Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 365275 alkalommal)

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1425 Dátum: 2014. Február 03. - 19:21:58 »
A más szó kimaradt a tapasztalt DE-s mondatból, csak jelezném!  :bocs:

Köszi  :sör:
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1426 Dátum: 2014. Február 03. - 20:29:12 »
Ugyebár a DE89L-t Derby pengékkel árulják. A tapasztalatom az volt vele, hogy nekem állnál húzta a borostát, amikor a szőr növekedési irányával ellentétesen borotválkoztam harmadik körben. Most sikerült Wilkinson pengét szereznem, amit próba szerencse alapon kipróbáltam és lőn csoda, mindenféle ellenállás nélkül lenyeste a szőrt. Ezek szerint a Derby volt a ludas, pedig nem tűnt életlennek.

Valakinek van ehhez hasonló tapasztalata a Derby + DE89L kombóval? Illetve nem tudom miért van ez (más lenne a penge vastagsága vagy az éle?), de a Wilkinson pengéjét egyáltalán nem érzem az arcon, a Derby-ét pedig határozottan érezni lehetett.
Ugyan ezt éreztem annó csak Mühle r89ben(és ugye brutál nagy különbség nincs EJhez hasonlítva)
Wilki nagyon "kellemes" penge.
Hogy miben más?
A Derby-ről nincs infóm,de
a Wilki bevonata rá van rajzolva emlékeim szerint a DEborotva dobozának a hátoldalára.
A forumon meg talán Qka osztott meg egy linket több penge tulajdonságairól de sehol se találom már :(

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1428 Dátum: 2014. Február 04. - 21:56:28 »
Hát azért nekem elég férfias arcszőröm van. De egy hétig boldogan muzsikál.
Hat az egy het nalam kb. 3 borotvalkozas:) Volt eddig a patronosborotvakkal. Legutobb mar hetvegen is 2x megborotvalkoztam:) Elotte alap volt, hogy pentek-vasarnap nem kinzom magam. De jelenleg ez a habos babos jatek es a DE, olyan mint egy arcapolas es nem onkinzas. Aldom a szerencsem, hogy idetalaltam :bow:
Jelenleg folytatom a penges probakat. A Derby az ugy ahogy okes, de a Wilkinson az nem jott be. Nem rossz alapvetoen, de olyan mintha "nem akarna vagni" rendesen..
Most akarok rendelni 1-2 dolgot meg neten, par boltot neztem, de igazabol pengebol olyan hude nagy valasztekot nem talaltam. Az egyik online shopban ami szimpi, van Derby, Personna Platinum es Feather (fekete). A Feather tenyleg batorsag kezdokent probalgatni?
Fateromnak is rendelnek egy szettet szulinapra, o azert rutinos. Gondoltam ha nekem nem jo, majd o elhasznalja. A Personna Platinum az milyen penge?

Én "kezdőként"(4 év késelés után) feathert használtam először. Vettem egy slim twist borotvát, kipróbáltam, egy élmény volt.  :2thumbup: Aztán elajándékoztam  ;D De csak mert jobban szeretem a késeket  :futyul:

Majd olvasd el a tapasztalt DE-sek véleményét is, de én nem félnék a helyedben a Feather pengéktől. Egy késnél mindenképp kíméletesebb.  :sör:
Hat a keseles nekem meg extrem:) A velemenyekkel meg az a gondom, hogy mindenki szerint ki kell probalni magadon!:) Nem egy altalanosan objektiv megitelesu a dolog ugy tunik.

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1429 Dátum: 2014. Február 04. - 22:04:59 »
Most akarok rendelni 1-2 dolgot meg neten, par boltot neztem, de igazabol pengebol olyan hude nagy valasztekot nem talaltam. Az egyik online shopban ami szimpi, van Derby, Personna Platinum es Feather (fekete). A Feather tenyleg batorsag kezdokent probalgatni?
Fateromnak is rendelnek egy szettet szulinapra, o azert rutinos. Gondoltam ha nekem nem jo, majd o elhasznalja. A Personna Platinum az milyen penge?
Pengeválaszták kulcsszava: sampler pack. Keress ilyet. Pl http://connaughtshaving.com/ .

Egy pengét se bátorság kipróbálni... mi a legrosszabb ami történhet? Pár apró hámsérülés az arcodon. Nem kell túlaggódni, a torkodat nem fogod elvágni egy DE borotvával.

Personna Platinum szerintem jó penge, zöld Astrához hasonlítanám, de persze nem teljesen olyan. Sokaknak bejön.
Igen neztem mar sampler packokat. Itt a nemeteknel is van dogivel online bolt, de valahogy sampler packokbol nem nagyon van kinalat, sot pengekinalat se tul nagy. Amit ajanlottal es ugy altalaban a UK webshopokban nagyobb a kinalat. Ez tok jo, de nem akarok olyan pengeket probalni aminek maceras a beszerzese. Ugy tunik errefele a Derby, Personna Platinum, Astrak, Feather, Wilkinson, Merkur ami foleg elerheto. Derby mar van, Wilkinson mar van.
Az amazonon meg 100db zold Astra 10EUR. A 30db-os Feather meg 13,8EUR. Lehet berendelek 1 zold Astrat meg 1 doboz Feathert es remelhetoleg bejon:) Vagy rendelek mas boltbol es hozzateszek egy Personna Platinumot is. (Lassan ez egy hobbi:) )
Jut eszembe, Wilkinsonnak van tobbfele pengeje? Merthogy amit itt a boltokban lehet kapni, az nem annyira jott be. A Derby szimpibb. Bar ugy tunik a szappan/krem minosege is eleg jelentosen meghatarozo. Most epp azokkal is kiserletezem.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1430 Dátum: 2014. Február 05. - 07:40:22 »
Ismételten rá kellett jönnöm, hogy ugyanaz a penge más-más készülékekben máshogy teljesít, tehát de facto egyikre se lehet kijelenteni hogy rossz vagy jó.
Adott a Wilkinson penge. Kipróbáltam újra, ha már ennyit írogatunk róla mostanában. Lord L6-ban, botrányosan kapar, rossz.
Hoppá, mondom ennyire nem volt rossz régen! Áttettem a műanyag wilkinson borotvába, és csodák csodája, jól működik, kaparás, húzás nulla!
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1431 Dátum: 2014. Február 05. - 07:56:20 »
Ismételten rá kellett jönnöm, hogy ugyanaz a penge más-más készülékekben máshogy teljesít, tehát de facto egyikre se lehet kijelenteni hogy rossz vagy jó.
Adott a Wilkinson penge. Kipróbáltam újra, ha már ennyit írogatunk róla mostanában. Lord L6-ban, botrányosan kapar, rossz.
Hoppá, mondom ennyire nem volt rossz régen! Áttettem a műanyag wilkinson borotvába, és csodák csodája, jól működik, kaparás, húzás nulla!

Pedig az a mü.a. borotva sem egy mérnóki büszkeség. Mondjuk ki őszintén! :sör:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1432 Dátum: 2014. Február 05. - 08:21:11 »
Igen neztem mar sampler packokat. Itt a nemeteknel is van dogivel online bolt, de valahogy sampler packokbol nem nagyon van kinalat, sot pengekinalat se tul nagy. Amit ajanlottal es ugy altalaban a UK webshopokban nagyobb a kinalat. Ez tok jo, de nem akarok olyan pengeket probalni aminek maceras a beszerzese. Ugy tunik errefele a Derby, Personna Platinum, Astrak, Feather, Wilkinson, Merkur ami foleg elerheto. Derby mar van, Wilkinson mar van.
Az amazonon meg 100db zold Astra 10EUR. A 30db-os Feather meg 13,8EUR. Lehet berendelek 1 zold Astrat meg 1 doboz Feathert es remelhetoleg bejon:) Vagy rendelek mas boltbol es hozzateszek egy Personna Platinumot is. (Lassan ez egy hobbi:) )
Jut eszembe, Wilkinsonnak van tobbfele pengeje? Merthogy amit itt a boltokban lehet kapni, az nem annyira jott be. A Derby szimpibb. Bar ugy tunik a szappan/krem minosege is eleg jelentosen meghatarozo. Most epp azokkal is kiserletezem.
Tudtommal minden Wilkinson penge ugyanaz, csak a csomagolások mások.

Ha beállsz egy pengére, akkor úgyis online fogod venni nagy kiszerelésben, tehát amit sampler pack-ként meg tudsz venni, az azután is beszerezhető.

Ne írj le egy pengét hamar, lehet hogy később, ahogy változik a technikád tetszeni fog. Nekem Wilkinson eleinte rossz volt, most szeretem; nem jó szögben használtam az elején.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1433 Dátum: 2014. Február 05. - 08:38:39 »
Ismételten rá kellett jönnöm, hogy ugyanaz a penge más-más készülékekben máshogy teljesít, tehát de facto egyikre se lehet kijelenteni hogy rossz vagy jó.
Adott a Wilkinson penge. Kipróbáltam újra, ha már ennyit írogatunk róla mostanában. Lord L6-ban, botrányosan kapar, rossz.
Hoppá, mondom ennyire nem volt rossz régen! Áttettem a műanyag wilkinson borotvába, és csodák csodája, jól működik, kaparás, húzás nulla!

Pedig az a mü.a. borotva sem egy mérnóki büszkeség. Mondjuk ki őszintén! :sör:

Attól hogy műanyag....az illesztései teljesen rendben vannak. Ha meg a szépségre gondolsz akkor meg már átmentünk az ízlés kategóriába, amiről nem igazán érdemes vitába szállni. :)
A használhatóság meg megint más kategória. Lehet, hogy a wilkinson pengéhez tervezték ezt a készüléket?:)
Úgy érzékelem, hogy ez a penge valahogy a 30 foknál meredekebb szöget szereti, és ez a borotva is inkább erre ösztökél.
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1434 Dátum: 2014. Február 05. - 08:43:14 »

Ha beállsz egy pengére, akkor úgyis online fogod venni nagy kiszerelésben, tehát amit sampler pack-ként meg tudsz venni, az azután is beszerezhető.

Ne írj le egy pengét hamar, lehet hogy később, ahogy változik a technikád tetszeni fog...

 :+1:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1435 Dátum: 2014. Február 05. - 08:51:18 »
Nekem sosem volt gondom a Wilkinson pengékkel, pedig elhasználtam "párat". Internetes rendeléses idők előtt sokszor csak az volt elérhető. Minősége megbízható, nagyon ritka a hibás példány. A fekete műanyag csodaborotváról viszont nincs túl jó véleményem. :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1436 Dátum: 2014. Február 05. - 17:28:47 »

Ha beállsz egy pengére, akkor úgyis online fogod venni nagy kiszerelésben, tehát amit sampler pack-ként meg tudsz venni, az azután is beszerezhető.

Ne írj le egy pengét hamar, lehet hogy később, ahogy változik a technikád tetszeni fog...

 :+1:


Jaja. Rosszul fogalmaztam:) Ha netes rendeles, akkor ugy gondoltam, nem eroltetnem a UKs rendeleseket mert a postakoltseg vagy mert nagyobb packot kell rendelni etc. NAlam a nemeteknel a befuto az amazon. Kiprobalt, gyors, garanciaval nincs gondom, ha nem tetszik visszakuldom. Sampler pack viszont csak olyan van pl. amit nem akarok kiprobalni, mert vagy benne van az amit mar probaltam vagy az nincs benne amit viszont tutti ki szeretnek. MAs borotvas helyi webshopokon meg nem nagyon van smapler pack.
De kitalaltam, berendelek 20-30db-os teteleket 5-6felet, nem egy vagyon. Amugy is tervezem a nevnap/szulinapi pakkot a fateromnak. Akarok Proraso kremeket is pl. Kiveszek a pengekbol parat es kuldom ajandekba a tobbit:) Faterom nem erzekeny boru, fiatal koraban meg kessel borotvalkozott. DE-je is volt evekig mig el nem hagyta a szettjet. Most o is lelkes, hogy van meg DE a piacon es varja, hogy kuldjem:)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1437 Dátum: 2014. Február 05. - 21:55:01 »
Szerintem a connaughtshaving.com Németországba is gombokért elviszi a cuccokat. Van mintacsomag is pengékből, és nagyon ügyfélbarát a problémakezelésük!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1438 Dátum: 2014. Február 05. - 22:39:53 »
Szerintem a connaughtshaving.com Németországba is gombokért elviszi a cuccokat. Van mintacsomag is pengékből, és nagyon ügyfélbarát a problémakezelésük!
Igen valoban, 1,1font a nemet kuldes az nem sok. Ezen felbuzdulva bepakoltam a kosaram, de lelombozott. Amit rendelnek az dragabb fontban mint itt EUR-ban. Az egyetlen elonyuk a sampler blade package. Egy proraso pl. 5,7 font, Itt meg http://shop.nassrasur.com/ 5EUR. Amazonon egy Edwin JAgger alap DE89 21EUR, az angol weboldalon alap Mühle meg 27Font.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1439 Dátum: 2014. Február 06. - 15:39:17 »
Jakérem!...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici