Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 331465 alkalommal)

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1455 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 11:24:06 »
Nálam két borotva van befogva munkára,Muhle R41 2-3 napos borostára az Muhle R89 pedig ha 1-2 napos kapirgáláshoz.Az R41 ipari gyalu a R89-hez képest.

....és az R22 hol helyezkedik el, a kettő között?
Nálam is inkább a 2-3napos borosta a sűrűbb. :))

R22-sem nem volt így nem tudom.De amit a többiek is írtak az R89-el nem nyúlsz mellé.Egy kezes kezdő borotva.Lehet vele akár még kapkodva is borotválkozni és nem teszel nagy kárt magadban.Leviszi a 3 napos szőrt is,de akkor a jó eredményért 3 kört kell tenni vele.Mikor már megszoktad veheted az R41-et. Innentől az R89 csak akkor veszed elő,ha kapkodós borotválkozást csinálsz. R41 más dimenzió,de ha rákapsz a használatára "Ő" marad az etalon.Kérdezd csak "pmol322"-t.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1456 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 12:04:07 »
Már hogxne lenne érzékeny bőr! Baromira nem egyforma az emberek bőre. És főleg akkor tud könnyedén szétpattani ha jól be van áztatva... anèlkül viszont nincs szőrpuhítás szóval... szóval asszem végül mindenki megtalálja a saját receptjét.

Amint megtalálja a helyes szöget, előkészítést és készüléket, azonnal elmúlik az érzékenysége.

Vagyis, nincs érzékeny,csak addig feleslegesen irritált bőrszakasz.
Jó, de attól függetlenül, hogy milyen a technikád még egyik bőr érzékenyebb, mint a másik. A nagy GAP esetén pedig ügyesebben kell bánni a készülékkel akármilyen is volt az előkészítés.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1457 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 12:39:48 »
Már hogxne lenne érzékeny bőr! Baromira nem egyforma az emberek bőre. És főleg akkor tud könnyedén szétpattani ha jól be van áztatva... anèlkül viszont nincs szőrpuhítás szóval... szóval asszem végül mindenki megtalálja a saját receptjét.

Amint megtalálja a helyes szöget, előkészítést és készüléket, azonnal elmúlik az érzékenysége.

Vagyis, nincs érzékeny,csak addig feleslegesen irritált bőrszakasz.
Jó, de attól függetlenül, hogy milyen a technikád még egyik bőr érzékenyebb, mint a másik. A nagy GAP esetén pedig ügyesebben kell bánni a készülékkel akármilyen is volt az előkészítés.

Igen, de wz mind mind tanulható.

Mano barátom!

Én végigpróbáltam sok sok készüléket. S igen az r41/2011 az "  ALIGÁTOR" váltbe, s a szépsége minden reggel elkápráztat. Szerencsémre, egy NOS 2011-s még otthon lapol leolajozva. Mert tudom, ha ezzel bármintörténne, ilyet megint nem tudok szetezni.


De bár magam nem szeretema 89-s fejet, de tudom, sokaknak kelles, jó borotva. Meg is hagyom nekik!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1458 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 14:35:02 »
Egyetértek, az érzékeny bőr miatti problémák leküzdése tanulható, de ettől még VAN érzékeny bőr, amire itt is felhívják a figyelmet ha már tőlem nem hihető a tök nyilvánvaló:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=32.msg695#msg695

"Figyelembe kell venni a különféle arcbőröket is: vékony hártyabőr, petyhüdt nyúlós bőr, tömött, elsztikus és ráncos bőr."

"Az érzékeny arcbőrhöz és erős szakállhoz ajánlatos több glicerint és citromolajat tartalmazó borotvaszappant használni."

"Borotváláskor a gyengébb szakállhoz homorú borotvát, érzékenyebb arcbőr és erőseb szakállhoz Pollart rendszerű késeket használunk."

A témában ajánlom még a kozmetikusokat.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1459 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 15:42:37 »
Egyetértek, az érzékeny bőr miatti problémák leküzdése tanulható, de ettől még VAN érzékeny bőr, amire itt is felhívják a figyelmet ha már tőlem nem hihető a tök nyilvánvaló:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=32.msg695#msg695

"Figyelembe kell venni a különféle arcbőröket is: vékony hártyabőr, petyhüdt nyúlós bőr, tömött, elsztikus és ráncos bőr."

"Az érzékeny arcbőrhöz és erős szakállhoz ajánlatos több glicerint és citromolajat tartalmazó borotvaszappant használni."

"Borotváláskor a gyengébb szakállhoz homorú borotvát, érzékenyebb arcbőr és erőseb szakállhoz Pollart rendszerű késeket használunk."

A témában ajánlom még a kozmetikusokat.

 :+1:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1460 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 15:56:09 »
Nem értek vele egyet!

Megfelelő eszközök, technika és hidratálás.

Ennyi. Ha ezen hármast megtalálod, volt-nincs irritált, érzékeny bőr!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1461 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 16:52:45 »
Nem értek vele egyet!

Megfelelő eszközök, technika és hidratálás.

Ennyi. Ha ezen hármast megtalálod, volt-nincs irritált, érzékeny bőr!

Ez nem mond ellent annak, hogy létezik érzékeny bőr. Az érzéketlen bőrnek sem árt az alapos előkészítés.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1462 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 18:08:53 »
Biztos vagyok benne, hogy mindegyikőtöknek igaza van  ;), de véleményem szerint kezdőként nem érdemes túl sok pénzt költeni mindenféle kenceficékre, mert nem minden esetben az arcbőr érzékenysége okozhatja az irritációt.
Csak a magam példájából tudok kiindulni. Kb. 2,5 éve kezdtem a DE témával foglalkozni. Használtam LORD, Gilette Slim Twist, Feather Popular, EJ89, R41 2011, R41 2013 készülékeket. Az elején még egy Slim Twist-tel + Personna pengével is szét tudtam szabdalni az arcom, lenyúzni a nyakam. Kipróbáltam Longball-féle és Proraso pre-shavet, mindig zuhanyzás után borotválkoztam, tehát igyekeztem jól előkészíteni az arcbőrömet. Ennek ellenére nem javult annyit a helyzet, amennyit a szerektől vártam.
Ellenben szépen lassan ráéreztem a technikára, a növési irányra, stb és mára eljutottam oda, hogy szinte csak az R41 2013-at használom (2011 már kicsit sok volt néha, és a 2013-mal is el tudom érni ugyanazt az eredményt, kisebb rizikóval  ;D), nincsen semmilyen pre-shave, csak tus, borotvaszappan, AS és gyakorlatilag megszűnt mindenféle irritációm, kipirosodásom és csak nagy ritkán ejtek sérülést az arcomon (általában, ha kapkodom...).
Szóval nekem az a véleményem, hogy sok gyakorlással és odafigyeléssel erősen csökkenthetők az irritációk mindenféle egyéb szerek nélkül. Persze ettől függetlenül, aki igényli használja nyugodtan ezeket, csak kezdésnek szerintem kár vagyonokat költeni rá.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1463 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 18:16:52 »
Ooooo, jeeehhh! :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1464 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 18:58:41 »
Tetszik, hogy arról vitázunk van-e érzékeny arcbőr  :crazy:
Ez relatív. Ha két ember ugyanúgy borotválkozik, de az egyiknek utána kiütéses lesz az arca, akkor az ő arcbőre érzékeny. Ez ennyire bitang egyszerű, lásd: Minden osztálytársam borotvahabbal meg többpengés borotvával űzi az ipart, mégis csak 1-2-nek lesz másnap pirosas, kiütéses az arca, de nekik sem ugyanúgy.
Most az egy dolog, hogy meg lehet találni azt a módszert, amivel irritációmentes lesz a borotválkozás, de ettől függetlenül az az arcbőr érzékeny. Valaki meg tud borotválkozni egy törött kaviccsal is bármiféle nyom nélkül, nem egy ismerősöm borotválkozik simán csak vízzel, majd rá a mach3 és társai, nekem meg kész szertartást kell ejtenem, hogy a nyakam ne legyen olyan, mintha most lógtam volna 1 órát a bitón.  Hihetetlen min képesek itt vitázni az emberek.  :fetreng:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1465 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 19:01:46 »
Barátom, 26 éve nyomom a betetvát, hidd el, tudom mit mondok.

De hidd el nekem, a legjobb úton vagy az irritációk elkerülése felé.

Itt csak jótanácsot kaphatsz!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1466 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 19:16:15 »
Senki nem vitatja, hogy kell a jó technika. Én is azt mondom, hogy ha megvan a jó technika, ismerjük az arcunkat, felfedeztük, hogy mi a tökéletes nekünk, akkor lazán, gondtalanul lehet borotválkozni. Én azt vitattam, hogy "Istenem, nincs érzékeny bőr!". De van. Nyilvánvalóan van.

Az teljesen más kérdés, hogy kinek milyen a technikája. Nem erről volt szó. Csak és kizárólag azt vitattam, hogy "nincs érzékeny arcbőr". Ezt is csak azért, mert nem először hangzott el ez a kijelentés.

Túlbeszéltük. Jöhet a viszkis kóla. Egs!


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1467 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 19:30:47 »
Nekem is
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1468 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 19:59:40 »
Ebben a melegben egy jó kis hideg Sangria inkább  :bor: Megyek is a hűtőhöz így frissen borotválva  ;D

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1469 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 20:15:38 »
Senki nem vitatja, hogy kell a jó technika. Én is azt mondom, hogy ha megvan a jó technika, ismerjük az arcunkat, felfedeztük, hogy mi a tökéletes nekünk, akkor lazán, gondtalanul lehet borotválkozni. Én azt vitattam, hogy "Istenem, nincs érzékeny bőr!". De van. Nyilvánvalóan van.

Az teljesen más kérdés, hogy kinek milyen a technikája. Nem erről volt szó. Csak és kizárólag azt vitattam, hogy "nincs érzékeny arcbőr". Ezt is csak azért, mert nem először hangzott el ez a kijelentés.

Túlbeszéltük. Jöhet a viszkis kóla. Egs!
Biztos, hogy van érzékeny bőr, de szerintem sokan (amikor még csak kóstolgatják a hagyományos borotválkozást) annak tudják be az irritációt, hogy "érzékeny a bőrük". Aztán megvesznek mindenféle presahve-t, ASB-t, mittudomén még mit, és ha nem történik meg varázsütésre az irritációmentes végeredmény, akkor elmegy a kedvük az egésztől.
Én még a reluxás Gilette-l is képes voltam a nyakamat kivörösíteni, amikor még csak annyit jelentett a borotválkozás, hogy "ne már, már megint le kell húznom az arcomat  >:(". Pl. én tudom magamról, hogyha rögtön ATG-vel kezdenék, akkor utána belehalnék, az biztos. Valaki biztos így kezd és nincs semmi baja, de van aki azt sem tudja, hogy mi az ATG, merre nő a szőr az arcán és csak pislog, hogy másnapra hogy néz ki a nyaka.
Ezen téma miatt próbaképpen nekimentem ma a 3 napos borostámnak. Egy héten max 2-szer borotválkozom, de inkább egyszer, mert egyrészt nem nő gyorsan a szőröm, másrészt nem elvárás senkitől felém a mindennapos sima pofázmány  ;D Szóval beraktam egy új Feather pengét az R41 2013-ba, letusoltam, utána még párszor felvittem meleg vizet arcomra és hagytam, hogy beszívja, majd Proraso szappannal, FS borzzal és a fent említett készülékkel megborotválkoztam. 2 pontvérzéssel megúsztam és 95%-os BBS lett a végeredmény. Az alkoholos arcszesztől sem akartam vonyítani. Inkább hűsített. Kb. 1 évvel ezelőtt el nem tudtam volna képzelni, hogy ezt megúszom vérfürdő nélkül  ;D.
Szerintem valamennyire a bőr is "edződik".

Szóval nem vitatkozni szeretnék, csak leírtam a tapasztalatomat, mert szerintem én elég sokat szenvedtem, mire megtaláltam a számomra leginkább megfelelő készüléket, pengét, pamacsfajtát, stb-t . (most is ott figyel a polcon egy Proraso Pre-Shave feleslegesen  ;D). Nem biztos, hogy érdemes esetlegesen feleslegesen bevásárolgatni az elején. Bár úgysem lehet megállni  :naughty:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici