Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 333897 alkalommal)

Nem elérhető zoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1440 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 11:14:42 »
Zuhany-> valamilyen olajjal bekened az arcod előtte-> habosítás->  :borotva2: -> na itt van még egy lényeges dolog. Ha nem bírja a bőröd az alkoholt, ahogy az enyém, akkor jön a krém. (én előtte még timsót is használok) pl. körömvirágkrém. -> Boldog vagy és függő.

Te milyen olajat használsz a habosítás előtt?
A körömvirág krém borotválkozás után nem rossz ötlet...... ki fogom próbálni.
Te inkább szappant vagy inkább krémet használsz?

Nem elérhető zoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1441 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 11:16:35 »
Parker r22 első borotvának mennyire jó választás?


Teljesen jó, s itt a fórumon van is jóárasítva!

Tudom, azért kérdezem mert így külsőre tetszik....... és lehet, hogy benevezek rá.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1442 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 11:30:22 »
Nem!!!!!!!

Istenem, nincs érzékeny bőr!  Áztassad be jól! És tanuld meg a borostádon, merről merre nől.

Ennyi. 

Pamacs útban Csájnból, amint megérkezik ( kn. Két hét ), szólok.

Nem nagy összeg, s én a kedvelem a lószőrt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1443 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 11:35:32 »
Balea szinti nekem mukodik arcon habositasra is. Akar 3 korre is eleg. Nalam a Barbon sorte is korforgasban van, egy Omegaval egyutt, utobbihoz kozel hasonlo elmeny, kicsit tobb gerinccel de arcon habositashoz ez nem hatrany. A borz vonal meg a floppi cuccok arcra kevesbe jonnek be, a talrol meg mar leszoktam.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1444 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 13:06:10 »
Zuhany-> valamilyen olajjal bekened az arcod előtte-> habosítás->  :borotva2: -> na itt van még egy lényeges dolog. Ha nem bírja a bőröd az alkoholt, ahogy az enyém, akkor jön a krém. (én előtte még timsót is használok) pl. körömvirágkrém. -> Boldog vagy és függő.

Te milyen olajat használsz a habosítás előtt?
A körömvirág krém borotválkozás után nem rossz ötlet...... ki fogom próbálni.
Te inkább szappant vagy inkább krémet használsz?
Találtam valami mandula olajat, amit a párom még beoltott egy kis levendulával. Amúgy nagyjából tökmindegy. Nekem ez jött be.
Nem!!!!!!!

Istenem, nincs érzékeny bőr!  Áztassad be jól! És tanuld meg a borostádon, merről merre nől.

Ennyi. 


Ez meg nagy igazság.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1445 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 13:12:38 »
Én krémekhez nagyon szeretem a Mülleres HJM 2000 valahányszáz forintos borz pamacsot, ha sörtét is szeretnél akkor belépő árkategóriában az Omega pamacsok verhetetlenek.

Igazából fogalmam sincs, hogy mit szeretnék. Szerintem -ahogy borotvából is lesz jó néhány darab- pamacsból is lesz pár darab mire megtalálom a megfelelőt. Még nem olvastam végig az egész fórumot de úgy látom más kell a borotvaszappanhoz és más kell a borotvakrémhez, továbbá az sem mind1, hogy tálban habosítasz vagy az arcodon........ bár lehet, hogy tévedek és valamit nagyon összekeverek. :)

De ha nem gond, segíthetnél is 1kicsit, hogy a pamacsok között mi a különbség..... azon kívül, hogy más anyagból készültek. És persze melyiket mikor használjuk......

Alapvetően 3 mainstream pamacs fajta van: A borz, a vaddisznó sörte, és a szinti... illetve ugye a lószőr, ami alapvetően ritkább.
A legtöbben a borzot részesítik előnyben, amelyből 4 fajtát különböztetünk meg, pure, best, super, és silvertip, attól függően, hogy a borz melyik részéről származik, a pure-t relatíve olcsón be lehet szerezni, míg a silvertip ehhez képest drága (pl Chubby 2). A Mülleres HJM-es pamacsnak is vannak árbéli variációi, 2000-től 9000-ig láttam mikor legutóbb voltam.
A vaddisznó sörte egy a borznál erősebb szálú pamacs, van festett és van festetlen, ha ki akarod próbálni, akkor pl egy Omega 10066 kiváló árban van és tökéletes arra, hogy rájöjj kedveled-e ezt a fajtát. Kicsit magasabb, de még mindig olcsóbb árkategória, mint a silvertip, a Semogue pamacsok.
A szintetikusokból pedig aztán tényleg végtelen variáció van, de nagyon sokan dicsérik a Balea szintit.
Én személy szerint, ha szappant használok akkor sörtét alkalmazok, az erősebb gerincének hála könnyen felszedi a szappant, az Omega 10049-ces pamacs pedig méretének hála rengeteg habot tart meg. Krémekhez ugyanakkor a HJM-mes borzpamacsot preferálom. A szintit még nem nagyon próbáltam.
Pamacs bele a meleg vízbe, borzot nem annyira meleg vízben áztatom, mint a sörtét, én zuhany alá, annyi idő pont elég neki, hogy felpuhuljon. Szintetikust nem kell áztatni, csak meleg vízbe szokták mártani, aztán mehet a menet.
Ha nem bírod az alkoholos after shavet, akkor ajánlom a Nivea sensitive after shave balmot, kellemes.
Egyébként én is csak 3 hónapja kezdtem, szóval ez nagyrészt lexikális tudás, kis részben tapasztalat, de ha lenne még kérdésed igyekszem segíteni :D

Hiába nem túl régen kezdted, sokkal nagyobb a tudásod mint az enyém. :)
Oké, úgyis megyek jövő  héten pestre, a KÖKI-ben van Müller akkor beszerzek egy ilyen kétezeregynéhányszáz ft-os HJM-et. És akkor a krém arcon való habosítását ezzel próbálom ki.
A következő pamacs akkor majd egy Omega lesz. Azt honnan szerzed be? Mert magyar webshopban nem találtam hirtelen. Ill. ha megérkeznek majd azok az emlegetett lószőr pamacsok akkor benevezek abból is 1re.
Előbb-utóbb csak megtalálom a megfelelőt. :)

Hajjajj...... kérdésem az lenne. :)
Nem tudom mennyire érzékeny a bőröd, de ha krém akkor Te milyet használsz?
Milyen borotvád van?
A hab előtt használsz valami olajat? Milyet?

Hát baromira, fürdés közben nagyon sokáig, eléggé meleg vízzel igyekszem az arcom felkészíteni, illetve nagyon sokáig dolgozom bele a habot az arcomba, de a nyakam mentén egy vonal még így is kiütéses lesz másnapra. Persze ez nagy előrelépés, hiszen mikor gilette 3 pengéset használtam mindenhol kiütéses lett az állam is.
Krémet nem próbáltam még sokat, 2 fajta niveát, és 2 fajta palmolivet, palmolive nekem kevésbé jött be. Szappanból a fehér Prorasot használom, mert arról olvastam, hogy érzékeny bőrre van, és imádom, fantasztikus szappan. :D
Jelenleg egy Mühle R41-et használok, ami olyan a kézben mint a bika egy vörös szobában, készülök a következő borotvám beszerzésére, vagy a 89-es széria egyik példánya lesz, vagy én is szemezek azzal a 22r-rel :D
Pre-shavet nem használok, az még a jövő zenéje.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1446 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 13:32:01 »
Nálam két borotva van befogva munkára,Muhle R41 2-3 napos borostára az Muhle R89 pedig ha 1-2 napos kapirgáláshoz.Az R41 ipari gyalu a R89-hez képest.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1447 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 20:59:23 »
Nem!!!!!!!

Istenem, nincs érzékeny bőr!  Áztassad be jól! És tanuld meg a borostádon, merről merre nől.

Ennyi. 


Ha nincs érzékeny bőr, akkor viszont lennie kell értekezleten bőrnek, mert sok ember meg tud különösebb előkészítés nélkül is borotválkozni. Szóval, attól függ honnan nézzük.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1448 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 21:18:01 »
Már hogxne lenne érzékeny bőr! Baromira nem egyforma az emberek bőre. És főleg akkor tud könnyedén szétpattani ha jól be van áztatva... anèlkül viszont nincs szőrpuhítás szóval... szóval asszem végül mindenki megtalálja a saját receptjét.

Nem elérhető zoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1449 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 21:25:46 »
Én krémekhez nagyon szeretem a Mülleres HJM 2000 valahányszáz forintos borz pamacsot, ha sörtét is szeretnél akkor belépő árkategóriában az Omega pamacsok verhetetlenek.

Igazából fogalmam sincs, hogy mit szeretnék. Szerintem -ahogy borotvából is lesz jó néhány darab- pamacsból is lesz pár darab mire megtalálom a megfelelőt. Még nem olvastam végig az egész fórumot de úgy látom más kell a borotvaszappanhoz és más kell a borotvakrémhez, továbbá az sem mind1, hogy tálban habosítasz vagy az arcodon........ bár lehet, hogy tévedek és valamit nagyon összekeverek. :)

De ha nem gond, segíthetnél is 1kicsit, hogy a pamacsok között mi a különbség..... azon kívül, hogy más anyagból készültek. És persze melyiket mikor használjuk......

Alapvetően 3 mainstream pamacs fajta van: A borz, a vaddisznó sörte, és a szinti... illetve ugye a lószőr, ami alapvetően ritkább.
A legtöbben a borzot részesítik előnyben, amelyből 4 fajtát különböztetünk meg, pure, best, super, és silvertip, attól függően, hogy a borz melyik részéről származik, a pure-t relatíve olcsón be lehet szerezni, míg a silvertip ehhez képest drága (pl Chubby 2). A Mülleres HJM-es pamacsnak is vannak árbéli variációi, 2000-től 9000-ig láttam mikor legutóbb voltam.
A vaddisznó sörte egy a borznál erősebb szálú pamacs, van festett és van festetlen, ha ki akarod próbálni, akkor pl egy Omega 10066 kiváló árban van és tökéletes arra, hogy rájöjj kedveled-e ezt a fajtát. Kicsit magasabb, de még mindig olcsóbb árkategória, mint a silvertip, a Semogue pamacsok.
A szintetikusokból pedig aztán tényleg végtelen variáció van, de nagyon sokan dicsérik a Balea szintit.
Én személy szerint, ha szappant használok akkor sörtét alkalmazok, az erősebb gerincének hála könnyen felszedi a szappant, az Omega 10049-ces pamacs pedig méretének hála rengeteg habot tart meg. Krémekhez ugyanakkor a HJM-mes borzpamacsot preferálom. A szintit még nem nagyon próbáltam.
Pamacs bele a meleg vízbe, borzot nem annyira meleg vízben áztatom, mint a sörtét, én zuhany alá, annyi idő pont elég neki, hogy felpuhuljon. Szintetikust nem kell áztatni, csak meleg vízbe szokták mártani, aztán mehet a menet.
Ha nem bírod az alkoholos after shavet, akkor ajánlom a Nivea sensitive after shave balmot, kellemes.
Egyébként én is csak 3 hónapja kezdtem, szóval ez nagyrészt lexikális tudás, kis részben tapasztalat, de ha lenne még kérdésed igyekszem segíteni :D

Hiába nem túl régen kezdted, sokkal nagyobb a tudásod mint az enyém. :)
Oké, úgyis megyek jövő  héten pestre, a KÖKI-ben van Müller akkor beszerzek egy ilyen kétezeregynéhányszáz ft-os HJM-et. És akkor a krém arcon való habosítását ezzel próbálom ki.
A következő pamacs akkor majd egy Omega lesz. Azt honnan szerzed be? Mert magyar webshopban nem találtam hirtelen. Ill. ha megérkeznek majd azok az emlegetett lószőr pamacsok akkor benevezek abból is 1re.
Előbb-utóbb csak megtalálom a megfelelőt. :)

Hajjajj...... kérdésem az lenne. :)
Nem tudom mennyire érzékeny a bőröd, de ha krém akkor Te milyet használsz?
Milyen borotvád van?
A hab előtt használsz valami olajat? Milyet?

Hát baromira, fürdés közben nagyon sokáig, eléggé meleg vízzel igyekszem az arcom felkészíteni, illetve nagyon sokáig dolgozom bele a habot az arcomba, de a nyakam mentén egy vonal még így is kiütéses lesz másnapra. Persze ez nagy előrelépés, hiszen mikor gilette 3 pengéset használtam mindenhol kiütéses lett az állam is.
Krémet nem próbáltam még sokat, 2 fajta niveát, és 2 fajta palmolivet, palmolive nekem kevésbé jött be. Szappanból a fehér Prorasot használom, mert arról olvastam, hogy érzékeny bőrre van, és imádom, fantasztikus szappan. :D
Jelenleg egy Mühle R41-et használok, ami olyan a kézben mint a bika egy vörös szobában, készülök a következő borotvám beszerzésére, vagy a 89-es széria egyik példánya lesz, vagy én is szemezek azzal a 22r-rel :D
Pre-shavet nem használok, az még a jövő zenéje.

Na ez az. Nekem is ez a gondom. Bár eddig én nem túl szerencsésen borotválkoztam. Már most is van minőségi javulás. Nem kell 4-5-6x végighúzni 1irányba ugyanazon a területen. Hát ha még rendes borotvám is lesz. Már csak azt kell majd megtanulni, hogy kaszaboljam magam össze. :)
Az R41-el én is szemezek, de most így hirtelen sokallok érte 14e-et......

Nem elérhető zoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1450 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 21:27:14 »
Nálam két borotva van befogva munkára,Muhle R41 2-3 napos borostára az Muhle R89 pedig ha 1-2 napos kapirgáláshoz.Az R41 ipari gyalu a R89-hez képest.

....és az R22 hol helyezkedik el, a kettő között?
Nálam is inkább a 2-3napos borosta a sűrűbb. :))

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1451 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 21:51:34 »
Én krémekhez nagyon szeretem a Mülleres HJM 2000 valahányszáz forintos borz pamacsot, ha sörtét is szeretnél akkor belépő árkategóriában az Omega pamacsok verhetetlenek.

Igazából fogalmam sincs, hogy mit szeretnék. Szerintem -ahogy borotvából is lesz jó néhány darab- pamacsból is lesz pár darab mire megtalálom a megfelelőt. Még nem olvastam végig az egész fórumot de úgy látom más kell a borotvaszappanhoz és más kell a borotvakrémhez, továbbá az sem mind1, hogy tálban habosítasz vagy az arcodon........ bár lehet, hogy tévedek és valamit nagyon összekeverek. :)

De ha nem gond, segíthetnél is 1kicsit, hogy a pamacsok között mi a különbség..... azon kívül, hogy más anyagból készültek. És persze melyiket mikor használjuk......

Alapvetően 3 mainstream pamacs fajta van: A borz, a vaddisznó sörte, és a szinti... illetve ugye a lószőr, ami alapvetően ritkább.
A legtöbben a borzot részesítik előnyben, amelyből 4 fajtát különböztetünk meg, pure, best, super, és silvertip, attól függően, hogy a borz melyik részéről származik, a pure-t relatíve olcsón be lehet szerezni, míg a silvertip ehhez képest drága (pl Chubby 2). A Mülleres HJM-es pamacsnak is vannak árbéli variációi, 2000-től 9000-ig láttam mikor legutóbb voltam.
A vaddisznó sörte egy a borznál erősebb szálú pamacs, van festett és van festetlen, ha ki akarod próbálni, akkor pl egy Omega 10066 kiváló árban van és tökéletes arra, hogy rájöjj kedveled-e ezt a fajtát. Kicsit magasabb, de még mindig olcsóbb árkategória, mint a silvertip, a Semogue pamacsok.
A szintetikusokból pedig aztán tényleg végtelen variáció van, de nagyon sokan dicsérik a Balea szintit.
Én személy szerint, ha szappant használok akkor sörtét alkalmazok, az erősebb gerincének hála könnyen felszedi a szappant, az Omega 10049-ces pamacs pedig méretének hála rengeteg habot tart meg. Krémekhez ugyanakkor a HJM-mes borzpamacsot preferálom. A szintit még nem nagyon próbáltam.
Pamacs bele a meleg vízbe, borzot nem annyira meleg vízben áztatom, mint a sörtét, én zuhany alá, annyi idő pont elég neki, hogy felpuhuljon. Szintetikust nem kell áztatni, csak meleg vízbe szokták mártani, aztán mehet a menet.
Ha nem bírod az alkoholos after shavet, akkor ajánlom a Nivea sensitive after shave balmot, kellemes.
Egyébként én is csak 3 hónapja kezdtem, szóval ez nagyrészt lexikális tudás, kis részben tapasztalat, de ha lenne még kérdésed igyekszem segíteni :D

Hiába nem túl régen kezdted, sokkal nagyobb a tudásod mint az enyém. :)
Oké, úgyis megyek jövő  héten pestre, a KÖKI-ben van Müller akkor beszerzek egy ilyen kétezeregynéhányszáz ft-os HJM-et. És akkor a krém arcon való habosítását ezzel próbálom ki.
A következő pamacs akkor majd egy Omega lesz. Azt honnan szerzed be? Mert magyar webshopban nem találtam hirtelen. Ill. ha megérkeznek majd azok az emlegetett lószőr pamacsok akkor benevezek abból is 1re.
Előbb-utóbb csak megtalálom a megfelelőt. :)

Hajjajj...... kérdésem az lenne. :)
Nem tudom mennyire érzékeny a bőröd, de ha krém akkor Te milyet használsz?
Milyen borotvád van?
A hab előtt használsz valami olajat? Milyet?

Hát baromira, fürdés közben nagyon sokáig, eléggé meleg vízzel igyekszem az arcom felkészíteni, illetve nagyon sokáig dolgozom bele a habot az arcomba, de a nyakam mentén egy vonal még így is kiütéses lesz másnapra. Persze ez nagy előrelépés, hiszen mikor gilette 3 pengéset használtam mindenhol kiütéses lett az állam is.
Krémet nem próbáltam még sokat, 2 fajta niveát, és 2 fajta palmolivet, palmolive nekem kevésbé jött be. Szappanból a fehér Prorasot használom, mert arról olvastam, hogy érzékeny bőrre van, és imádom, fantasztikus szappan. :D
Jelenleg egy Mühle R41-et használok, ami olyan a kézben mint a bika egy vörös szobában, készülök a következő borotvám beszerzésére, vagy a 89-es széria egyik példánya lesz, vagy én is szemezek azzal a 22r-rel :D
Pre-shavet nem használok, az még a jövő zenéje.

Na ez az. Nekem is ez a gondom. Bár eddig én nem túl szerencsésen borotválkoztam. Már most is van minőségi javulás. Nem kell 4-5-6x végighúzni 1irányba ugyanazon a területen. Hát ha még rendes borotvám is lesz. Már csak azt kell majd megtanulni, hogy kaszaboljam magam össze. :)
Az R41-el én is szemezek, de most így hirtelen sokallok érte 14e-et......

Nem a szívedet akarom fájdítani, de ha kicsivel hamarabb írsz... most volt Connaughton készletsöprés, 20%-os Mühle akció, de már majdnem mindent elkapkodtak, úgy rendeltem én is ma R89-es fejet a nyelemre...
Ez azért még itt van.
https://www.wetshaving.hu/termekek/kezdocsomagok/wet-shaving-de-csomag-3-zold-tea-after-shave-balzsam

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1452 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 22:00:48 »
Már hogxne lenne érzékeny bőr! Baromira nem egyforma az emberek bőre. És főleg akkor tud könnyedén szétpattani ha jól be van áztatva... anèlkül viszont nincs szőrpuhítás szóval... szóval asszem végül mindenki megtalálja a saját receptjét.

Amint megtalálja a helyes szöget, előkészítést és készüléket, azonnal elmúlik az érzékenysége.

Vagyis, nincs érzékeny,csak addig feleslegesen irritált bőrszakasz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1453 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 22:05:24 »
Szerintem azaz R41 nem biztos hogy kezdő kézbe való. Én se használom az Adjustot 7 felett. Szóval jó az a Parker. Vagy bármi közepes alaposságú.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1454 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 22:19:15 »
Szerintem azaz R41 nem biztos hogy kezdő kézbe való. Én se használom az Adjustot 7 felett. Szóval jó az a Parker. Vagy bármi közepes alaposságú.

Adom. Előtte egy darabig nyomtam a műanyag wilkivel, azzal is volt nyaki panasz, aztán lehet nagy fába vágtam a fejszém, mert ezzel is megmaradt, úgyhogy most úton az R89, aztán meglátjuk, nem adom fel. Persze lehet, hogy 19 évesen még annyira edzetlen ott a bőröm, hogy pusztán idő kell neki.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici