Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 696529 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #2145 Dátum: 2014. Január 01. - 19:40:34 »
Küldjél, figyelek!  ;)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #2146 Dátum: 2014. Január 01. - 22:04:31 »
Ha gondolod, adnék egy pár Amigo krémet is!  :naughty:

Jó ötlet!
Úgyhogy este rendelek egyet, az pénteken megjön, hétvégén letesztelem, megírom, hétfő-kedd jöhet az igazság.   :naughty:
Zuhanyszappannak meg úgy is jó lesz.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Ostor

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #2147 Dátum: 2014. Január 02. - 08:57:38 »
Én szappant használok a fürdéshez meg a hajmosáshoz is, mert a tusfürdők nagyon szárítják a bőröm. Eddig oliva szappant használtam azt hiszem szírek csinálták és nagyon hosszú ideig tartott és szeretem az illatát is. Karácsonyra rendeltem anyukámnak Mannaszappant , krémet meg szappanokat is és rendeltem magamnak kifejezetten hajmosásra ajánlott szappant. Nem mondom hogy nem jó de egyrészt elég kicsi az árához képest a másik meg hogy iszonyú gyorsan fogy. Szerintem kb. 15 hajmosás fog kibírni , ja nincs vállig érő sörényem  ;D . Ja, és a csomagban küldtek mindenféle kódot amit ha beírsz a következő rendelésednél akkor olcsóbban kapsz ilyen-olyan termékeket , de a következő rendelésed add le jan. 6.-ig , szóval ők is arra blazíroznak , hogy addig úgyis elfogy minden amit korábban rendeltél azaz karácsony előtt.
Szóval nekem kicsit hányingert keltő a nyomulásuk és szerintem is drága. 

Nem elérhető Ostor

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #2148 Dátum: 2014. Január 02. - 09:38:48 »


Mintha egy tirpak almaskertben lennek es lebegteti a szel a menyecskek szoknyajat mikozben kivillan a bugyi....
Kizarolag illata alapjan mostani kedvencem. Szereti a vizet, de jo a habja ,pusztan novenyi kivonatok, minden olaj organikus eredetu benne. Viszont van benne valami ami erzekeny a boromnek. Nincs irritacio csak enyhen csipos erzes, tesztelem tovabb. Meg van mas PPF szappanom is majd azzal is osszehasonlitom. Az illata viszont fantasztikus, szezonalisan keszitettek , nem lesz a palettan sokaig. Kicsi 8 centis dobozban jon. Egyeb kerdes......jelezd.

:) annyira személetesen írtad le az illatát , hogy nem tudtam ellenállni a kísértésnek és rendeltem egyet. Már meg is jött és nagyon tetszik az illata sőt a páromnak is nagyon bejön. Eddig csak egyszer volt alkalmam kipróbálni és a habzása sem rossz bár nem kiemelkedő de az illat mindent visz.  :sör:

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Szappan, krém
« Válasz #2149 Dátum: 2014. Január 02. - 20:10:02 »


Mintha egy tirpak almaskertben lennek es lebegteti a szel a menyecskek szoknyajat mikozben kivillan a bugyi....
Kizarolag illata alapjan mostani kedvencem. Szereti a vizet, de jo a habja ,pusztan novenyi kivonatok, minden olaj organikus eredetu benne. Viszont van benne valami ami erzekeny a boromnek. Nincs irritacio csak enyhen csipos erzes, tesztelem tovabb. Meg van mas PPF szappanom is majd azzal is osszehasonlitom. Az illata viszont fantasztikus, szezonalisan keszitettek , nem lesz a palettan sokaig. Kicsi 8 centis dobozban jon. Egyeb kerdes......jelezd.

:) annyira személetesen írtad le az illatát , hogy nem tudtam ellenállni a kísértésnek és rendeltem egyet. Már meg is jött és nagyon tetszik az illata sőt a páromnak is nagyon bejön. Eddig csak egyszer volt alkalmam kipróbálni és a habzása sem rossz bár nem kiemelkedő de az illat mindent visz.  :sör:

Csak cseppekben adagold a vizet. Az illat tovabbra is fenomenalis de engem meg mindig csip . Remelem nalad kimeletesebb, viszont ha latoszogbe kerul a tegely tuti beleszippantok. Most fedel nelkul tarolom ,hatha kiszivarog belole a "csip".

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #2150 Dátum: 2014. Január 07. - 10:46:43 »
A Manna kapcsán gondolkodtam el ezen, érdekelne a véleményetek.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Szappan, krém
« Válasz #2151 Dátum: 2014. Január 07. - 11:02:18 »
Lehet indokolni a szavazatot? (ha nem, most akkor is következzék  ;))
A drágábbat nyomtam be, mert szerintem pl. megnézve a külföldieket, ez még egy reális ár, nem hiszem, hogy hazai viszonyok közt sokkal kevesebből gazdaságosan ki lehetne hozni, mint mondjuk nyugatabbra - sajnos ez a helyzet. DE HA tényleg jó, akkor megér ugyanannyit, mint mondjuk egy Nanny's silly soap vagy Mike's vagy ilyesmi.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #2152 Dátum: 2014. Január 07. - 11:23:48 »
Igazad van, az utóbbi években több szappankészítővel folytatott eszmecseréim alapján tudom, hogy egy csomó alapanyagot külföldről kell rendelniük.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2153 Dátum: 2014. Január 07. - 11:41:40 »
Ha tényleg drága az alapanyag és ez dobja meg az árat, akkor inkább vennék kisebb szappanokat, főleg amíg a márka ismeretlen és kísérletezik. 30-40g szappan is rettenetesen sok ideig elég, és ha vacak akkor sokkal kevésbé fáj érte a szívem, mint egy 2x akkoráért.

Ugyanakkor nem hiszem, hogy a magyar piac forgalmát nézve megéri ebbe beletenni az energiát. Valaki vagy nemzetközi piacra csinálja, ennek megfelelő árakkal, vagy elkezdeni se érdemes. Így az, hogy mi mennyit fizetnénk érte, nem igazán releváns. A magyar piacot (pl ezt a fórumot) SZVSZ terméktesztelésre-fejlesztésre érdemes használni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Szappan, krém
« Válasz #2154 Dátum: 2014. Január 07. - 13:34:19 »
Hát szerintem a külföldről beszerzett alapanyag inkább olcsósítja, hiszen azért rendelünk csomó mindent külföldről, mert olcsóbb :)

Egy ilyen terméknél simán lehetne külföldre is eladni, mint ahogy mi is veszünk kis manufaktúrákból a világ másik feléről, tehát a mennyiség sem lehetne akkora árdrágító tényező.

Inkább a kisvállalkozások tőkehiánya/elb@szott magyar adórendszer/gazdagodjunk meg egy nyár alatt attitűd dobja meg az árakat :(

Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #2155 Dátum: 2014. Január 07. - 13:59:19 »
Én is hozzászólok kicsit, mivel van egy kis rálátásom. Senki ne higgye, hogy az alapanyagok "drágák". Relative sem itthon, sem világviszonylatban. Tudni kell jól beszerezni. Valójában az alapanyagok ára az eljárás és szennyezőanyagok, ill az alapanyag mennyiségének függvénye. és hogy ezeket, hogy/ki minősíti...Ez dob az alapanyag árakon persze, de ez még mindig töredéke lesz a végfelhasználói árhoz képest. Írok konkrét példát is mivel borotvaszappanról, illetve szappanról beszélünk gyártói árakat ismerek elég sokat. Pl. egy 75gr-os pipere szappan ára köfával, gyufával, ÁFÁ-val szépen flowpackba csomagolva mondjuk a Törököktől kb. 30 Ft. Ez a nagyüzemi ár. Ugyanez mondjuk a Németektől kb. majdnem a duplája. Itt a hozzáadott érték az a sok adó, munkabér, infrastruktúra, certifikátum, kicsit tisztább/minőségibb ( de nem feltétlenül) vegyi anyagok stb. amit az EU direktívái vagy az értékesítés megkövetel.
Még mindig nem beszélhetünk 1000 Ft-os szappanokról, pedig a nagyüzemi említettek máris kiskerben kb 150-300Ft-ba kerülnek. Jön a borotvaszappan, aminek az előállítási költsége kicsit drágább. Kicsit. De messze nem adnak el mennyiséget belőle, mínt a nagyipari társaik. Innentől jön a ROI kérdés és elszállnak az árak. Persze csak vásárlói oldalról nézve, a gyártóknak, kereskedőknek nyilván csak így éri meg kiszolgálni a kisebb keresletet. Mindenesetre tudjátok, hogy maga az előállítás költsége, annak körülményeit és a piaci tényezőket nem figyelembe véve kb. a fenti. Én pl. innentől nem adok ki mondjuk 1500 Ft-ot egy szappanért, kivéve ( ami már előfordult pont mannáékkal) ha az asszony fegyvert szegez a halántékomhoz, vagy nincs más alternatívám.

   

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #2156 Dátum: 2014. Január 07. - 18:53:42 »
Penge, azért a 30 Ft-os török szappan, de a 60 Ft-os német szappan is nyilván nem kézműves szappan. Ha valaki itthon, otthon, jó alapanyagokból készít valamit, akkor annál biztos nem a 30 Ft-ból kell kiindulni. Plusz igazi kézműves termék esetén belép az a faktor is, hogy más érzés a piacon megvenni a házi bodzaszörpöt, meg megint más a szupermarketben megvenni az ipari bodzaszörpöt, szintén jóval olcsóbban.
Plusz a török szalagmunkással nem nagyon lehet az árujáról vagy a készítőjével, a készítőjéről beszélgetni, levelezni.
Ha a Meskás árakat megnézzük (és ott azért versenyhelyzet van, mert alig hiszem, hogy az összes szappantündér lekartellezett volna  :naughty:), akkor azért sejthető, hogy még a párszáz forintos ár sem reális.
Vagy ha igen, akkor te igazi, gyakorló üzletember vagy, azonnal vágj bele a szappankészítésbe, mert aranybánya!   :crazy:   :sör:

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Szappan, krém
« Válasz #2157 Dátum: 2014. Január 07. - 21:10:18 »
Nekem a kézműves volta nem nagyon ad hozzá semmit az értékhez. Ha egy 150 grammos Cellát, egy 125 grammos MWF-et kapok 6-7 fontért, akkor arányaiban alapból és rendszeresen nem adnék többet egy más - akár kézműves - szappanért.
Kivétel két esetben:
1. jóval többet is elsőre, mert nagyon kíváncsi vagyok rá és ki akarom próbálni
2. valamivel többet rendszeresen, ha tényleg top3, és/vagy mert magyar kézműves termék, támogatva a kezdeményezést 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #2158 Dátum: 2014. Január 07. - 21:32:02 »
Én viszonyítási alapként írtam az alapanyag árakra a példát.. Természetesen ha van bármilyen hozzáadott érték, akkor az nyilván beépül az árba ( ha ez a házias, piacos vásárlási élmény, akkor úgy), de itt egy szappanról beszélünk, ahol a "kézművességet" nem tudom általánosságban komoly hozzáadott értékként kezelni... de ez az én véleményem. És attól még, hogy rá van húzva, hogy kézműves, semmi sem bizonyítja, hogy akár a receptúra vagy az alapanyagok jobbak lennének. Sőt borotvaszappan esetében ugyebár pont fordítva... nincs igazából használható az eddigi kézműves b.szappan kínálatból.     

Nem elérhető Bloo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Szappan, krém
« Válasz #2159 Dátum: 2014. Január 07. - 22:17:36 »
Hát én ilyen kis lokálpatrióta módon akár 3k HUF-ot is adnék érte. Még picit örülnék is, hogy "csak" 70g, hiszen így gyakrabban lehet cserélgetni.
De hát ízlések és pofonok...  :peace:
" 切磋琢磨  - Sessa Takuma - Minél többet tudsz, annál többet érsz! "

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici