Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kézművesek, készítők

JS-Alias Jenessanyi

(1/139) > >>

mry314:
Kéréstek meghalgattatott...

(Hajrá Sanyi! ;))

(Szegény, most pakolhatja 2 helyre a cuccait... ;D)

Véleményem szerint ami a gyűjteményekben van, az maradjon ott, de ha Sanyi szeretné, átpakolom ide, csak akkor a kérésem, hogy egyeztessük, mit rakjak át...

jenessanyi:
Köszi szépen a topicot, úgy döntöttem hogy marad minden a helyén, nemsokára úgyis kerül fel ide új néznivaló, lehet még az este...  ;)

jenessanyi:
A beígért borotváknak itt van az első tagja! :)




A nyél:
Cocobolo nyél, grenadil ék, torx csavar.

A penge:
Arne (O1), Feri hőkezelésével 60HRC körül, 23mm széles (7/8), nagyrészt tükörpolír.

Ezt a borotvát már sokkal nehezebb volt csinálni mint a japánokat, de kezdem lassan szokni a dolgokat. Na majd a 20. után :)

A negatív/pozitív véleményeket továbbra is szívesen várom  :sör:

KunEmber:
1. Bumszli.
2. Azért minden elismerésem, hogy van egy újabb borotvakésesünk. Mestert még nem mondanék, de ha így haladsz, hála istennek nem kell kést vennem bunkó készítőktől. Csak azért, mert magyar.
3. Valami solingeni stílusút is szeretnél készíteni? Vagy a holker miatt még kicsit halott ügy?

jenessanyi:
Bumszli? A nyél, vagy a penge?

Solingeni alatt mire gondolsz? Formára vagy köszörülésre? Formára most lesz nemsokára, köszörülésre meg nem hinném hogy lesz full hollow. Vékonyra ki tudom húzni így is az élét. Az előző borotva amit feltettem az is 1/4 hollow, de vékonyabbra van kihúzva az éle mint a legtöbb solingeni hollow, és használni is olyan érzés. Amit lehet látni Dovo videókon, hogy behajlik köröm alatt az él, az a nagy 17/16-os borotvámon megy, mondjuk csak véletlen volt  :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése