Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 324347 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Merkur
« Válasz #1035 Dátum: 2016. Április 22. - 13:32:18 »
Van R89-em meg R41-em is.
Tegnap az R41-et használtam és az jutott eszembe h milyen jó lenne agresszivitást tekintve a 2 között vmi…

Gillette Single ring vagy bármelyik klónja. A zárógomb állításával lehet belőni, hogy mennyire tépje le a fejed.

Üdv

Á

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Merkur
« Válasz #1036 Dátum: 2016. Április 22. - 15:12:59 »
köszi, utánanézek

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Merkur
« Válasz #1037 Dátum: 2016. Április 24. - 01:09:07 »
41C mennyire agresszív? gondolom megengedőbb mint egy R41 :-)

A 41C szerintem lightosabb az R89-nél is.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Merkur
« Válasz #1038 Dátum: 2016. Április 24. - 01:12:16 »
Nekem a 37C slant agresszívebben dolgozott, mint a Mühle R41. De az is lehet, hogy türelmetlen voltam vele, és nem éreztem rá eléggé a használatára.

Nem lehet hogy kompenzálni akartad a ferdeségét, ezért volt vele gondod? Én sem éreztem egyáltalán agresszívnek, sőt. Penge kiállása nincs sok, de mégis alaposan dolgozik. Nekem csak jó tapasztalatom van vele.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Merkur
« Válasz #1039 Dátum: 2016. Április 24. - 05:57:25 »
A 37C szerintem is nagyon jó, én sem éreztem agresszívnek. Kifejezetten kényelmes.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Merkur
« Válasz #1040 Dátum: 2016. Április 24. - 08:02:03 »
Nekem a 37C slant agresszívebben dolgozott, mint a Mühle R41. De az is lehet, hogy türelmetlen voltam vele, és nem éreztem rá eléggé a használatára.
Nem lehet hogy kompenzálni akartad a ferdeségét, ezért volt vele gondod? Én sem éreztem egyáltalán agresszívnek, sőt. Penge kiállása nincs sok, de mégis alaposan dolgozik. Nekem csak jó tapasztalatom van vele.
A pengét szerintem az "alsó" végén azért szépen kilógatja, meg van azért ott gap is. Lehet, hogy csak simán nem tudtam megszokni. Eleve nálam a rövidebb nyelű készülékek nem túl nyerők, plusz erre rájött még egy slant faktor is. :)


(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Merkur
« Válasz #1041 Dátum: 2016. Április 24. - 08:18:56 »
Bár ez lassan a slant topik ügye, de magam mindig Gillette vágással húzom az egyenes élű készülékeket, s állandó odafigyelést igényelt, hogy ne húzzam ferdén. Ezért az lett a végeredmény, hogy egyik oldalon csináltam egy egyeneshez közeli élet, másik oldalt egy extra slantot.

Túl sok egyenes volt a kezembe, nem tudtam megszokni.

De ez nem a merkur vagy másik slant hibája.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Merkur
« Válasz #1042 Dátum: 2016. Április 24. - 08:40:59 »
Nekem a 37C slant agresszívebben dolgozott, mint a Mühle R41. De az is lehet, hogy türelmetlen voltam vele, és nem éreztem rá eléggé a használatára.
Nem lehet hogy kompenzálni akartad a ferdeségét, ezért volt vele gondod? Én sem éreztem egyáltalán agresszívnek, sőt. Penge kiállása nincs sok, de mégis alaposan dolgozik. Nekem csak jó tapasztalatom van vele.
A pengét szerintem az "alsó" végén azért szépen kilógatja, meg van azért ott gap is. Lehet, hogy csak simán nem tudtam megszokni. Eleve nálam a rövidebb nyelű készülékek nem túl nyerők, plusz erre rájött még egy slant faktor is. :)

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=1924.msg153218#msg153218
Nalam igy nez ki betoltve. Szerintem nem dobja ki, arcon egyaltalan nem ereztem ilyesmit.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Merkur
« Válasz #1043 Dátum: 2016. Április 24. - 09:36:42 »
Aha, közben rájöttem mi (is) lehetett a gond nálam. A penge behelyezésre jobban kellett volna figyelni, mert a készülék valószínűleg nem dobja automatikusan a helyes pozícióba.
Itt írnak a penge pozíció kritikusságáról, lejjebb képek is vannak. Ezennel be is fejezem itt az offot.  :peace:
http://www.pogonotomy.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=904&start=10


"Due to lack of precision in blade alignment you can produce even more weird and dangerous blade position with a modern Merkur 37c."
(szerintem)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Merkur
« Válasz #1044 Dátum: 2016. Április 24. - 17:20:21 »
Aha, közben rájöttem mi (is) lehetett a gond nálam. A penge behelyezésre jobban kellett volna figyelni, mert a készülék valószínűleg nem dobja automatikusan a helyes pozícióba.
Itt írnak a penge pozíció kritikusságáról, lejjebb képek is vannak. Ezennel be is fejezem itt az offot.  :peace:
http://www.pogonotomy.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=904&start=10


"Due to lack of precision in blade alignment you can produce even more weird and dangerous blade position with a modern Merkur 37c."
Ez így van, sajnos a gyártási minőség... Nálam ha ferde volt a penge, becsípte a szőrt, azzal büntetett. Szóval tényleg be kell igazítani.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Merkur
« Válasz #1045 Dátum: 2016. Április 26. - 17:10:58 »
Visszakanyarodva a minőségre, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy - szerintem - nagyon jó a merkur anyagválasztása, jó a borotvák súlya, jól vannak megtervezve, csak éppen a végső simításra nem helyeznek elég hangsúlyt. Ebben tényleg trehányak.

Egy keveset használtam 37c slant borotvát és meg voltam vele elégedve. Jó borotva, csak a megjelenése... hm, lordos.
Mint  Columbo hadnagy, géniusz, csakhát a kinézete.  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Merkur
« Válasz #1046 Dátum: 2016. Április 26. - 20:36:02 »
Visszakanyarodva a minőségre, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy - szerintem - nagyon jó a merkur anyagválasztása, jó a borotvák súlya, jól vannak megtervezve, csak éppen a végső simításra nem helyeznek elég hangsúlyt. Ebben tényleg trehányak.

Egy keveset használtam 37c slant borotvát és meg voltam vele elégedve. Jó borotva, csak a megjelenése... hm, lordos.
Mint  Columbo hadnagy, géniusz, csakhát a kinézete.  :D
Na, azért annyira nem... Valahol a Lord és a Mühle közt van a kidolgozás, ez abból is látszik, hogy a Lord már a képeken ragyás, a Merkur meg csak élőben, alul.  :evil:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Merkur
« Válasz #1047 Dátum: 2016. Április 27. - 06:50:36 »
Akkor a Merkur a Prénium Lord?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Merkur
« Válasz #1048 Dátum: 2016. Április 27. - 07:15:18 »
De csak látszatra.  :D
Kivitelre, tervezésre, anyagválasztásra, pontosságra, feelingre, stb... azért nem!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Merkur
« Válasz #1049 Dátum: 2016. Április 27. - 08:02:53 »
De csak látszatra.  :D
Kivitelre, tervezésre, anyagválasztásra, pontosságra, feelingre, stb... azért nem!  :thumbup:

Jó-jó!

Látszat ellenére szeretjük a Merkurt is!

Fentartja az új készülékeket a piacon, s elérhető áron. Széles spektrumú kínálattal.  Ezért hálásan kell egy olyan piaci szereplő felé tekinteni, aki tisztában van vele, hogy a szegmens ahova ő gyárt, Európában, folyamatosan szűkülőben van.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici