Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 521119 alkalommal)

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1605 Dátum: 2012. Július 13. - 09:20:18 »
Elfogultság nélkül mondhatom, hogy még jobb is, mint egy egy elfogadható minőségű borz. Nem tudom, nálad mi az elfogadható minőségű borz pamacs, ez nálam mondjuk a TGN Finest kötegnek felel meg, no annál érezhetően gerincesebb, és egyáltalán nem szúr.

És valóban, szét sem nyílik annyira, bár az csak optikai "hiba" (kicsit engem is zavar):







Ez azt jelenti, hogy vizzel erintkezve az omega diszno sorte koteg nem mutatja magat szetesett, azott, csoffadt festo pemzlinek?
Vizesen olyan gerinces, tomott marad mint egy elfogadhato minosegu borz pamacs?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető PaT

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 215
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1606 Dátum: 2012. Július 17. - 10:07:31 »
Van egy kérdésem The Golden Nib pamacsköteget használókhoz.

Nem olyan rég csináltam meg a saját pamacsomat (avatar), de nagyon hullik a szőre. Minden használatkor 20-30 szál kijön belőle.
Valamit elrontottam beragasztáskor? Másra nem tudok gondolni, és a legérdekesebb, hogy nem a széléről esnek ki a szőrök. hanem a közepétől kicsit a széle felé eső részről.
Reggel kifeszegettem a nyélből, de kívülről semmi nem látszik, a gyári ragasztásnak látszólag semmi baja.
 :nemtom:

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1607 Dátum: 2012. Július 17. - 10:09:30 »
Hacsak nem fúróval ragasztottak, vagy egyéb extrém körülmény között, akkor nem tudsz elrontani semmit ahhoz, hogy hulljon a szőr.

Van egy kérdésem The Golden Nib pamacsköteget használókhoz.

Nem olyan rég csináltam meg a saját pamacsomat (avatar), de nagyon hullik a szőre. Minden használatkor 20-30 szál kijön belőle.
Valamit elrontottam beragasztáskor? Másra nem tudok gondolni, és a legérdekesebb, hogy nem a széléről esnek ki a szőrök. hanem a közepétől kicsit a széle felé eső részről.
Reggel kifeszegettem a nyélből, de kívülről semmi nem látszik, a gyári ragasztásnak látszólag semmi baja.
 :nemtom:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1608 Dátum: 2012. Július 17. - 13:27:13 »
Lehet, hogy még él és vedlik szegény.  :uncsi:

Ha hullik a szőre a pamacsnak, akkor sajnos rossz a gyári ragasztó/ragasztás.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1609 Dátum: 2012. Július 17. - 13:34:41 »
Minden használatkor 20-30 szál kijön belőle.


Ati!

Én elraknám a kiesett szálakat, mert lehet, hogy fél év múlva össze jönne egy pamacsra való.....  :crazy:


Komolyra fordítva, sajnos Pengének lesz igaza, mert ez a "gyári" ragsztás hibája.  :(

Van 3 db TGN kötegem, több féle méretben, minőségben, de eddig a kezdeti időszakot leszámítva
nem hullatta a szőrét egyik sem...


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1610 Dátum: 2012. Július 17. - 13:44:33 »
Ez is megerősíti bennem azt, hogy ugyanott készülhetnek a kötegek, ahol a New Forest Tubby-k. Ha jól emlékszem, itthoni fórumtársnak volt belőle hullajtós, nekem meg mindkettő szépen tartotta magát.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1611 Dátum: 2012. Július 17. - 14:09:54 »
Én csak abból indulok ki, hogy sebtapaszoknál van egy kis rálátásom, hogy milyen nehéz a jó kompozíciót kitalálni, és ha ne adj isten megvan a kifogástalan recept, akkor azt legközelebb újra, az eredeti receptúra szerint újra kikeverni sem biztos, hogy jól sikerül. Itt lehet minőségbeli eltérés.  A pamacsoknál csak annyiban változó még, hogy ha nincs rendesen eloszlatva a szőrök vége a ragasztóban, akkor több szőr is jobban összetapadhat, amit nem ölel körbe semmi más csak egy másik szőr. Ezek előbb-utóbb kifordulnak, kihullanak. És ez még a normális szőrhullajtás kategória és egy idő után már nem hullajt több szőrt. Amelyik viszont rendszeresen hullik, ott a ragasztóval van a nagyobb gond. Ránézésre viszont előre senki sem fogja tudni előre megmondani, hogy mi a helyzet... 

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1612 Dátum: 2012. Július 17. - 15:48:32 »
Drei Wetter Plaster - a Svarckopftól! 

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1613 Dátum: 2012. Július 17. - 16:17:20 »
Én csak azt vettem észre, hogy már a harmadig féle drága (vízálló, saválló, stb. extrahiperszuper) tapaszt vettem, amik 1 és 5 percet tudtak teljesíteni (szárazon!), mire bedurrant az agyam és megvettem a DM-ben a legolcsóbbat. Ez 1 napot simán teljesített erős szélben, szitáló esőben, szikrázó napsütésben.

Adok egy tippet mindenkinek sebtapasz ügyileg (az én kedvencemet), és nem azért mert a saját házi nyúlamat nem akarnám szana-széjjel lőni,vagy nagy reklámra lenne szüksége, de ez bizony az általam favorizáltak közül is a legjobb (nem kevés gyártót és terméket ismerek), az áráról nem is beszélve. Anyaga textil és nagyon eltalálták a ragasztó anyagot is. Vizesen, szárazon mindegy neki.. Ráadásul az szokott leginkább a gond lenni, mint a sakkban, hogy amelyik ragad az bizony tapad és miután leszedi az ember a tapaszt, a bőrön is ott marad a ragasztó.

http://lordeurope.com/debant_sebtapasz.html

A madaras óceanban egy 10db-os Debant pack jelenleg 27-29 Ft Tehát 3Ft alatt van egy db tapasz. Ennél jobbat és olcsóbbat gyakorlatilag nem lehet venni. Hogy, hogy csinálják, hogy ilyen olcsó ne kérdezzétek, ez számomra is egy rejtély, m.o-n futottunk egy kört vele anno, hogy legalább a dobozát itthon csináljuk. A csomagolásra a legjobb árajánlat a legolcsóbb nyomdából is jóval drágább volt, mint amennyiért a készterméket be tudjuk hozni (és az még ugyebár többszörösen be van csomagolva, cégérrel megnyomva).  

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1614 Dátum: 2012. Július 17. - 18:09:33 »
FBP- Az, hogy a madarasunk ilyen olcsón adja, azon én is el tudom dobni az agyam, ezt elhiheted, mivel a következő árkategória náluk a 80Ft-os. ( ez meg sajnos nem az én kompetenciám, hogy számtalan managernek, beszerzőnek fingi lingije nincs az üzlethez...) Azonban 10 fillérrel drágábban, már nem listázza be (erről sem tehetek). Ezen is el tudom dobni az agyam, meg nekem is hányingerem lesz ettől. Ezt is elhiheted. Azonban az, hogy van a világpiacon olyan sebtapasz ( és egyéb más) gyártó aki a "reális" ár töredékéért tud gyártani, az már nem hányinger keltő, főleg ha meg is tudjuk találni őket... Ekkorra azonban felmerül, hogy akkor tulajdonképpen mi is a reális ár... A 6Ft, amit leírtál egyébként az ennek a terméknek a piaci ára. Magyar sebtapasz gyártó meg nem van. Magyar üzem az van, ahol minimálbérér dolgoztatják a magyart a külföldi tulajoik... Ezért lesz versenyképes számodra a 6Ft-jával, míg eladhatatlan az olyan pór népnek, akinek csak 3 Ft-ja van rá.

Az egész komplex, de én mégis arra a gyártóra/marketingre szavazok, aki nem akarja degeszre keresni magát, ugyanakkor mégis hajlandó jót gyártani. Ez piacgazdasági szempontból az emberek számára is jobb... Pl. a CocaCola elvesz tőled 300Ft-ot, amikor iszol egy üveg kólát. Az egész hóbelevanc bekerülési költsége van vagy 20Ft. Ez jobb?   

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1615 Dátum: 2012. Július 17. - 18:15:35 »


MEGVAN !   :idea:  Ati vegyél egy csomag Debant sebtapaszt, ragasztgasd körbe a kötegen, állítólag jól ragad, megfogja a szálakat
 ( az sem baj, ha egy-kettő belülre is kerül)  Ha meg netán egy leázik 3 Ft-ból pótolhatod  :boldog:

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1616 Dátum: 2012. Július 17. - 18:52:43 »
( az sem baj, ha egy-kettő belülre is kerül) 

Ezt hogy?  :fetreng:

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1617 Dátum: 2012. Július 18. - 09:58:42 »
Peti, a szívemből szóltál, sokat tépem hasonlóan a számat. Igazi GDP bővülés csak az elsődleges termékelőállításból keletkezik, az pedig nálunk nem sok van, és nagyon igaz ez a csúcsra törekvés is. Pont a borok esetében keserít el, hogy a tisztes, de nem drága minőség ritka, mint a fehér holló. És sokszor le is vadássza ezt a területet az import, amiben bizony sokszor már 800 Ft környékén lehet igen kellemes nedűket kapni, amik sokszor 2-3e Ft-os magyarokat szorongatnak. Természetesen az ember szeretné támogatni a hazai bortermelést, de a magyar borászoknak is lépnük kéne. És nem utolsó sorban kéne hozzá egy működőképes és hatékony pályázati rendszer, amely a belecsatornázott Eu-s pénzek révén jelentősen tudná növelné a versenyképességet, ha nem maradnának jelentős összegek kifizetetlenül a pályázati bürokrácia hatásaként, vagy azokat nem értelmetlen, feleslegesen drága uram-bátyám alapon megvalósított projekteken keresztül lopnák el...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1618 Dátum: 2012. Július 18. - 15:13:14 »
Peti- El vagy tévedve egy picit, én nem magyarázkodtam... szerettem volna, ha megismersz egy olyan terméket, ami a valós értékének a töredéke és szuper, ráadásul hozzáférhető mindenki számára. Ebben mi a magyarázkodás hm? Nem a Kádár korszakban élünk, ahol mindennek mesterséges ára volt, mint ahogy Te most mesterségesen szeretnéd, ha a piac úgy alakulna, ahogy az neked éppen tetszene...( a történelem megmutatta, hogy az a rendszer sem működik, csak a hangyáknál, a mostani példa meg mutatja, hogy ez a rendszer sem tökéletes) Mindenesetre ha ez az információ ilyen negatív gondolatokat vált ki belőled, ahelyett, hogy örülnél... vagy Te nem pénzből élsz?  :fenek: Mert, ha nem, akkor nyugodtan vedd meg a 3Ft-os terméket 6-ért!  ;D Attól nem lesz semmi jobb!

gprinz- én másként állok hozzá. Én nem szeretném kifejezetten támogatni a hazai bortermelést, vagy a hazai akármilyen termelést. Legalább is az a része nem érdekel, hogy honnan származik, hol van megtermelve stb. nem ez számít. Jó bort szeretnék inni, megfizethető áron, úgyhogy én azokat szeretném támogatni, akik erre, ebben a rendszerben képesek. Az, hogy a piacgazdaság és a politika (rendszer) nem jó az egy másik kérdés, de én továbbra is azokra szavazok, akik ebben a rendszerben is tudnak számomra is szimpatikus (csalás stb. nélkül) módon boldogulni ( értsd úgy, hogy ha nem tudja eladni a borát, akkor ne csak sírjon a hegy oldalon, hanem váltson és termeljen inkább napenergiával áramot stb.). Az, hogy 10M emberből 9 és fél nem elég alkalmazkodó és így nem jó nekik, az megint egy másik kérdés, de lásd fentebb FBP-nek semmi sem jó még az olcsó sebtapasz sem, úgyhogy ez is mond valamit, mégpedig azt, hogy mindenki (egész világ) számára igazságos rendszer nincs  :-)  GDP bővülés meg ebben az országban csak akkor lesz, ha az emberek még sokkal hülyébbre lesznek sanyargatva. ( Engem a GDP bővülés sem érdekel, nem ettől lesz mindannyiunknak jobb, csak egy pár embernek.)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1619 Dátum: 2012. Július 18. - 16:29:53 »
Engem érdekel, hogy valami honnan származik, és ez nem tartom holmi nacionalizmusnak, még ha a dolognak van is egy egészséges patrióta oldala is. De.

Támogatni azért is kell - pont a bort - mert máshol is azt teszi, és enélkül nem lesz versenyképes. Az, hogy Chile ott tart, ahol, az nem választható el az ő szubvenciós rendszerüktől, vagy Eu-n belül maradva, nagyon sokat számít, hogy pl. a franciák mennyire hatékonyan használják ki az EU szubvenciós rendszerét.

Mozgat egyfajta környezetvédelmi megközelítés is: amit helyben racionálisan meg tudok termelni, azt nem utaztatom át a fél világon hajóval, repülővel, bármivel.

Ha pedig kiirtjuk a létfeltételeinket adó termelési tényezőket (víz, élelmiszer), azzal pedig csak a kiszolgáltatottságunkat  növeljük még magasabb szintre. Vagyis vannak olyan területeket, amelyeken a termelést akkor sem szabad hagyni megszűnni, ha az nem versenyképes az importtal. Rohadtul nem örülnék annak, ha pl. egy hatékony környezet hatására az összes bortermelőnk (behelyettesíthető mással is szabadon) átállna napenergiás áramtermelésre, és innánk a dél-afrikai/aussi/chilei borokat... Ha viszont bizonyos ésszerűségi határok között akár drágábban is megveszem a hazait, akkor talán tudok ez ellen hatni. Ez persze nem szabad, hogy a termelő elkényelmesedéséhez vezessen, de sokszor inkább az életben maradásról van szó esetükben. Zöldségek, friss hús terén pedig fizetnék még többet, ha cserébe valóban minőséget kapnék, de ez már másik téma.

A hozzászólásodból az derül ki, hogy mindent alárendelsz az árban mért versenyképességnek. Sajnos ez a rendszer nem a versenyképességhez, hanem a teljes gyarmati léthez vezet, ahogy arra Peti is utalt. A profit nagy vezérlőelv, de önmagában a nihilbe visz, kell mellé korrekció, a laissez faire, laissez passer elve már nem tegnap bukott meg.

"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici