Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 365472 alkalommal)

Nem elérhető maszat

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1860 Dátum: 2016. Június 26. - 10:53:35 »
Sziasztok!

Én körülbelül 2 éve használom a hagyományos borotvát.
Anno a Rossmannban vettem egy Wilkinson Classicot, amivel nincs is semmi problémám. Akkor adtak hozzá 5 db Wilkinson pengét, de azok nem jöttek be. Árultak még akkor ott Gillett Platinum pengét, azzal teljesen meg voltam elégedve (nem húzta és nem irritálta a bőröm). Sajnos már nem tudom beszerezni ezt a pengét, hiába is keresem bárhol (Rossmann, Tesco, dm). Minap ezért kipróbáltam a kék Astrát, de nem aratott sikert.

Én olyan pengét keresek, ami valami hasonlót tud, mint a Gillett Platinum, az éltartósság nem lényeg.
Itt a fórumon szinte nem is találtam írást erről a pengéről, most vagy azért, mert ennyire ritka, vagy nagyon rossz.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1861 Dátum: 2016. Június 26. - 10:59:32 »
Szia!  :sör:

Nekem korábbi Gillette Platinumjaim vannak, azok hasonlítanak a mostani Lord Super Chrome-ra, meg a zöld Astrára.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető maszat

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1862 Dátum: 2016. Június 26. - 11:01:31 »
Azt meg tudnád mondani, hogy azt honnan szerezted be?

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1863 Dátum: 2016. Június 26. - 11:50:43 »
Goods Market, Vianni.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1864 Dátum: 2016. Június 26. - 12:59:16 »
Goods Market, Vianni.

Keressed meg SicTransitot!

Csak jobb pengéket kaphatsz, mint az emlitett Gillette
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1865 Dátum: 2016. Június 26. - 13:17:00 »
Óvatosan ezzel a "jobb" kifejezésssel. Ami neked jobb, nem biztos, hogy másnak is.

Például nekem is az egyik legjobb pengém a Gillette Platinum (a régi, mert az újat nem próbáltam, így nem tudom, hogy az milyen).


Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1866 Dátum: 2016. Június 26. - 14:01:32 »
Óvatosan ezzel a "jobb" kifejezésssel. Ami neked jobb, nem biztos, hogy másnak is.

Például nekem is az egyik legjobb pengém a Gillette Platinum (a régi, mert az újat nem próbáltam, így nem tudom, hogy az milyen).

Kövezz meg, de Sicnél, a fórumtagok által, jónak itélt pengék kaphatóak.

Túlságosan nem lő mellé, ha rendel egy próbacsomagot.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1867 Dátum: 2016. Június 26. - 14:42:04 »
Akkor elbeszélünk egymás mellett.

1. Maszat olyat kért, amely hasonlít a Gillette platinumhoz. Nem jobbat, vagy rosszabbat.

2. Ezt írtad: "... Csak jobb pengéket kaphatsz..." Erre írtam, hogy a jó, az egyénfüggő, mindenki magából indul ki, ahogy te is, amikor ezt írtad. Nyilván neked nem jó. Nekem is jó, neki is. blablabla.

2. Egyébként értem, hogy mit írsz, s valóvban Sicnél jó pengék vannak ez vitán felüli. De hogy mi a jobb, az hmm...  ::)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1868 Dátum: 2016. Június 26. - 14:52:24 »
Azért nehéz hasonlót ajánlani, mint a Gillette Platinum, mert az nem sok ember kedvence. (az eddigi fórumos tapasztalatok alapján). Nálam is igen nehezen fogyott el az az 5 darab amit egyszer és utoljára vettem belőle. Az életlenebb pengék közé sorolom....

Ezért én is egy próbacsomag vásárlását javasolnám SicTransittól. :thumbup:
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1869 Dátum: 2016. Június 26. - 16:18:35 »
Én egyszer használtam nálam kuka lett.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1870 Dátum: 2016. Június 26. - 16:37:34 »
Az is igaz, hogy szerencsénkre sok jólbevált pengéből lehet válogatni, így mindenki talál magának megfelelőt.
Sictransit mintaboltja ebben nagy segítség.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető maszat

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1871 Dátum: 2016. Június 26. - 17:40:59 »
Hát igen, olvastam, hogy itt elég eltérőek a vélemények. Nincs olyan penge, ami mindenkinek megfelelt volna. Természetesen hajlandó vagyok a változásra, hiszen a cél, hogy minél jobb pengét találjak.
Köszönöm pmol322 a javaslatod, élek vele, s megkeresem SicTransit-ot.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1872 Dátum: 2016. Június 26. - 17:52:45 »
Hát igen, olvastam, hogy itt elég eltérőek a vélemények. Nincs olyan penge, ami mindenkinek megfelelt volna. Természetesen hajlandó vagyok a változásra, hiszen a cél, hogy minél jobb pengét találjak.
Köszönöm pmol322 a javaslatod, élek vele, s megkeresem SicTransit-ot.

 :thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1873 Dátum: 2016. Július 18. - 08:19:54 »
Laser Platinum penge (kék csomag)

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:

Apollo No.10 (vintage Németország, NOS): 0-1 alkalom. Ezek a vintage pengék fenetlenül nem jönnek be általában.
Asco (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
Astra Platinum ("Zöld Astra") (Oroszország): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra") (Oroszország): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Astra Superior Stainless (vintage kék Astra, Csehszlovákia): 16 alkalom, nálam nem tudott annyit, mint egy mai, viszont vintage vonalon verhetetlen...
Bajtárs (vintage, Magyarország): 0-1 alkalom, húz...
BIC Chrome Platinum (Görögország): 34 alkalom, kényelmes 16. Eléggé éles, de agresszív penge (kaparós), kb. félidőben hirtelen "bezuhant", utána viszont egyenletesen lett egyre kevésbé alapos (és egyre jámborabb).
Big Ben (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
BlueBird Hi-Stainless (Törökország): 13 alkalom, a Dorco ST300 -hoz hasonló penge, nem éles, de tartós.
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Cleo Silver (Eskilstuna, Svéd): vintage penge, 0 alkalom.
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka): 5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Feather: 25 alkalom (kényelmes 23). Leginkább a BIC-hez hasonlító, inkább agresszív penge. A végén viszont már húzott, bár alaposság szempontjából nem változott (ellentétben a göröggel).
Figaro (Magyarország, 50-60-as évek?): 2 alkalom, nem túl éles penge. A vele együtt hozzám került Supernova-hoz képest is sokkal gyengébb - viszont érzésben a magyar feliratok adják nagyon ("ne törölje le a pengét").
Gillette Goal (India): 8 alkalom (nem túl éles, de tartós penge, eleinte azt hittem, csak 2-3 alkalom lesz benne)
Gillette 7'o Clock Sharp edge (sárga): 20-25 alkalom, kellemes, kényelmes de éles penge. A kék Astra nagyon hasonló karakterű.
Gillette 7'o Clock Super Stainless (zöld): 16 alkalom, kényelmes,aránylag tartós penge, kicsit a kék Astra hasonló
Gillette Super Silver "New" fehér papíros (vintage): 12 alkalom, kényelmes penge, vintage vonalon kiváló, ma már vannak jobbak
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Laser Platinum (India, kék papíros): 8-10 alkalom, egészen használható penge, egyenletesen veszti az élét.
Laser Stainless (India, barásszürke papíros, pengén super stainless felirat): 0-1 alkalom, büntetni pont jó
Lord Zöld Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Platinum (Egyiptom): 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC (Egyiptom): 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain (Egyiptom): 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Lord (Minos gyártmány, talán Osztrák, vintage NOS): 0-1 alkalom, mint a Nacet.
Merkur (Németország): 12 alkalom, csak az árához képes rossz...
MINOS Spezial 0.10 (Ausztria, vintage NOS): 0-1 alkalom, de jobb, mint a szintén általuk jegyzett Lord fedőnevű - ami nem az egyiptomi
Mühle Rasurkultur (Németország?): 21 alkalom, nem rossz
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Néva piros (vintage orosz, 1966?): 0-1 alkalom, tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes
Néva kék (vintage orosz): 0-1 alkalom, papír-újan húz. Szép kék a penge.
Personna Blue (Kék papíros, Personna Super feliratos): 20-22 alkalom, kellemes, megbocsátó penge
PG.33 (Solingen, vintage, Németország): 1 alkalom
Rapira Platinum Lux (Oroszország): 18 alkalom, egy kellemes, megbízható penge
Rotsiegel gold-lack (Németország, vintage NOS): 0-1 alkalom, akárcsak a Nacet. Húz.
Shark (Egyiptom): 9 alkalom
Supermax Super Stainless Green (India?): 2-4 alkalom
Supermax Super Stainless Blue (India): 4-8 alkalom. Egyik oldal hamar elfáradt, a másik sokáig jó volt, ilyen eddig csak a Lord Captain-nél fordult elő nálam.
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Treet Classic (Pakisztán): 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
Treet Silver (Pakisztán): 2-3 alkalom, bár szénacél, a bevonat miatt nem rozsdásodott. Zöld Lord kategória.
Trig (Stainless Silver Edge)(Pakisztán): 4-5 alkalom, nem túl éles penge
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Wilkinson sword (Németország): 25 alkalom (kényelmes 13)
Wright (USA, NOS vintage): 0-1 alkalom.


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy ATG kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gilete

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • =€ & ((----
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1874 Dátum: 2016. Július 18. - 10:32:24 »
Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).
Eddig vizsgált pengék:


PENGE
ALKALOM
RÉSZLETEZÉS
BIC Chrome Platinum (Görögország)
34
34 alkalom, kényelmes 16. Eléggé éles, de agresszív penge (kaparós), kb. félidőben hirtelen "bezuhant", utána viszont egyenletesen lett egyre kevésbé alapos (és egyre jámborabb). 
Astra Platinum ("Zöld Astra") (Oroszország)
31
31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Feather
25
25 alkalom (kényelmes 23). Leginkább a BIC-hez hasonlító, inkább agresszív penge. A végén viszont már húzott, bár alaposság szempontjából nem változott (ellentétben a göröggel).
Wilkinson sword (Németország)
25
25 alkalom (kényelmes 13)
Gillette 7'o Clock Sharp edge (sárga)
25
20-25 alkalom, kellemes, kényelmes de éles penge. A kék Astra nagyon hasonló karakterű.
Derby Extra (Törökország)
22
22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.
Personna Blue (Kék papíros, Personna Super feliratos)
22
20-22 alkalom, kellemes, megbocsátó penge
Mühle Rasurkultur (Németország?)
21
21 alkalom, nem rossz
Astra Stainless ("Kék Astra") (Oroszország)
21
21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Lord Platinum (Egyiptom)
19
19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Rapira Platinum Lux (Oroszország)
18
18 alkalom, egy kellemes, megbízható penge
Astra Superior Stainless (vintage kék Astra, Csehszlovákia)
16
16 alkalom, nálam nem tudott annyit, mint egy mai, viszont vintage vonalon verhetetlen...
Gillette 7'o Clock Super Stainless (zöld)
16
16 alkalom, kényelmes,aránylag tartós penge, kicsit a kék Astra hasonló
Dorco Platinum ST-300 (Korea)
13
13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
BlueBird Hi-Stainless (Törökország)
13
13 alkalom, a Dorco ST300 -hoz hasonló penge, nem éles, de tartós.
Golden Eagle (kínai)
13
13 alkalom
Gillette Super Silver "New" fehér papíros (vintage)
12
12 alkalom, kényelmes penge, vintage vonalon kiváló, ma már vannak jobbak
Merkur (Németország)
12
12 alkalom, csak az árához képes rossz...
Lord SC (Egyiptom)
10
9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
Laser Platinum (India, kék papíros)
10
8-10 alkalom, egészen használható penge, egyenletesen veszti az élét.
Vidyut Supermax Platinum (India)
10
6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Shark (Egyiptom)
9
9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros)
9
8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Gillette Goal (India)
8
8 alkalom (nem túl éles, de tartós penge, eleinte azt hittem, csak 2-3 alkalom lesz benne)
Supermax Super Stainless Blue (India)
8
4-8 alkalom. Egyik oldal hamar elfáradt, a másik sokáig jó volt, ilyen eddig csak a Lord Captain-nél fordult elő nálam.
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka)
6
5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Trig (Stainless Silver Edge)(Pakisztán)
5
4-5 alkalom, nem túl éles penge
Big Ben (Egyiptom)
4
3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Asco (Egyiptom)
4
3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
Lord Zöld Stainless (Egyiptom)
4
3-4 alkalom
Lord Kék Stainless (Egyiptom)
4
3-4 alkalom
Supermax Super Stainless Green (India?)
4
2-4 alkalom
LORD Captain (Egyiptom)
3
3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Treet Silver (Pakisztán)
3
2-3 alkalom, bár szénacél, a bevonat miatt nem rozsdásodott. Zöld Lord kategória.
Vidyut Supermax Stainless (India)
3
2-3 alkalom
Figaro (Magyarország, 50-60-as évek?)
2
2 alkalom, nem túl éles penge. A vele együtt hozzám került Supernova-hoz képest is sokkal gyengébb - viszont érzésben a magyar feliratok adják nagyon ("ne törölje le a pengét").
Treet Classic (Pakisztán)
2
1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
PG.33 (Solingen, vintage, Németország)
1
1 alkalom
Apollo No.10 (vintage Németország, NOS)
1
0-1 alkalom. Ezek a vintage pengék fenetlenül nem jönnek be általában.
Wright (USA, NOS vintage)
1
0-1 alkalom.
Néva piros (vintage orosz, 1966?)
1
0-1 alkalom, tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes
Néva kék (vintage orosz)
1
0-1 alkalom, papír-újan húz. Szép kék a penge.
Lord (Minos gyártmány, talán Osztrák, vintage NOS)
1
0-1 alkalom, mint a Nacet.
Bajtárs (vintage, Magyarország)
1
0-1 alkalom, húz...
MINOS Spezial 0.10 (Ausztria, vintage NOS)
1
0-1 alkalom, de jobb, mint a szintén általuk jegyzett Lord fedőnevű - ami nem az egyiptomi
Laser Stainless (India, barásszürke papíros, pengén super stainless felirat)
1
0-1 alkalom, büntetni pont jó
Rotsiegel gold-lack (Németország, vintage NOS)
1
0-1 alkalom, akárcsak a Nacet. Húz.
NACET (Francia, vintage)
1
0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Cleo Silver (Eskilstuna, Svéd)
0
vintage penge, 0 alkalom.
BTC classic (Kína)
0
0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy ATG kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :)  Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
.--. .-. --- .-. .- ... ---

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici