Szerző Téma: Újonnan vásárolható kések  (Megtekintve 229223 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #105 Dátum: 2010. Május 02. - 20:23:22 »
Idézet
Esetleg ha tudtok Pesten használt, felújított straighteket áruló kis boltot PLZ!

A köszörűsömnél szoktam látni...Fővám tértől 2 perc séta. Flaschner Kálmán műköszörűs...kis műhely.A fővám tértől haladva a bal oldalon lesz...azt hiszem a Rustico étteremmel szemben a pénzváltó után.

google-ben ezt találtam hirtelen,ha kell a pontos adat: http://www.delegacio.hu/cegek/2146102994/Flaschner_Kalman_KESES_MUKOSZORUS_MESTER_FINOMACELARU_MARKA_SZAKUZLET

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #106 Dátum: 2010. Május 02. - 20:47:21 »
Egyébként ami a boltban nem shave ready, azt elég bőrözni esetleg pasztával?

Nem valoszinu. Ha nem shave ready, akkor annak meg ko kell valoszinuleg. De majd jonnek a kovesek es megmondjak.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #107 Dátum: 2010. Május 02. - 20:52:43 »
Az említett két EM-esnek szerintem elég a bôr, viszonylag korrektek voltak. Ha az eBay-en, vagy az SRP-n valaki nem shave readyt árul, az általában tényleg nem az, ott már a bôr nem használ, hanem át kell élezni a megfelelô finomságú köveken elôtte...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #108 Dátum: 2010. Május 03. - 10:31:01 »
Ha valaki szeretne egy "exkluzív" darabot, és nem akar a postával bajlódni:

Ezt most találtam!
Igaz, a leírásban van néhány hiba, de ez ne tántorítson el senkit!  ;)
Ja, és lehet hozzá kapni "tehénbőr"  ;D fenőt is!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #109 Dátum: 2010. Május 03. - 10:51:07 »
uh, ébenfa nyél nekem olyan, mint macskának a hal...

http://www.classicshaving.com/catalog/item/522940/2104673.htm  <-ezen filóztam most, de ez az EJ kés is nagyon tetszik...


aaarrfgghhhhhmmmppffff

Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #110 Dátum: 2010. Május 03. - 11:37:48 »

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #111 Dátum: 2010. Május 03. - 15:49:23 »
Heló! Kinéztem magamnak egy 1920 körüli Gotta márkájú fekete ebony, solingeni - szerintem - 6/8-ost  :o átszámítva 120 ejrópénzért. Véleményetek?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 03. - 01:22:33 írta thaly3 »

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #112 Dátum: 2010. Május 03. - 15:55:35 »
120€-ért szerintem új késeket is kaphatsz,nem is akármilyeneket...bár tény attól hogy közel 100 éves,az a kés még lehet jó is.Neked kell eldöntened... ;)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #113 Dátum: 2010. Május 03. - 16:12:33 »
Kedves Morphin! Úgy tudom neked van -20% a Váci utcai műköszörűshöz ::) ;D Ott láttam elég szép solingeni kütyüket...Tudunk erről valahogy beszélni? Előre is köszi a választ ;D

nemo

  • Vendég
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #114 Dátum: 2010. Május 03. - 16:16:06 »
Kedves Morphin! Úgy tudom neked van -20% a Váci utcai műköszörűshöz ::) ;D Ott láttam elég szép solingeni kütyüket...Tudunk erről valahogy beszélni? Előre is köszi a választ ;D

hihihi, most már én is tudom  ;D  ;D.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #115 Dátum: 2010. Május 03. - 16:17:55 »
..bár tény attól hogy közel 100 éves,az a kés még lehet jó is.Neked kell eldöntened... ;)

Off

Az én legjobb késem minimum 150 éves!  ;)

On
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #116 Dátum: 2010. Május 03. - 16:19:32 »
20% valóban van...de nem az eladó árukra,ha minden igaz.Hanem köszörültetés...éleztetés stb. Bár az ügyfélkártyára az van odaírva csak hogy 20% ÁRKEDVEZMÉNY. Valamelyik nap megyek és megkérdem...utána lehet szó róla persze...

Jut eszembe erről...múltkor én is nézegettem a késeket...mesélte a srác,hogy egyszer azt kérték tőle,hogy megveszik a vadiúj borotvakést,de át kéne köszörülni az élét teljesen más formára, mert neki dobókésnek kell.  :o ;D ;D ;D ;D

Idézet
Az én legjobb késem minimum 150 éves!  Kacsint
Tudom...ezért is mondtam,hogy lehet jó attól, hogy öreg...sőt a tiéd példázza, hogy nem csak lehet,hanem az is.  ;D 8)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #117 Dátum: 2010. Május 03. - 18:47:04 »
Morphin neked mi a véleményed a boltról? Használt cuccok közt érdemes ott turkálni? (Effektíve nincs túlárazva?)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #118 Dátum: 2010. Május 03. - 19:48:13 »
Idézet
Morphin neked mi a véleményed a boltról? Használt cuccok közt érdemes ott turkálni? (Effektíve nincs túlárazva?)

A köszörűsre gondolsz? Amikor láttam a 8/8-ost 33ezerért...nagyot néztem...amúgy tudni kell ezekről a darabokról,hogy a nagyja Németországból jött NOS példány...én jóban vagyok velük,de azért szemtelenül nem alkudoznék sosem főleg úgy, hogy tudom a Kálmán inkább már csak a hagyomány miatt csinálja.Igen picit drágák,de kitudja...GOTTA meg nem tudom milyeneket fogtam kézbe...hibátlanok,ők értenek hozzá nem kókány munkát végeznek sem az élezésben,sem a restaurálásban (ilyet is vállalnak) szval...
Múltkor lehetett volna olyat,hogy a Zwilling szakács késem beszámolja és egy nagyobb Güde-t veszek helyette...de nem volt rá keret,és azóta megszerettem a Zwillingemet.Rendesek nah...a héten lehet benézek hozzájuk,és akkor megtudom mondani,hogy hogy müxik ez a 20%. Amúgy az ügyfélkártyán a nevem van, a másik oldalon pedig 10 db rubrika,felette hogy milyen időpont...és rányomva hogy 20% kedvezmény.Ha majd arra kerülne a sor akkor vagy elmegyünk közösen(ezt azért inkább ne,feltűnő lenne nekik...) vagy megmondod mi kell, és akár még extra kedvezményt is ki tudok csikarni...
Onnan a "barátság" (inkább ismeretség),hogy én ott dolgoztam mellettük nem messze egy üvegesnél,ők pedig nagyon jóban vannak...így megismertem őket, majd hordtam szakácskéseket éleztetni,azóta meg ugye kaptam ezt a kártyát is...na mind1 majd jelentkezem,ha van konkrét válasz.
Üdv.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #119 Dátum: 2010. Május 03. - 22:14:35 »
Köszönöm Morphin, nagyon kedves tőled! Én amúgy mostanában tervezem a vásárlást és az a Gotta meg egy Sheffield nagyon megtetszett... ::)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici