Modern borotválkozás > Egyéb borotválkozás: patron, villany...

bajusz&szakáll

(1/4) > >>

zsolabácsi:
Segítsetek!
A képemen talán nem látszik, de bajuszt és körszakállat hordok. Eme szőrzet karbantartását villanyos hajvágóval oldom meg. Ez viszont böszme terjedelme miatt nem a legkényelmesebb megoldás. Létezik valamiféle hagyományos pengés szerkezet amivel ezt ki tudom váltani? Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok.
De minden más tipp is érdekel!

fonthunter (†2014):
Zsolabácsi, az én képemen azt hiszem látszik!  ;) Én is a böszmét használom, viszont teljesen meg vagyok elégedve vele. Pontosan állítható, hogy mennyi marad. Szerintem bármilyen pengéssel csak macerásabb lenne...

bimbi:

--- Idézetet írta: zsolabácsi - 2010. Április 05. - 21:54:24 ---Segítsetek!
A képemen talán nem látszik, de bajuszt és körszakállat hordok. Eme szőrzet karbantartását villanyos hajvágóval oldom meg. Ez viszont böszme terjedelme miatt nem a legkényelmesebb megoldás. Létezik valamiféle hagyományos pengés szerkezet amivel ezt ki tudom váltani? Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok.
De minden más tipp is érdekel!

--- Idézet vége ---
valami ilyenre gondolsz?  ;)
http://www.vatera.hu/antik_borbely_hajnyiro_166209098.html

mry314:

--- Idézetet írta: zsolabácsi - 2010. Április 05. - 21:54:24 ---Segítsetek!
... Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok. ...

--- Idézet vége ---

Az egyfajta ritkító szerszám, nekünk is volt ilyen otthon, engem is "megdolgoztak" vele párszor.  ;)
(Vaterán szoktam látni aloméniumból, meg mőanyagból...)
Hogy arcszőrzet fazonírozásra használható-e, azt nem tudom...

Professzore:

--- Idézetet írta: zsolabácsi - 2010. Április 05. - 21:54:24 ---Segítsetek!
Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok. De minden más tipp is érdekel!

--- Idézet vége ---

A késes-fésűs szerkezet a hajritkító volt, három éve dobtam ki három origi darabot, mert semmire nem tudtam használni (a fejemet nullázom, néha borotválom, szakállra alkalmatlan).

Szerintem maradj a nagy böszménél, vagy azok közül esetleg egy kisebb darabnál (nekem eddig a Remington vált be, de kinek mi tetszik). Egyedül az állíthatóság szabadságával nem vagyok elégedett, a 3 mm-es talp után a 7-es jön, nekem meg pont a kettő között kellene...

Professzore

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése