Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 695558 alkalommal)

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #2430 Dátum: 2014. Május 03. - 23:23:14 »
Pjotr: elolvasva, hogy milyen szappanokat használtál az a véleményem, hogy nem a legsíkosabb fajtából vettél mintát.  MWF/Kent, Klars Kabinett, TOBS, Harris, ésatöbbi. Próbáld ezeket, rögtön más lesz a véleményed.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Szappan, krém
« Válasz #2431 Dátum: 2014. Május 04. - 09:08:13 »
Pjotr: elolvasva, hogy milyen szappanokat használtál az a véleményem, hogy nem a legsíkosabb fajtából vettél mintát.
+1
Használtam Mühle és E.J. szappant én is, de tényleg teljesen más volt egy TOBS szappan síkosításban (pozitív értelemben).Nem mondanám, hogy a krémek jobbak e tekintetben.Érdemes mást is kipróbálnod.
Úgy érzem még egy Arko rúdszappan is jobban teljesít egy E.J.nél e tekintetben, és itthon is beszerezhető.Az ára meg..egy próbát megérne.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2432 Dátum: 2014. Május 04. - 10:31:31 »
 Mühle szappannal - ha már ekörül forgunk most - én csak tálkában tudtam megfelelő habot készíteni, abban viszont nagyon tuti. A másik opció (ami majdnem olyan jó eredményhez vezet): szappant arcra dörzsölni, és úgy nekiesni. Természetes, hogy más az állaga, mint pl. egy TOBS akárminek, de nekem akkor is bejön.
 Újat nem mondok: a lényeg, több munkát igényel, de nagyon jó végeredményhez vezet.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Szappan, krém
« Válasz #2433 Dátum: 2014. Május 04. - 11:42:43 »
Ha már itt tartunk, melyik szappan/krém mondható a legsíkosabbnak (de egyben puhít és ápol is) ? Ez olyan dolog, amit talán meg lehet ítélni objektíven....(ha mégse, akkor bocs).
Késes borotválkozáshoz keresem az ideális szappant... :fejtor:
(szerintem)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2434 Dátum: 2014. Május 04. - 11:52:40 »
Ha már itt tartunk, melyik szappan/krém mondható a legsíkosabbnak (de egyben puhít és ápol is) ? Ez olyan dolog, amit talán meg lehet ítélni objektíven....(ha mégse, akkor bocs).
Késes borotválkozáshoz keresem az ideális szappant... :fejtor:
Szinte akármelyik TOBS-al nem hiszem, hogy rosszul jársz (max a levendula nem, az picit szárít). Pl avokádó, Jermyn Street, .... Ugyanakkor kismillió nagyon jó krém/szappan van, pl biztos minimális utánajárással találsz Figarót, amit szintén sokan szeretnek, rakj hozzá jó sok vizet. A "melyik a legsíkosabb/puhítóbb/ápolóbb" kérdést 90%ban amúgyis úgy fogalmaznám át, hogy "melyikbe vesz fel több vizet".

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Szappan, krém
« Válasz #2435 Dátum: 2014. Május 04. - 23:30:17 »
Köszi a tippeket szappan/krém síkosítás témában. Azt mondjuk én is levettem, amikor már kicsit több tapasztalatot szereztem a hagyományos borotválkozásban, hogy a Mühle szappanok nem a toppot képviselik, bár összességében nekem - úgy érzem legalábbis - elég jó minőségű habot sikerül(t) belőlük kevernem (és nem csak tálkában, arcon is); valahogy mégsem sikosít eléggé. A DR Harris ehhez képest nekem némileg meglepetés, mert mintha itt is éreznék kevésbé jó síkosító hatást, bár az igaz, hogy még csak kb 3-4-szer használtam, így simán lehet, hogy csak még nem tapasztaltam ki megfelelően. Szóval ügyködök még rajta, illetve alkalomadtán kipróbálok majd mást is a fentiekben ajánlottak közül.

Köszi még egyszer!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Szappan, krém
« Válasz #2436 Dátum: 2014. Május 05. - 08:20:44 »
Ha már itt tartunk, melyik szappan/krém mondható a legsíkosabbnak (de egyben puhít és ápol is) ? Ez olyan dolog, amit talán meg lehet ítélni objektíven....(ha mégse, akkor bocs).
Késes borotválkozáshoz keresem az ideális szappant... :fejtor:
Szinte akármelyik TOBS-al nem hiszem, hogy rosszul jársz (max a levendula nem, az picit szárít). Pl avokádó, Jermyn Street, .... Ugyanakkor kismillió nagyon jó krém/szappan van, pl biztos minimális utánajárással találsz Figarót, amit szintén sokan szeretnek, rakj hozzá jó sok vizet. A "melyik a legsíkosabb/puhítóbb/ápolóbb" kérdést 90%ban amúgyis úgy fogalmaznám át, hogy "melyikbe vesz fel több vizet".
:thanks: Sok vízzel nem próbáltam még a Figarót, féltem hogy nem lesz jó a hab. Na de majd most! :)
(szerintem)

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2437 Dátum: 2014. Május 05. - 09:31:43 »
Ha már itt tartunk, melyik szappan/krém mondható a legsíkosabbnak (de egyben puhít és ápol is) ? Ez olyan dolog, amit talán meg lehet ítélni objektíven....(ha mégse, akkor bocs).
Késes borotválkozáshoz keresem az ideális szappant... :fejtor:
Szinte akármelyik TOBS-al nem hiszem, hogy rosszul jársz (max a levendula nem, az picit szárít). Pl avokádó, Jermyn Street, .... Ugyanakkor kismillió nagyon jó krém/szappan van, pl biztos minimális utánajárással találsz Figarót, amit szintén sokan szeretnek, rakj hozzá jó sok vizet. A "melyik a legsíkosabb/puhítóbb/ápolóbb" kérdést 90%ban amúgyis úgy fogalmaznám át, hogy "melyikbe vesz fel több vizet".
:thanks: Sok vízzel nem próbáltam még a Figarót, féltem hogy nem lesz jó a hab. Na de majd most! :)

Csak ne egyszerre önts hozzá egy decit. :D
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Szappan, krém
« Válasz #2438 Dátum: 2014. Május 05. - 09:37:03 »

Csak ne egyszerre önts hozzá egy decit. :D
Oké, majd figyelek! :)

Figaró nem habzót amúgy próbálta valaki késhez?
(szerintem)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Szappan, krém
« Válasz #2439 Dátum: 2014. Május 05. - 17:02:21 »
Mivel elég ragadós, keshez jobb a nem habzó Figaro. Szerintem.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2440 Dátum: 2014. Május 05. - 17:11:32 »
Mivel elég ragadós, keshez jobb a nem habzó Figaro. Szerintem.

A késre raragad, a DE-be beleragad. Akkor mire jó?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #2441 Dátum: 2014. Május 05. - 18:03:17 »
Mivel elég ragadós, keshez jobb a nem habzó Figaro. Szerintem.

A késre raragad, a DE-be beleragad. Akkor mire jó?
Pamacsmentes esetekre, gondolom.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2442 Dátum: 2014. Május 05. - 18:03:58 »
Mivel elég ragadós, keshez jobb a nem habzó Figaro. Szerintem.

A késre raragad, a DE-be beleragad. Akkor mire jó?

Késről gondolom könnyebben letörli az ember, mint DE-ből kitisztítja.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2443 Dátum: 2014. Május 05. - 19:04:28 »
Mivel elég ragadós, keshez jobb a nem habzó Figaro. Szerintem.

A késre raragad, a DE-be beleragad. Akkor mire jó?
Kb arra, mint a flakonos, hajtógázas borotvahab: megnedvesíted az arcod, felkened, lehúzod, kész, le van tudva. Nem kell pamacs. Nyilván van hátránya is, mint fent leírod, de ha belegondolok hogy két éve azt sem tudtam hogy létezik még borotvapamacs meg DE, akkor meg tudom érteni hogy van neki piaca, még így is jobb mint a flakonos.

Ugyanakkor az itt fórumozóknak a Figaró nem habzó valszeg max egy érdekesség, amit 1x kipróbálsz, aztán kihajítod. Mert ha van normális krémed/szappanod/pamacsod, akkor sokkal jobb azt használni.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #2444 Dátum: 2014. Május 05. - 19:11:26 »
A nem habzó Figaró nagyon jó például helyminimalizálós utazáshoz, ha nem akarsz pamacsot is vinni. Én használtam így, egy műanyag tégelybe kinyomva egy csomó napi adag belefér.
Én egyébként nem emlékszem különösebben aggasztó ragacsoskodásos gondokra, de természetesen tömöttebb krém lesz így az arcodon, mint a vert hab.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici