Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 365411 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #165 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 14:52:03 »
na ma megfentem 4 borotvámat a 5/8-as kerámiákkal...
a 12k-s kínait még le kell síkolnom, azt most nem vetettem be.  :crazy:
lebőrözés után mindegyik kés átment a hajszálteszten, uhogy ma este állatorvosi lovat fogok játszani és mindegyiket kipróbálom  :borotva:
A kövek nagyon szépen dolgoztak, utólag még1X köszi a beszerzést  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #166 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 15:16:32 »
na ma megfentem 4 borotvámat a 5/8-as kerámiákkal...
a 12k-s kínait még le kell síkolnom, azt most nem vetettem be.  :crazy:
lebőrözés után mindegyik kés átment a hajszálteszten, uhogy ma este állatorvosi lovat fogok játszani és mindegyiket kipróbálom  :borotva:
A kövek nagyon szépen dolgoztak, utólag még1X köszi a beszerzést  ;D
Hát meglátszott, h melyikekel nem foglalkoztam eleget...
Viszont a orosz szépen csilingelt (tök furcsa, eddig ilyet nem hallottam) és a longball féle késem is szépen "muzsikált"

Ja Zozo /thanks  ;D / féle kést is nekieresztettem a pofázmányomnak.... ez is megnyugtatóan lekapta a szőrt a képemről
Apropó! Erről meg lehetne tudni, h hogyan-mikkel lett élezve?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #167 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 16:12:36 »
Természetesen meglehet.
Kelemen Mihály, tel: 0040259476643
Ő borotvaköszörűs, Flasi jó barátja, ő tette rendbe a kést.
Mindenkinek tudom ajánlani aki nagyváradhoz közel lakik.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #168 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 16:27:30 »
Természetesen meglehet.
Kelemen Mihály, tel: 0040259476643
Ő borotvaköszörűs, Flasi jó barátja, ő tette rendbe a kést.
Mindenkinek tudom ajánlani aki nagyváradhoz közel lakik.
;D ezt vágom, mert olyan papírban volt...  ;D  :borotva:
de, h milyen kövekkel, v géppel, v ilyesmi...  ???
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #169 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 18:39:35 »
Ott a telefonszám, hivd fel  ;)
Bár nem hinném, hogy minden műhelytitkot elárulna, meg telefonon nem is igen lehet annyi tapasztalatot átadni

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #170 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 20:43:31 »
OK magaslabdavolt  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #171 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 14:29:27 »
No, nekiestem az SFK-nak a hozzá érkezett Helikon kővel. Mindkét oldalon húztam kb harmincat, az eredmény: életlenebb mint valaha :( Elpakoltam mindent, majd felhúztam magam, és nekiestem smirglivel a kőnek, majd ismét a késnek. A durva oldalon meghúzogatva még úgy 30x már egész szépen vitte a szőrt az alkaron, így nekiestem a másikkal is - az eredmény: katasztrófa :( (lehet hogy ami finomabbnak tűnik, mégis az a durvább?)
Úgyhogy kezdtem előről, még lehúztam párszor az első oldalon, amíg ismét vitte a szőrt, aztán a hozzá kapott vászonból kapott egy adagot. Ez legalább használható, a bőrös oldala az ugye rettenet, így a longball-féle szíj lett a folyamat vége, egész ígéretesnek tűnik, amint lehetőség lesz rá kipróbálom. ;D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #172 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 17:02:37 »
...egész ígéretesnek tűnik, amint lehetőség lesz rá kipróbálom.

Hát, e-társak... félsiker. Húz, de legalább a szőrt nem viszi. Kénytelen voltam a sheffieldivel befejezni a kört.  :'(

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #173 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 20:32:59 »
Ajaj...:borosta: ..az a Helikon kő, az mit takar?  A honvédségi borotva készlet tartozéka? Deák Ferenc után szabadon (ugyebár, hogy a sántán begombolt lajbit végig ujra kell gombolni...), lehet a fenést előlről kezdeni.  :borosta: Viszont arra az SFK borotva nagyon alkalmas. Csak a kő is legyen megfelelő. Meg a kedved ne menjen el...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #174 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 11:24:31 »
Ilyen szempontból az SFK tényleg jó alany, mert ha jól csinálod hamar kapsz használható élt. Könnyen élezhető az acélja, és meglepően jól tartja az élét utána. Jó cucc, ha nem csavarodott akkor meg kiváló :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #175 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 11:46:04 »
Pár kép biztos segítene azonosítani a követ...

Mivel volt használva a kő? (víz/olaj/...) Te mivel használtad?

Mennyire nyomtad rá a pengét a kőre? Stb, stb, stb.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #176 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 12:01:21 »


ő az, a honvédségi készlettel érkezett, bontatlan csomagolásban. Vízzel használtam, mert asszony eltiltott az olajtól, minthogy kevés van belőle (olíva jó lett volna?) :) A kést nem nyomtam rá, épp csak annyira hogy a helyén maradjon, illetve a második nekifutásnál másik kézzel is tartottam hogy biztos jól felfeküdjön - amúgy ez a penge is meg van csavarodva...

ja és persze semmi info nincs arról hogy melyik oldal milyen finomságú :S
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 12. - 12:08:39 írta vidak »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #177 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 12:46:18 »
Síkolva lett a kő? Ha nem, akkor nem meglepő hogy nem érsz el vele jó eredményeket. Ha lesíkoltad, akkor körömmel le lehet tesztelni hogy melyik oldal a finomabb, vagy van rá egy másik kedvenc módszerem is. Fogsz egy alátétet, és azon az oldalon csiszolod jó sokáig amelyiket finomabbnak érzed a körmöddel. Miután úgy látod nem javul már, és homogén a felülete, az alátétnek a felét felfekteted a másik oldalra, és dörzsölöd egy kicsit. Ha fényesebb lett a többi részhez képest, akkor finomabb, ha karcosabb lett, akkor durvább.

Ha nincs más, akkor inkább híg műszerolajat vegyél, a növényi olajok túl sűrűn folyók. Árulnak párszáz forintért 1-2 decis kiszerelésben bicikliszereléshez nagyon hígan folyó olajat, az tökéletes. Megfogod a flakont és megrázod, ha érzed hogy alig viszkózusabb mint a víz és szépen locsog, akkor jó. Cseke rt. által gyártott olajat láttam apósjelöltnél, az jónak tűnt a célra.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #178 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 12:56:30 »
Síkolva lett a kő? Ha nem, akkor nem meglepő hogy nem érsz el vele jó eredményeket. Ha lesíkoltad, akkor körömmel le lehet tesztelni hogy melyik oldal a finomabb, vagy van rá egy másik kedvenc módszerem is. Fogsz egy alátétet, és azon az oldalon csiszolod jó sokáig amelyiket finomabbnak érzed a körmöddel. Miután úgy látod nem javul már, és homogén a felülete, az alátétnek a felét felfekteted a másik oldalra, és dörzsölöd egy kicsit. Ha fényesebb lett a többi részhez képest, akkor finomabb, ha karcosabb lett, akkor durvább.

Ha nincs más, akkor inkább híg műszerolajat vegyél, a növényi olajok túl sűrűn folyók. Árulnak párszáz forintért 1-2 decis kiszerelésben bicikliszereléshez nagyon hígan folyó olajat, az tökéletes. Megfogod a flakont és megrázod, ha érzed hogy alig viszkózusabb mint a víz és szépen locsog, akkor jó. Cseke rt. által gyártott olajat láttam apósjelöltnél, az jónak tűnt a célra.

Igen, a második kör előtt síkoltam a követ. Milyen alátét  ??? (gondolom nem sör, amire először gondoltam...)

Ja és az úgy működik, hogy olajozni a korábban vízzel használt követ?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #179 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 17:34:06 »
Mondjuk egy sima 6-os alátétet. Sőt, még alátét sem feltétlenül kell, a lényeg,  hogy legyen egy darab acélod,amit az egyik oldallal "felpolírozol", majd leteszteled a másik oldallal, hogy milyen nyomot hagy a felületen.

Ha egyszer vízzel kezdted használni, utána érdemes is a víznél maradni, ha olajjal, akkor annál. Mondjuk víz után lehet olajra váltani, fordítva már egyel macerásabb. (Megoldható, de nem biztos, hogy érdemes...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici