Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 529293 alkalommal)

Nem elérhető Jenobence

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3885 Dátum: 2016. Június 21. - 00:05:54 »
@Marcselló, Rotbart: Köszönöm a tippeket.
@pmol322: Én is így gondolom. Nem vagyok finnyás, de idegen férfiak vérével nem szívesen keverem össze a sajátomat.

Tehát ha jót szeretnék; Silvertip.

TheGoldenNib ellentmondásos a méreteket illetően: Elméletileg nekem 2mm-el kisebb átmérőt kell vadásznom, mint amit mérek a tövénél, azt írják az okosok.
Kicsit olyan ez, mint a futócipő gyáraknál. Az egyik a "valós" méretet, másik a "rendes" méretet írja.
Ez a huszas: http://www.thegoldennib.com/wet-shaving/badger-hair-knots/silvertip-premium-knots/20-silvertip-grade-a.html?___SID=U
Ami akkor a húsz milliméteres lyukba való, ugyebár?
Ez pedig a huszonkettes: http://www.thegoldennib.com/wet-shaving/badger-hair-knots/silvertip-premium-knots/22-silvertip-grade-a.html

Jó, de ha azt írja a húsz milliméteresre: "Approximately measures 18.5mm-18.8mm", akkor ez a 22 mm átmérőjű lyukban lötyögni fog, mint tücsök a vakondlukban, stimmt?
A Silvertip Premium pedig -állítólag- még inkább: http://www.thegoldennib.com/wet-shaving/badger-hair-knots/silvertip-premium-knots/20mm-silvertip-premium.html?___SID=U

Ebből én azt szűröm le, hogy a köteg olyan tömött, hogy 10 mm magasság alatt az átmérője annyit nő, hogy örülök, ha lesz hely a ragasztónak, s nyugodtan rendeljem meg a húsz milliméteres Silvertip Grade A-t, vagy a 20mm Silvertip Premiumot.

Javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek!

U.í.: 22 mm tolómérővel mért átmérő jelenleg benne levő malacszőrön.


Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3886 Dátum: 2016. Június 21. - 08:16:54 »
@Marcselló, Rotbart: Köszönöm a tippeket.
@pmol322: Én is így gondolom. Nem vagyok finnyás, de idegen férfiak vérével nem szívesen keverem össze a sajátomat.

Tehát ha jót szeretnék; Silvertip.

TheGoldenNib ellentmondásos a méreteket illetően: Elméletileg nekem 2mm-el kisebb átmérőt kell vadásznom, mint amit mérek a tövénél, azt írják az okosok.
Kicsit olyan ez, mint a futócipő gyáraknál. Az egyik a "valós" méretet, másik a "rendes" méretet írja.
Ez a huszas: http://www.thegoldennib.com/wet-shaving/badger-hair-knots/silvertip-premium-knots/20-silvertip-grade-a.html?___SID=U
Ami akkor a húsz milliméteres lyukba való, ugyebár?
Ez pedig a huszonkettes: http://www.thegoldennib.com/wet-shaving/badger-hair-knots/silvertip-premium-knots/22-silvertip-grade-a.html

Jó, de ha azt írja a húsz milliméteresre: "Approximately measures 18.5mm-18.8mm", akkor ez a 22 mm átmérőjű lyukban lötyögni fog, mint tücsök a vakondlukban, stimmt?
A Silvertip Premium pedig -állítólag- még inkább: http://www.thegoldennib.com/wet-shaving/badger-hair-knots/silvertip-premium-knots/20mm-silvertip-premium.html?___SID=U

Ebből én azt szűröm le, hogy a köteg olyan tömött, hogy 10 mm magasság alatt az átmérője annyit nő, hogy örülök, ha lesz hely a ragasztónak, s nyugodtan rendeljem meg a húsz milliméteres Silvertip Grade A-t, vagy a 20mm Silvertip Premiumot.

Javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek!

U.í.: 22 mm tolómérővel mért átmérő jelenleg benne levő malacszőrön.
Gondolom a méret a lyukméret, a 18.8 meg a köteg mérete a műanyag felett.
TGN az jó, használok egy Super Badgert, nem hullik, puha, stb.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3887 Dátum: 2016. Június 21. - 08:53:59 »
22 mm-est ist vehetsz akár, az ára is ugyanaz.


•••

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3888 Dátum: 2016. Június 21. - 09:42:07 »
Én előbb kiszedném a köteget, kitisztítanám a fészket, és úgy mérnén le a furatot a nyélben.
Ezután a lehető legnagyobb,még beleférő köteget venném, mert a ragasztó elég az aljára is, nem kötelező az oldalán is lennie.
Egyébként is tudsz a műanyagon "kúposítani" egy két tizedet csiszpapírral, és akkor van oldalt is műgyanta.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3889 Dátum: 2016. Június 21. - 10:56:25 »
Én biztosan nem nyúlnék hozzá ehhez a szép pamacshoz, pláne borz köteget nem tennék bele. Egy kiadós fertőtlenítés után még évtizedekig használható lenne ez a pamacs és ez így eredeti. Ha mégis kötegcsere, akkor se borz. Ha nagyon kellene egy borz, akkor az egy másik projekt lenne.
Fertőtlenítéshez van többféle szer, nem kell a vérnek keverednie. Nem mellékesen régen a borbélyok is ugyanazt a pamacsot használták több archoz.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3890 Dátum: 2016. Június 21. - 11:13:02 »
Nekem is van egy ilyen malacom. Csak fa nyéllel, öregapámé volt. Újra lakkoztam a nyelet, a malacot kimostam pátyolgattam (kb úgy kell vele bánni, mintha hajat mosnál, vagyis nem te hanem az asszony), ma pedig csodaszép, csodajó.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3891 Dátum: 2016. Június 21. - 11:42:33 »
Nekem is van egy ilyen malacom. Csak fa nyéllel, öregapámé volt. Újra lakkoztam a nyelet, a malacot kimostam pátyolgattam (kb úgy kell vele bánni, mintha hajat mosnál, vagyis nem te hanem az asszony), ma pedig csodaszép, csodajó.

De a tied, hs jol emlékezek, apudé volt, ilyen előélettel, természetesen nem lennék magam sem túl finnyás.


A borbély, egyszer, még beretvállás előtt szappanoz, így nincs vérszerződés.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3892 Dátum: 2016. Június 21. - 13:19:45 »
Nekem is van egy ilyen malacom. Csak fa nyéllel, öregapámé volt. Újra lakkoztam a nyelet, a malacot kimostam pátyolgattam (kb úgy kell vele bánni, mintha hajat mosnál, vagyis nem te hanem az asszony), ma pedig csodaszép, csodajó.

De a tied, hs jol emlékezek, apudé volt, ilyen előélettel, természetesen nem lennék magam sem túl finnyás.


A borbély, egyszer, még beretvállás előtt szappanoz, így nincs vérszerződés.

Ezen az alapon itt se kéne adnunk, vennünk egymás pamacsait.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3893 Dátum: 2016. Június 21. - 14:17:03 »
Azt írtam, nem tudhatja a pamacs előéletét
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3894 Dátum: 2016. Június 21. - 14:41:03 »
Azt írtam, nem tudhatja a pamacs előéletét

Mert ha mondjuk tőled vennék egy pamacsot, annak tudnám? Azt tudnám csak, hogy tőled van, de pl azt nem tudnám, hogy milyen fertőzéseid vannak, pamacsoltál e vérző területet vele, vagy wc pucolásra be volt e fogva a pamacs.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3895 Dátum: 2016. Június 21. - 14:49:05 »
Azt írtam, nem tudhatja a pamacs előéletét

Mert ha mondjuk tőled vennék egy pamacsot, annak tudnám? Azt tudnám csak, hogy tőled van, de pl azt nem tudnám, hogy milyen fertőzéseid vannak, pamacsoltál e vérző területet vele, vagy wc pucolásra be volt e fogva a pamacs.

Ja, de előélet ismeretében, ha bármi eü baj történne, tudnád kit kell keress, ami persze nem túk nagy vigasz, de mégis egy kisebb biztonságérzetet ád.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3896 Dátum: 2016. Június 21. - 15:03:37 »
A pamacsok általi fertőzésveszélyről írhatna valaki hozzáértő. Mi az, amivel érdemes fertőtleníteni, ami mindent kiirt, de mégse teszi tönkre a pamacsot.
Pl a borotvaszappanban lévő lúg mire elég, mire nem. A borbélyok hogyan fertőtlenítettek? stb..

Egy ilyen amúgy szerintem sok mindent megold:
http://tisztitoszerfutar.hu/termekeink/szappan/fertotlenito-szappanok/inno-sept-kezfertotlenito-folyekony-szappan-500-ml-pumpas/
(szerintem)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3897 Dátum: 2016. Június 21. - 15:43:19 »
Kérdés, az állat, amiből a szőr van, mennyire volt steril?  :naughty:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3898 Dátum: 2016. Június 21. - 16:04:11 »
ott a pont  :2thumbup:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3899 Dátum: 2016. Június 21. - 17:28:58 »
Sanyi írt róla korábban infektológiai szempontból.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici