Szerző Téma: Fonti kedvencei  (Megtekintve 180160 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #285 Dátum: 2011. Január 18. - 19:08:35 »
Fonti, ehhez a Friodur-hoz Flasitól vetted meg azt a nyelet, ami fönt volt a mester "fórumboltjában"?

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #286 Dátum: 2011. Január 18. - 19:12:31 »
Igen, Flasitól van a nyél. Elég húzós az ára, 12 000 Ft.  :borosta: ...de nem csak az az egy volt neki, sőt azt hiszem még mindig tart a készlet. Még tán a pesti boltban is van.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #287 Dátum: 2011. Január 19. - 06:23:44 »
de nem csak az az egy volt neki, sőt azt hiszem még mindig tart a készlet.

Ezt megerősíteném! Nemrég jártam a Mesternél Székesfehérváron, és igen tekintélyes volt a készlet nyelekből is!
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #288 Dátum: 2011. Január 20. - 13:06:50 »
Elkészült egy régebbi szerzeményem: 13/16" Wade & Butcher (regrind by Master Flaschner), a fehér ében nyelet már én szereltem rá.
Flasi Mester elvégezte nekem a finisht is és hozzá sem kellett még szíjjal sem érnem, prímán debütált!  :borz2:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #289 Dátum: 2011. Január 20. - 13:40:08 »
@z@nny@! ez nagyon dögös!!! egyszerű és szép...de ütősen!
csak érdeklődés: jó választás a fehér ében? én úgy tudom, hogy az ébenfa nem igazán kedveli a vizet (régen a fafúvós hangszereket is ébenből készítették, de manapság már áttértek az african blackwood-ra, ami egy olajjal jól telített fafajta) és a fehér rész ugyebár a szíjács, és ez egy fokkal rosszabb minőség szokott volt lenni.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #290 Dátum: 2011. Január 20. - 14:01:49 »
FBP, a fehér ében nem szijacsból áll. Ugyanolyan fafajta mint a fekete ében csak ritkább, ezért kerül többe is mint a nem fehér. (Ez a nyél pl. 12 ezer Ft) Természetesen ez is, mint minden fa megfelelően van előtte kezelve, stabilizálva, ezért ugyanúgy használható nyélnek mint a többi hasonló egzotikus fafajta.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #291 Dátum: 2011. Január 20. - 14:23:35 »
fonti, felcsigáztál! utána fogok járni, mert ez most piszkálja a fantáziámat! én eddig fehér ébenről nem hallottam, ezért a wikipédiához (ami jó lehet néha, de nem mindig) fordultam, ami szerint: "A fekete ébenfák szíjácsa általában 6–8 cm széles, fehér vagy rózsaszínes"
És mivel fával már foglalkoztam a hangszerekhez kapcsolódó mivoltomból adódóan, az ismeretes volt számomra, hogy egy fa szíjácsa kevésbé jól használható, mint a geszt rész.
Ha viszont egy modern anyagokkal beeresztett fáról van szó, akkor azt akár víz alatt is lehet tárolni, így OK a fürdőszobai használat, ebben igazad van.
-fbp-

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #292 Dátum: 2011. Január 20. - 14:58:09 »
Fonti ez megint valami gyönyörű darab! Gratulálok! :borz2:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #293 Dátum: 2011. Január 20. - 15:10:38 »
Fonti, grat ez ismét gyönyörű!
Full wedge a kés?

FBP: egy adalék a fehér ébenhez
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #294 Dátum: 2011. Január 20. - 15:25:32 »
Urak! Lehet, hogy elkélne egy fa topic!
Ébenről általában: "ébenfa" kifejezéssel a magyar nyelvben (de másban is) sok olyan fát illetnek, ami nem ében (pl. az általam már említett african blackwood-ot, aminek végképp semmi köze az ébenhez). Halovány emlékeimben az él, hogy az ében közel áll (fajelméletből nem voltam jó, hogy ez most faj, osztály, stb.) pl. az akáchoz, így tulajdonságaiban is sok a közös. A "fehér ében" a fa szíjács része, ami nem minden esetben válik el egyértelműen a geszt résztől, így szép rajzolatú, példának okáért a késes és egyéb díszítőiparban használt tárgyakhoz előkelő mintázatú anyagot szolgáltat (black & white ebony: http://astdesignsusa.com/index.php?p=1_31)
Ettől függetlenül még fenntartom a tévedés jogát, úgyhogy jöhetnek az infók, érdekel a fehér ében!  ;)
-fbp-

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #295 Dátum: 2011. Január 25. - 00:04:01 »
Régi vágyam teljesült! Egy Mastro Livi borotva gazdája lehetek néhány nap óta!  :borz1:
A 6/8-os szénacél műalkotást puszpángfa nyélbe öltöztette a nagy olasz mester. Piszok élesre fente Livi papa, a legeslegkedvencebbek közé került a kése. Eredeti Certficate járt hozzá a mester aláírásával és egy szép bélelt fadobozban érkezett. Íme egy kis ízelítő:









...és még az áfát is hozzáírták a számlához, hogy ne kelljen az Orczy térre fáradnom, mivel az EU-ból érkezett.  ;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #296 Dátum: 2011. Január 25. - 00:14:20 »
Ez gyönyörű!  :)

A nyele egy anyagból van?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #297 Dátum: 2011. Január 25. - 00:18:23 »
Köszi. Igen a nyelet egy darab fából faragja a mester.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #298 Dátum: 2011. Január 25. - 10:56:54 »
 :o :o :o
Na, ez "AAK"!! Gyönyörű kés, gratulálok!
Ezek szerint nem alaptalanul van akkora nimbusza ezeknek a késeknek?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #299 Dátum: 2011. Január 25. - 11:22:41 »
Köszi Gorila! :) Igen jó kis kés valóban, ennek még viszonylag szolid a designja, de feltételezem, hogy Mastro Livi damaszt és egyéb csodái is maximálisan használhatóak.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici