Szerző Téma: Régi borotvák  (Megtekintve 249722 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #945 Dátum: 2015. Június 01. - 10:06:19 »
Kezembe került a napokban egy régi borotva. Köszörült, és a köszörülés részben a penge feliratát is érintette. Ami kiolvasható: .....RKEMAS & Co. Tulajdonképpen az "R" is bizonytalan, előtte vagy három karakter lehetett. A kés 5/8 és 6/8 közt van, eredetileg 68-/8-os lehetett.  Van valakinek tippje a kér eredetéről?

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Régi borotvák
« Válasz #946 Dátum: 2015. Június 01. - 10:52:28 »
Kezembe került a napokban egy régi borotva. Köszörült, és a köszörülés részben a penge feliratát is érintette. Ami kiolvasható: .....RKEMAS & Co. Tulajdonképpen az "R" is bizonytalan, előtte vagy három karakter lehetett. A kés 5/8 és 6/8 közt van, eredetileg 68-/8-os lehetett.  Van valakinek tippje a kér eredetéről?

Üdvözlettel: longball

Talán ez:
R. KORKEMAS & CO
34-40 West Street, New York City
Trademark: "Teddy Bear"
ca. 1907

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #947 Dátum: 2015. Június 01. - 12:04:14 »
WOW! A karakterek alapján és a felirat ive szerint is pont kijön! Köszönet!  :thanks:

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Régi borotvák
« Válasz #948 Dátum: 2015. Június 01. - 12:27:49 »
WOW! A karakterek alapján és a felirat ive szerint is pont kijön! Köszönet!  :thanks:

Nincs mit. Én innen kerestem rá erre (és ha aprókban kukázok, és nem kiolvasható a felirat, akkor is):
http://www.taylors1000.com/manufacturers/manufacturers_all.htm

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Régi borotvák
« Válasz #949 Dátum: 2015. Június 01. - 12:42:30 »
És lenne egy kérdésem is. Az alábbiak közül melyik lehet alkalmas borotválkozásra?

http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/borotva_kes_nyelesborotva_solingen_2082782921.html?bk_source=kiemelt_aukciok_nyito&bk_campaign=gravity&bk_content=index_sponsored&bk_referral=https%3A%2F%2Fwww.google.hu%2F&bk_term=borotva%20kes%20nyelesborotva%20solingen

http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/borotva_kes_nyelesborotva_vosztok_2082792800.html

http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/borotva_kes_nyelesborotva_2082783440.html

Nemrég kezdtem késsel borotválkozni (egy 42 1/2 ikrek borotvát nem tudtam otthagyni egy bolhapiacon...), és mikor ezt a hétvégén megemlítettem a sógoromnak, őt is érdekelte a dolog. Meglepném majd valami alkalomra egyel, de egyáltalán nem értek hozzá. A fentiek közül jó valamelyik? Vagy mind felejtős?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Régi borotvák
« Válasz #950 Dátum: 2015. Június 01. - 13:24:44 »
Szerintem eléggé felejtősek, a lengyel töröttnek is néz ki.
Nézz szét itt a fórumon, az elad topikban.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #951 Dátum: 2015. Június 03. - 09:52:22 »
Már másodszor járok régi borotvákkal a következőképpen: a borotva meg van köszörülve, szakszerűnek látszik a köszörülés(láthatóan régi munka..). A köszörülést követően nincs kővel élezve. Itthon  megfenem, alakul is a dolog, de használhatatlan, az első használatban kimegy az éle. Köszörülési selejt lenne? Vagy a köszörüs munka közben jött rá, hogy rossz anyagú a kés? Járt-e már valaki így, vagy tudja-e, hogy anno a köszörüsöknél mi volt a gyakorlat egy el....ott borotvakéssel?

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi borotvák
« Válasz #952 Dátum: 2015. Június 03. - 09:56:44 »
Csak vasipari tapasztalat:

Ahol az edzett acél bemelegszik a köszörüléskor, ott vissza is lágyul ha nincs helyesen kezelve.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Régi borotvák
« Válasz #953 Dátum: 2015. Június 03. - 11:37:45 »
Ez egy érdekes kérdés, és nem igazán tudnék rá válaszolni. Saját tapasztalat, hogy igen komolyan kell próbálkozni ahhoz, hogy érezhetően kilágyítson az ember egy kést, akár csak kicsi felületen is. Ahhoz hogy szó szerint az él teljes hosszában rossz legyen, meg szó szerint fogyatékosnak kell lenni. Én inkább a selejtre, vagy a rossz hőkezelésre tippelnék. Vagy ami még nem kizárt, hogy nagyon alacsonyan ötvözött az acél, és csak az élnek az alsóbb része edződött be, majd sok újraköszörülés után eljutott már a lágy részekhez az éle.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #954 Dátum: 2015. Június 04. - 11:11:26 »
No..úgy látszik, hogy a kérdés megoldódni látszik. Gyakorlati megoldásaképpen jól nekiestem a borotvának egy türingiai (közepes finomságú..kb4000) fenőkővel. (A kő nemsokára eladósorba fog kerüli..ez itt a reklám helye..  ;) ) De tényleg nekiestem.... és láss csodát a borotva ma jól teljesitett! Elmélet: (metallográfusok ne nézzenek ide!) '.1. A borotva "leg éle" tényleg kilágyult, ezt le kellett venni.  2. A köszörülés átrendezi a közvetlen élben levő kristályszerkezetet, ezért az első kővel való fenést lehet bátrabban abszolválni. (ez mindkét emlitett borotvánál a köszörüsnél abbamaradt...)

Lehet találgatni!

Üdv: longball


Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Régi borotvák
« Válasz #955 Dátum: 2015. Június 07. - 15:07:12 »
jó kis oldszkúl fíling  :thumbup:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Régi borotvák
« Válasz #956 Dátum: 2015. Június 07. - 19:14:39 »

jó kis oldszkúl fíling  :thumbup:
Úgy látszik nem olyat akart :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Régi borotvák
« Válasz #957 Dátum: 2015. Június 07. - 20:46:29 »

jó kis oldszkúl fíling  :thumbup:
Úgy látszik nem olyat akart :)
Csak az alap hokedlifa.:))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Herr

  • Vendég
Re:Régi borotvák
« Válasz #958 Dátum: 2015. Június 08. - 16:47:11 »

jó kis oldszkúl fíling  :thumbup:
Úgy látszik nem olyat akart :)
Csak az alap hokedlifa.:))

"hokedlifa"?
Drága hokedlid van akkor:)


Herr

  • Vendég
Re:Régi borotvák
« Válasz #959 Dátum: 2015. Június 09. - 17:20:15 »



Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici