Közösség > Szakkönyvtár és egyéb kult

A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek

<< < (9/9)

jenessanyi:
Más dolgokról van szó. A szimpla és duplavállas stabilizátor azért készül, hogy az amúgy nagyon vékony köszörülésnek adjon egy kis merevséget. Gyárilag eleve úgy vannak kiütve a pengék, hogy ez a két stabilizátor már benne van, így túl sok odafigyelést nem igényel a vállnak a köszörülése, mert simán "koppanásig" tolja, és kész. A váll nélküli csiszolást szabadkézből kell csinálni vagy köszörűn, vagy szalagcsiszolón, vagy tüzikorongon, és ha jól sejtem ezért kezdték el egyre jobban hanyagolni.

Ez leginkább alkalmazott technológia kérdése, nem technikáé. Ugyan nem dolgoztam még két korongos vizes köszörűvel, de szalagcsiszolón is könnyebb a sima váll, gondolom ha még bele is van ütve a hőkezelt mintadarabba a váll úgy még nagyobb a különbség. A vállaknál arra kell mindig figyelni hogy ugyanolyan mély legyen mindkét oldalon, és ugyanodáig tartson, az elsőt lerendezi a 2 egymással ellentétes korong, a másikat a beütött váll. Jól kitalálták ezt a solingeniek, nem véletlen nem változott ez a technológia sok sok évtizede semmit :)

gregg:
Ezt nem is tudtam, hogy gyárilag már benne volt a stabilizátor, dupla váll. Így sokkal inkább igaz, amit írtam, egyértelműen könnyebb köszörülni. Peti, nem értem, mit tartasz logikai bukfencnek az érvelésemben?  :nemtom:
Természetesen, itt a saját eszközeimre, vagy a Sanyi által is említett szalagcsiszolós megmunkálásból indultam ki, amikor nehézségről beszéltem, mert ezeket ismerem, de szerintem professzionális célgépeken sincs ez másképp.
A lényeg, hogy a váll nélküli kialakításnál pusztán a kezedre/szemedre vagy hagyva, oda nem tudsz segédeszközt beiktatni.

"Azért a dupla vállas már nem tűnik nekem olyan egyszerűnek, bár azért van arra is ötletem, hogyan fognék neki, ha muszáj lenne." - Ja, erre gondoltál? Ha igen, akkor már az új infó birtokában ez a mondat is tárgytalan, de nélküle is könnyebbnek tartom magát a holker köszörülését, mivel itt nem kell a folyamatos ív kivezetésével törődni. A dupla váll kézi kialakítása igényelhet nagyobb odafigyelést, erre próbáltam utalni ebben a mondatomban.

"Sanyit értem. Abban van valami, hogy az átmenet kiköszörülése nem egyszerű feladat...." - Ezt írtam én is: ..."kézzel kell ügyelned az ív szép kivezetésére". Meg azt, hogy a vállasnál, amikor még nem tudtam, hogy gyárilag beleütik, hogy segédeszközzel megállíthatod a köszörűt/szalagcsiszolót.

tothzoltan:

--- Idézetet írta: SicTransit - 2013. Március 23. - 22:10:08 ---Leülhet, egyes.  ;D



Hétfőn  zárthelyi, ez lesz a beugró!


--- Idézetet írta: tothzoltan - 2013. Március 23. - 19:54:20 ---
--- Idézetet írta: SicTransit - 2013. Március 23. - 18:58:05 ---Aminek nincs válla!

--- Idézet vége ---

A váll akkor micsoda?!

--- Idézet vége ---

--- Idézet vége ---

Józsi képet még értettem. Ez alapján számomra viszont egyforma a rokkant és az ép vállú.

Amúgy meg a Futur adamcsutkaja megvan?! :crazy:

(Ed! Igazad van, mindent szetoffolunk! :-D Ez nem is fórum, inkább egy minimálisan struktúrált levlista :-P)

jenessanyi:
Jó hogy átkerült ide, itt azért több értelme van :)

SicTransit:
Zoli, a duplavállas, aminek a penge tő felőli végén két "gát" = váll van. Ez merevít. A sima vállas, ami egy "gát"-ban, vállban végződik, s a vállnélküli, ami szép ívesen átmegy a pengetőbe a pengére merőleges merevítés nélkül.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése