Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 693705 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #2475 Dátum: 2014. Május 11. - 20:39:26 »
De most komolyan, ti tényleg nem beszélitek meg a párotokkal ezeket a kiadásokat?  :o
Nyilván nem egy Barbon-krémre gondolok, de azért egy alaposabb C&E-kör vagy egy borotva érkezése előtt azért én szoktam vele ilyen témákról beszélgetni.  :futyul:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2476 Dátum: 2014. Május 11. - 20:42:33 »
De most komolyan, ti tényleg nem beszélitek meg a párotokkal ezeket a kiadásokat?  :o
Nyilván nem egy Barbon-krémre gondolok, de azért egy alaposabb C&E-kör vagy egy borotva érkezése előtt azért én szoktam vele ilyen témákról beszélgetni.  :futyul:

Kun!

Ahogy apám mondta: nem papucs vagyok, hanem szófogadó!

A párom kezeli a pénzt. Ergo semmi sincs előtte rejtve.

Az előbbi i kább tréfa.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #2477 Dátum: 2014. Május 11. - 20:49:21 »
Okézsoké. Mondjuk egy valami tény: mikor előadtam neki, hogy a minőségi tequila és 3 üveg rum után be kellene szerezni egy finom single malt whiskit még otthonra, akkor úgy nézett rám, hogy rájöttem: inkább nem kellett volna felhoznom a témát :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2478 Dátum: 2014. Május 11. - 20:54:36 »
Okézsoké. Mondjuk egy valami tény: mikor előadtam neki, hogy a minőségi tequila és 3 üveg rum után be kellene szerezni egy finom single malt whiskit még otthonra, akkor úgy nézett rám, hogy rájöttem: inkább nem kellett volna felhoznom a témát :D

Ismerem ezt az arckifejezést.

Ott helyben megsemmisűl a legbatrabb férfi is.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2479 Dátum: 2014. Május 11. - 21:09:53 »
Az én barátnőm egyenesen utálja ezt a hobbim, mióta a szőr vágása közbeni sercegésre és a víz lubickolás hangjára ébredt Prágában 8-kor. Ebédre mentünk egy nívós étterembe, há' mondom csak nézzek már ki valahogy. Azóta nem mondom neki, h mit veszek, legalábbis ami nyilvánvalóan borotválkozással kapcsolatos, mert a GFT illatmintákat mutogatom neki titkon, mondván h ennek nincs köze hozzá, a legtöbbet lebüdösözi.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
Re:Szappan, krém
« Válasz #2480 Dátum: 2014. Május 11. - 21:18:07 »
Borotválkozás előtt érdemes az arcunkat megmosni szappanos vízzel vagy csak simán meleg víz? ha megmosom szappannal érzem h nem úgy siklik a borotva ahogy kéne.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Szappan, krém
« Válasz #2481 Dátum: 2014. Május 11. - 21:19:12 »
Borotválkozás előtt érdemes az arcunkat megmosni szappanos vízzel vagy csak simán meleg víz? ha megmosom szappannal érzem h nem úgy siklik a borotva ahogy kéne.

Hát akkor ne mosd vagy mosd másssal. Én glicerinest használok, az egy csoda.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2482 Dátum: 2014. Május 12. - 05:47:58 »
Borotválkozás előtt érdemes az arcunkat megmosni szappanos vízzel vagy csak simán meleg víz? ha megmosom szappannal érzem h nem úgy siklik a borotva ahogy kéne.

Már csak azért sem árt megmosni szappannal, kézmosóval arcmosócal stb  mert az arcon lévő piszok ha bekerűl egy sebbe ( ami akkor is van ha úgy latod 10/10 lett a bbs minden irritació nélkűl) akár egy csúnya szakállfertőzés lehet a vége!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2483 Dátum: 2014. Május 12. - 13:25:54 »
De most komolyan, ti tényleg nem beszélitek meg a párotokkal ezeket a kiadásokat?  :o
Nyilván nem egy Barbon-krémre gondolok, de azért egy alaposabb C&E-kör vagy egy borotva érkezése előtt azért én szoktam vele ilyen témákról beszélgetni.  :futyul:
Én komolyan nem beszélem meg a párommal ezeket a kiadásokat, mint ahogy ő se beszéli meg velem ha vesz egy hasonló értékű kozmetikumot. Bútor/kocsi/lakás adásvételeket megbeszélünk, de egy párezer forintos borotvakrémet, amit nem ő használ hanem én? Abszolút nem értem mit kellene ezen átbeszélni.

A soktételes rendeléseket se a pénz miatt beszélnénk meg (nem vagyunk "közös kasszán"), hanem azért mert komolyan aggódnánk azon hogy a másik nem teljesen normális, ha rendelt 10 féle dolgot, amik jó eséllyel rá fognak romlani, vagy legjobb esetben is használatlanul porosodnak a polcon. Persze nagy kísértés mindig hozzárakni valamit a rendeléshez, de egy idő óta tartom magam ahhoz hogy (1) egyszerre max két dolgot rendelek, (2) amíg van otthon legalább 3 hasonló jellegű bontatlan cucc, addig nem rendelek olyat, (3) semmit nem dobok ki, mindent elhasználok, akkor is ha nem jön be — lett volna annyi eszem hogy utánaolvasok.

Nem vagyok pszichológus, de szerintem ha egy párkapcsolatban azon csesztetik egymást a felek, hogy az egyik borotvakrémet vett, akkor ott valami nagyobb gáz van: vagy magában a kapcsolatban, vagy az egyik fél szenved valami (akvizíciós) kényszerbetegségtől, és a másik minden vásárlást ennek tüneteként lát, mert csak halmozódik a cucc. Ez a fórum sajnos hajlamosít ilyesmire (mindig új dolgokat lát az ember, ki akarja próbálni), viszont itt a gyógymód is: el lehet ajándékozni, ami nem kell.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #2484 Dátum: 2014. Május 12. - 16:19:22 »
"azon csesztetik egymást a felek, hogy az egyik borotvakrémet vett, akkor ott valami nagyobb gáz van"
A dolog lényege pont az, h nincs csesztetve. Mindig beszélgetünk róla, megemlítjük egymásnak h ki-mit szeretne és akkor nincs homlokráncolgatás. De simán lehet, h mi vagyunk ennyire összenőve.

Egyébként van egy ismerősöm, vett magának egy új baltát. Csak nem merte bevallani otthon, mert igen drága volt. (Legalábbis egy átlagos balta árához képest.) Az eredmény az lett, h feltette a padlásra és nem használja... Szuper, nem?
Inkább ilyen értelemben mondtam az előzőeket.

"Én komolyan nem beszélem meg a párommal ezeket a kiadásokat, mint ahogy ő se beszéli meg velem ha vesz egy hasonló értékű kozmetikumot. " Mi ezeket (többnyire) átbeszéljük. De ennyi, te máshogy gondolod.  :sör:

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Szappan, krém
« Válasz #2485 Dátum: 2014. Május 12. - 17:45:50 »
Majd előveszi a baltát mikor az asszony érdeklődik.  :evil:
Az már tényleg szánalmas de ha annyira parázik akkor mondjon egy elfogadható árat a baltára és nincs vita. Mit ért az asszony hozzá.
Nekem volt egy időszak bicskamánia volt de elmúlt, most meg Decathlon beteg vagyok ha bemegyek nem jövök ki üres kézzel.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #2486 Dátum: 2014. Május 12. - 18:17:38 »
most meg Decathlon beteg vagyok ha bemegyek nem jövök ki üres kézzel.  ;D
az olyan! mindennap azért dolgozunk!  :futyul:

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #2487 Dátum: 2014. Május 12. - 18:35:29 »
Hja, a pénz.
Mi már több, mint 20 éve közös kasszán vagyunk a nejemmel, de a kisebb tételeket ő sem közli velem és én sem közlöm vele. Nyilván autó, lakás, nyaralás nem ez a kategória, de pl a ruhák csak úgy „lesznek” a szekrényében, mondjuk az enyémben is. Néha én is elcsodálkozom, hogy honnan lett nekem 50 ingem (kb, mert nem számolom át), mikor van egy nagyobb rendrakás itthon, de aztán látom, hogy asszony sem áll rosszabbul, ilyenkor megnyugszom. :)
Mondjuk azért meg szokott lepni a beszólásaival, hogy nincs semmi ruhája. :)
Kozmetikumok dettó.
Régebben nekem a mai állapothoz képest nem kellett szinte semmi, csak a nejem vásárolgatott kozmetikumot. Aztán rákapott a fiam is az „úrizálásra”, csak ő már ruhákat is akart, és persze Peek & Cloppenburg alatt nem volt jó neki semmi. Én meg „vesztemre” idetaláltam és az olcsó borotválkozásból lett egy kissé drágább, de kell valami hobbi, amiben örömömet lelem. Szóval mostanában mindegyikünk fiókjában akadnak ilyen-olyan kozmetikumok, ezek is úgy „teremnek” néha. Pl a fiamtól kaptam egy-két edt-t, amiket megvett és nem jött be neki, de mivel egyetemista, ezért gyanítom ezeket is én fizettem, csak nem szólt a vásárlásról annó. :)
De van ellenpélda is, épp két nappal ez előttről, mikor Qka feltette a TOBS szappant az eladba. Mivel az asszony 3 nap múlva már a londoni szmogot fogja szívni, ezért érdeklődtem, hogy ugyan mit szán nekem hazajőve, mert ha netán TOBS szappant, akkor ne tegye, most van itt jobb ajánlat, mint kintről hazareptetni.
Természetesen a csomagok miatt muszáj szólnom itthon, főleg anyósoméknak, hogy ne lepődjenek meg, ha jön a futár. Hogy a dobozban mi van, az már az én dolgom, mert én kerestem meg az árát.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Szappan, krém
« Válasz #2488 Dátum: 2014. Május 12. - 23:24:28 »
Én azt vallom, bármennyire is közös kasszán van az ember a párjával, akkor is kell némi pénzmag alap ami csak az övé és nem kell beszámolni mire költi!
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Szappan, krém
« Válasz #2489 Dátum: 2014. Május 12. - 23:37:29 »
Worm :thumbup:
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici