Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 150732 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #270 Dátum: 2013. December 27. - 07:39:19 »
Az új Proraso pre pl semmit nem ér nálam. Nem is igen használom.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #271 Dátum: 2013. December 27. - 08:22:57 »
+1 Toznak. Nálam sem működik...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #272 Dátum: 2013. December 27. - 08:38:07 »
A régi formula nagyon jó volt, de ez az új...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #273 Dátum: 2013. December 27. - 08:40:09 »
Nálam műxik  :peace:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #274 Dátum: 2013. December 27. - 08:52:56 »
Mivel én mindig forró zuhany után borotválkozom, nem érzek semmi különbséget, ha pre olajat, krémet, olívaolajat...stb. is használok előtte. Így már nem is teszem. Szerintem ennek akkor van jelentősége, ha nincs lehetőség zuhanyra; fodrász, vagy csak egyszerűen szeretnénk kibővíteni a rituálét még egy eseménnyel. :) Esetleg különösen száraz bőr esetén jól jöhet. Saját megítélésem szerint érzékeny a bőröm, de nem erős az arcszőrzetem. Édesapám pl. nem zuhanyzik előtte, de mindig bekeni babakrémmel az arcát. Ő biztos, hogy nem a rituálé miatt. DE-t használ.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #275 Dátum: 2013. December 27. - 09:20:01 »
 Én reggel borotválkozom, de este szoktam zuhanyozni. Ha rúdszappant használok, nem nagyon kell a pre, de egyébként nagyon nagy a különbség. És leginkább Proraso, abból is az "új"; nálam ez is tökéletesen működik.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #276 Dátum: 2013. December 27. - 10:51:19 »
Felavattam a Edwin Jaggert.
Előtte fürdés,majd meleg vizes többszöri öblítés már megtette szokásos dolgát,így eleve felpuhított arccal találta szembe magát a pre cucc :)
A mentolos illat ,és enyhén hűvös érzet a 3 .körig érezhető volt,ami kellemessé tette a borotválkozást számomra.
Teljesen zökkenésmentes jól sikerült körök voltak.
Legközelebb viszont picit kevesebbet teszek az arcra mert a Tobs szappan illatát picit háttérbe szorította.
Lehet ahogy Gregg is írta akkor mutatja ki ez a pre-krém jótékony hatását,ha pl borotválkozás előtti fürdés kimarad,és csak arc öblítésre van éppen idő.
...vagy mint minap amikor fél 3. kerületben elzárták a meleg vizet ...grrrr  :o
No akkor igazi mély víz a pre-nek  ;D


Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #277 Dátum: 2013. December 27. - 10:55:14 »
Lehet, hogy hülye kérdés, nézzétek el nekem, de a borotvakrémben, borotvaszappanban nincs benne eleve olyan összetevő, ami kiváltja a pre cuccokat? Elvileg szőrpuhításra is szolgálnak ezek nem?
(szerintem)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #278 Dátum: 2013. December 27. - 10:55:56 »
Én nem használok pre-t. Minek? Így is - a megfelelő szappan-borotva-penge kombinációval -  tökéletesen komfortos és jó a borotválkozás. Mindössze annyit teszek, hogy forró vízzel öblítgetem néhányszor a képem. Abszolút nem érzek késztetést valami más előkencefence használatára.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #279 Dátum: 2013. December 27. - 11:07:27 »
Én a fehér proraso-t használom pre célokra. Nagyon szeretem az illatát :-)  Beülök a kádba olvasgatni, közben dolgozik a cucc. Néha forróvizes törülközővel felfrissítem a krémet. Kellemes folyamat kellemes végeredmény :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #280 Dátum: 2013. December 27. - 11:16:09 »
Lehet, hogy hülye kérdés, nézzétek el nekem, de a borotvakrémben, borotvaszappanban nincs benne eleve olyan összetevő, ami kiváltja a pre cuccokat? Elvileg szőrpuhításra is szolgálnak ezek nem?
Pontosan, hiszen a krémnek/szappannak ez is a célja, de valszeg egyénfüggő, hogy kinek mennyire elég. Nekem nem jöttek be a pre cuccok, inkább tovább pamacsolok, de el tudom képzelni hogy van akinek meg igen, ők használják egészséggel.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #281 Dátum: 2013. December 27. - 16:10:55 »
Utolagos engedelmetekkel bemasolom ide amit tegnap irtam le penge topikba. Pusztan azert , mert a csipkebokor vesszohoz  nem szukseges preparalnom tulzottan a metszoollot (vagy magat a vesszot), viszont a mammutfenyohoz lehet mas szerszamra es eljarasra lesz szukseg.
"Nem beszelve arrol, hogy az arcszorzet vastagsaga 0.017-0.18 mm-es skalan mozgolodik, ergo kivagni egy mammutfenyot vagy lenyisszantani egy csipkebokor vesszot eg es fold. Szerintem folosleges vita,hogy kinek milyen preparacio, borotva-penge kombo hanyszor, meddig,hol es hogyan. Rumcajsznak kicsit tobb melo, Lolka-Bolkanak meg ......"

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #282 Dátum: 2013. December 27. - 18:56:20 »
Ezt a szappan/krém/pre cucc puhítja a szőrt dolgot fejezzük már be! Kémiailag tudja puhítani, mint a nőci szőreltávolító krémek, de abban nem lenne túl sok köszönet. A mechanikai puhítás meg akárhogy is nézzük, azt a meleg víz végzi.

A pre cuccok tulajdonképpen két dologra jók: a mentolosak irritációval vérbőséget idéznek elő, ami talán segít a szőrök kiemelésében, ezt nem tudom, az olajos pre-k pedig síkos felületet hoznak létre, amin jobban siklik a borotva.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #283 Dátum: 2013. December 27. - 22:27:51 »
Olyan kísérletet kéne csinálni, mint anno a (valójában kamu) sampon reklámok. Egyik oldalt ezzel, másikat amazzal borotválni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #284 Dátum: 2013. December 27. - 22:54:13 »
Tranyó- valójában a viz és a szőrmolekulák interakciója, a szőrszál molekuláinak átrendeződése, amitől megváltozik a fizikai tulajdonsága --> puhább lesz. A víz azonban párolog, ráadásul a szőrszálakon megtapadó olajok, zsírok meggátolják, hogy a viz könnyen bejusson és ott is maradjon a szőrszálak molekulái közt. Ebben segít a szappan, a krém, és általában a pre cuccok amelyek higroszkóp anyagokat tartalmaznak, hogy a nedvességet a szőrszál körül/benne tartsák. Az olajosok szintúgy ill. pont megfordítva. A felpuhult szőrszálakból nehezítik meg a víz távozását, illetve szerintem az olajok, ill. a prek egyéb anyagai is kölcsönhatásba lépnek a szőrmolekulákkal, szintén puhítva, lágyítva azt.
Egy biztos a mentolnak nincs puhitásban szerepe, nem is oldódik vízben. Hogy mennyire peckesíti a szőrt, vagy húzza össze a pórusokat az is kérdéses, inkább "divat" összetevő, mert sokan szeretik, hűsít és kicsit stimulál egy fokozottabb vérellátást, ill éreztesse, hogy valami van az arcunkon.
Tehát a lényeg, hogy annak ellenére, hogy a víz a felelős a szőrszál megpuhításáért, a víznek segédkezni, szabad, lehet, sőt valószínűleg ajánlatos valamilyen cuccal, hivjuk az pre-nek, habnak, vagy törülközőnek stb.       

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici