Szerző Téma: Régi borotvák  (Megtekintve 248945 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Régi borotvák
« Válasz #75 Dátum: 2010. Május 10. - 18:45:48 »
Nálam van Longball kínaija, ha arra gondolsz. Egy régebbi tablóképemen a jobb oldali sorban lent van a Stehlo fölött:

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=113.msg2256#msg2256

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi borotvák
« Válasz #76 Dátum: 2010. Május 10. - 18:56:32 »
Igen, és úgy is emlékeztem, hogy Te etted meg, csak ugye a hirdetést törölte Ed, a galériádban meg nem sikerült azonosítanom!  ;D

Tudnál róla lőni 1-2 közelebbi képet (ha esetleg a gyártói pecsét is látható azt külön megköszönném!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #77 Dátum: 2010. Május 10. - 18:59:24 »
itt és a következő: http://picasaweb.google.hu/longball0501/Dovo#5469686588584816530. Az első képen a doboza mellett jobbra, a másodikon a bal szélső.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Régi borotvák
« Válasz #78 Dátum: 2010. Május 10. - 19:09:09 »
Imi, itt láthatod a kínai pecsétjét...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi borotvák
« Válasz #79 Dátum: 2010. Május 10. - 19:13:00 »
Köszönöm Urak,

ez nem olyan, mint amilyet láttam, akkor nem sajnálom, hogy nem hoztam el!  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Régi borotvák
« Válasz #80 Dátum: 2010. Május 15. - 22:30:05 »
A T. szakértőket szerezném megkérdeni, hogy ismeri-e vki a Vosztok borotvákat? Egy antik szájton találtam, kb. 13.000,- ft. Erősen gondolkozom rajta...

Az A 70-es években készült (1972?), ideális állapotban van, valószínűleg egyszer sem volt használva, még rajta van a gyári kenőolaj. Eredeti tok és még a használati utasítás is benne van!  :D Ez az ún. NOS, ugye?





Vélemény, esetleg tapasztalat? Gondolom, fellelhető egypár darab Magyarországon is

http://www.zemlyanka-v.ru/shop/ussr/lichnye-veshhi/britva-sovetskaja-v-futljare/
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #81 Dátum: 2010. Május 15. - 23:33:58 »
Kicsit húzós árnak tünik. Egyébként mindennapi borotvának én is szénacél szovjet borotvát használok, "oszobaja" feliratút. Viszont egy rozsdamentessel megjártam. Gyakorlatilag élezhetetlen. Valószínűleg rossz hőkezelés miatt túl durva az acél szerkezete.

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Régi borotvák
« Válasz #82 Dátum: 2010. Május 23. - 08:02:22 »
Jó reggelt!
Érdeklődnék: Carl Raderről tud Valaki valamit? Csak annyit találtam róla, hogy 57-ben átvette a DOVO. A válaszokat előre is köszönöm!

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Régi borotvák
« Válasz #83 Dátum: 2010. Május 23. - 10:26:28 »
Érdeklődnék: Carl Raderről tud Valaki valamit?

Ebben a listában megvan:
http://www.archivingindustry.com/cutlers&toolmakers/razormakers.htm

"Carl Rader, Solingen in 1932. Brand names: 'Anker-Flaggen', 'Bona Fides', 'Garibaldi', 'Gppe', 'Rader', 'Verdi'. Razor-blade maker."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Régi borotvák
« Válasz #84 Dátum: 2010. Május 23. - 22:37:55 »
Köszönöm Gorila!
Igazából ott én is megtaláltam, de sokkal okosabb sajnos nem lettem tőle.
Azt hiszem minőségileg csak egy név a Solingeni kések végtelen sorában. Gondolom nem túl gyakori, nem valószínű, hogy valakinek gyakorlati tapasztalata lenne vele.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Régi borotvák
« Válasz #85 Dátum: 2010. Május 23. - 22:45:41 »
Ha jól emlékszem, a Vaterán hirdettek egy Radert, az a borotva nagyon szép lehetett valamikor, de elég siralmas állapotba került...  :(
Ezen kívül én még sosem láttam ezt a márkát.

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Régi borotvák
« Válasz #86 Dátum: 2010. Május 24. - 08:36:47 »
Ha jól emlékszem, a Vaterán hirdettek egy Radert, az a borotva nagyon szép lehetett valamikor, de elég siralmas állapotba került...  :(
Ezen kívül én még sosem láttam ezt a márkát.

Akkor lehet, hogy csak egy darab van az országban? Amúgy meg kicsi a világ  :) : http://borotvaforum.hu/index.php?topic=30.600

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi borotvák
« Válasz #87 Dátum: 2010. Május 26. - 22:20:49 »
Volt egyszer egy szép Carl Rader a Vaterán, az eladó valami nagyon elborult áron hirdette. Az volt az első és az utolsó eset, hogy jó (plusz némi hátsó) szándékkal szóltam az eladónak, hogy annyiért sosem fogja eladni. Elküldött az anyámba. Azóta nem szólok a legnagyobb baromságokra sem. És azóta sincs Carl Raderem.
Egyébként a francia fórumon 45 euróért most épp lehetne, nem is akármilyen.   8)
http://www.coupechouclub.com/petites-annonces-f19/carl-rader-6-8-solingen-t4830.htm

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi borotvák
« Válasz #88 Dátum: 2010. Május 26. - 22:25:18 »
Ezek szerint az a vaterás eladó is úgy gondolja, hogy aki ilyennel borotválkozik, az nem normális! :)
 
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Régi borotvák
« Válasz #89 Dátum: 2010. Május 26. - 23:26:01 »
Nem tudom a vaterás mennyit kérhetett érte, de ez szerintem lazán megéri a 45 eurot

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici