépteklel haladj tovább a borotvakéses borotválkozás keskeny mezsgyéjén,, míg el nem éred a tökéletes sévet!

Udvőzlettel:
Toportyán.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1316 Dátum: 2011. Július 09. - 12:08:35 »
Szia!
Egy egyszerű 5/8-os Dovo Solingen kés.

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1317 Dátum: 2011. Július 09. - 12:45:08 »
Köszönöm a jó tanácsokat Topi!  :sör:

Jenes úr:
A kő zsírul müködik! :sör:
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1318 Dátum: 2011. Július 09. - 15:12:06 »
Én meg úgy döntöttem, hogy amíg beteg vagyok, nem borotválkozom. Július elsején betegedtem le, azóta már egész komolyan közeledek a Robinson-i szintre... már puha a szőr, nem szúr  :borosta: :D
Majd, ha meggyógyulok, jöhet a FatBoy 9-esen  :borotva:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1319 Dátum: 2011. Július 09. - 15:29:19 »
Eloljaroban... Tritek, jobbulast!



Delelott beaztattam az egyenesen Fukoshima tartomanybol hozzam kerult, kozel NOS allapotu Feather High Class No.90 jelolesu keszulekemet. Aztan par percel ezelott kiprobaltam.
Elozotesen egy egyszeru Body Shop szappannal arcot mostam, es Proraso pre kremet hasznaltam. Habot a kepen is lathato Madame Scoldioli Sentinel Leatherbol epitettem Tubby2-val arcon habositva. A keszulekbe Feather penget toltottem. (A gyari dobozban kaptam hozza egy fekete Feather-t, de azt meghagyom a keszlet reszekent.)
Feltem kisse, az OC fej miatt, joggal. Sajnos az OC-t nem nekem talaltak ki. Nem igazan elvezem, hogy a fesu fogait erzem a minden mozdulatnal. A keszulek gyakorlatilag hangtalanul dolgozik a sajat markas pengevel. Ebben nagyon hasonlit a Feather Portablere. Nemi pontverzes, poreges van. Merteke elhanyagolhato.
AS-t egyaltalan nem hasznaltam, mivel a Sentinel illatat akartam erezni magamon, ami nagyon bejon (lehet, ha kinyit a Madame a nyari szabi utan egy ujabb adag scent samplet berendelek... persze tobbe nem probalok meg belole habot gyartani  :fetreng:).
A borotvat tobbet nem igen fogom hasznalni. A haztartas - eddigi ? -  legdragabb bekerulesi erteku DE  borotvja a szekrenybe kerul.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici