Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 150705 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #225 Dátum: 2012. December 13. - 13:25:29 »
Igazából elviseltem volna hogy beleragad a DEbe ha lett volna valami hatása, de nem volt érezhető különbség a borotválkozásban.  Az általad javasolt krém hatásában más mint az olivaolaj?
A krém véleményem szerint jobban puhít, de a késes borotválkozásnál nekem jobban bejön az olaj. A késnél jobbnak érzem az olajat, az olaj kenő hatása miatt.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #226 Dátum: 2012. December 13. - 13:26:23 »
mókus- nem lehet, hogy túl sok olajat használtál? Bármihez adagolod, csak egy pár csepp jól összekeverve. Gyakorlatilag így nem is észrevehető. Az olivaolaj egyébként az én szvsz-em szerint nem a legjobb, ricinusolaj, illetve szintén gyogysz-i napraforgóolaj jobb hatást hoz, de az oliva is megteszi. Így egy kicsit tényleg jobban szennyezi a készüléklet, de hogy ne sikerüljön kiöblíteni a szappan maradékot az a túlzott mennyiség jele. A longball féle preshave, vagy a sima babafürdető is alternatíva, de a bőrszárazság ellen vagy ASB vagy arckrém borotválkozás után a megoldás. Ha ezek nem szimpatikusak és mindenhol száraz a bőröd, akkor van még egy olyan megoldás is, hogy zuhanynál leolajozod magad egy kicsit nagyobb mennyiséggel, majd a többletet megpróbálod lemosni felületaktív anyagok nélkül. Ez kicsit összetrutyizza a fürdőkabint, meg a törölközőt, de szintén zenész hatásos. Evvel a módszerrel és a megfelelő filmréteg eléréséhez lehet használni akár babaolajat is, de ez esetre jó az olivaolaj is.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #227 Dátum: 2012. December 13. - 15:13:57 »
Masszázsolajak lehetnek még jók, azok nem válnak ragaccsá, mint a sima növényi olajak, és persze jól is csúsznak.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #228 Dátum: 2012. December 16. - 07:28:59 »
Olvastam, hogy többen is szőlőmagolajat használtok borotválkozás előtt, ennyire jól "működik"?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #229 Dátum: 2012. December 16. - 07:33:51 »
Olvastam, hogy többen is szőlőmagolajat használtok borotválkozás előtt, ennyire jól "működik"?
erre én is kíváncsi vagyok. Hogyan lehet csillogó olajos arccal beretválkozni?
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető gymisi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 123
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #230 Dátum: 2012. December 16. - 09:38:43 »
Ami az olajból marad a zuhany és a forró törölköző után  arra mehet a borotvakrém vagy szappan arcon habosítással. Nekem m bevált ugyanúgy mint a Proraso pre-after krém, de jóval olcsóbb, mert nagyon kevés olaj elég.

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #231 Dátum: 2013. Január 17. - 22:30:09 »
Az itt olvasottak alapján ma elmentem a Douglas-be egy Proreso borotválkozás előtti krémért, a kis :sör:zolgáló hülyének nézett. Azt mondta, amikor odakísért a férfi cuccokhoz, hogy azt hitte, én valami komolyabb márkát keresek. Persze csak AS és borotvakrém volt a "komolytalan cuccból", preshave nem. A másik boltban meg semmi. Ott közölték, hogy kivezetik a márkát. Tudom, hogy van ilyen topic is, azért megkérdem: van valakinek tippje, máshol kapható-e? Esetleg rendeljek a neten? Mondjuk kint olcsóbb is...

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #232 Dátum: 2013. Január 18. - 15:58:33 »
Itthon ugy tudom csak a Douglasben lehet kapni, az Arena Plazaban lattam meg legutobb.. Kulfoldrol a pre kb egy ezressel olcsóbb, AS 2ezerrel, szoval mindenkeppen jobban megeri kintrol.

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #233 Dátum: 2013. Január 18. - 18:07:02 »
Igen, ezt én is tudom, csak akartam egy próbát tenni az AS-vel és a pre-vel, mielőtt rákapok. Ha ez megtörtént, nyilván megrendelem kintről egy egész évre elég adagban. Az akarásom annyira erős volt, hogy ma egy budai munkamegbeszélés után el is ugrottam a MOM-ba. Ott volt minden, ami Proreso a zöldből, a sensitive is, de az elég hiányosan. Megkérdeztem az eladót - aki sokkal szívélyesebb volt, mint az Arénás, talán átszivároghat valami Buda polgári miliőjéből egy plázába is... - hogy tényleg kivezetik-e a márkát. Ő időt kért és feltette a kérdést az üzletvezetőnek. Pár perc múlva visszajött és cáfolta az értesülést. Érdeklődött a termékről, amire én csak a nemzetközi fórumokon hallottakat, olvasottakat tudtam válaszolni, vagyis, hogy ez egy világszínvonalú dolog, igaz itthon valahogy nem ment híre a szélesebb tömegekben. Nyilván réteg-termékről van szó. Én alapvetően a G. F. Trumper dolgait használom már huzamosabb ideje, csak a pre-krém keltette fel az érdeklődésem, de most már - főleg, ha majd jönnek a melegek - kíváncsi vagyok az AS-re is. Apósomnak meg, aki habbal, meg elektromos rezgetős wilkinson négypengéssel vakarássza magát - a héten lévén a szülinapja - vettem egy AS-et és egy flakon habot, ha már ott voltam. Kíváncsi leszek a véleményére. Ő arra panaszkodott nekem a minap, hogy azt a régi jó hűs, hűvös after shave érzést keresi, amit a katonaságban valami akkori szoci cucc nyújtott neki a késői '60-as, vagy a korai '70-es években...

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #234 Dátum: 2013. Január 20. - 20:08:44 »
Én a Campona Douglasban jártam úgy, hogy azt mondták kivezetik....
Nem mintha érdekelne betáraztam már belőle:)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #235 Dátum: 2013. Február 14. - 07:33:18 »
Nekem ez úgy tűnik, hogy bevált:
http://aromax.hu/hu/termekeink/reszletek/egzotikus_masszazsolaj/

Asszem egy DM-ben vette a némber. Mondjuk én csak a ritka szappanos borotválkozásaim előtt használom, de nem vettem észre, hogy bármi is ragadna az eszközre. Legközelebb majd résen leszek.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #236 Dátum: 2013. Március 13. - 11:33:41 »
Használja valaki a Barbon "Villanyborotválkozás előtti arcszesz"-t ? Mivel ősszel elfogyott a barbon as-em, ezért vettem egyet, valamint üsse kavics alapon a borotválkozás előtti arcszeszt is, hatalmasat nem bukhatok rajta, max tapasztalatot szerzek.

Szóval a véleményem:  jó. Nem gondoltam volna, pláne folyadéktól, akár glicerines, akár nem... Mióta Szhalombattára költöztünk, probléma volt az irritáció és vérpetty mentes borotválkozás. Apró trükkökkel, új pamaccsal elég az előrelépés szignifikáns volt, de a barbon pre tette fel az i-re a pontot. Zéró irritáció, zéró vérpetty.

Aki nem használt még ilyet, annak javaslom kipróbálásra, tekintettel arra, hogy az ára igencsak baráti. Ha esetleg nem jön be, akkor sem buksz igazán.
Azért vigyázat: a rossz technikából fakadó irritációtól valószínűleg ez sem ment meg...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #237 Dátum: 2013. Március 13. - 11:54:55 »
Saját tapasztalat alapján egy jó pre meg ugyan nem ment a rossz technikából fakadó irritációtól, de jelentősen mérsékli a büntetést.

Azért vigyázat: a rossz technikából fakadó irritációtól valószínűleg ez sem ment meg...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #238 Dátum: 2013. Március 13. - 12:27:48 »
Állj! A Barbon pre az elektromos borotválkozást könnyítő pre. Nem kifejezetten megpuhítani a szőrt hivatott, hanem előkészíteni a terepet a gépnek, felpeckelni a szőrszálakat...más hatásmechanizmus, mint a wet shaving pre.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #239 Dátum: 2013. Március 13. - 13:01:56 »
Emlékeim szerint sok glicerin van benne, valamint pár fajta alkohol. A Józsi által használt és bevált glicerines szappanos arcmosás (mint preshave) alapján gondoltam, hogy működhet. Eddig működik.

Állj! A Barbon pre az elektromos borotválkozást könnyítő pre. Nem kifejezetten megpuhítani a szőrt hivatott, hanem előkészíteni a terepet a gépnek, felpeckelni a szőrszálakat...más hatásmechanizmus, mint a wet shaving pre.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici