Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 494347 alkalommal)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #255 Dátum: 2010. Május 20. - 07:31:48 »
Háj evribadi!

Tegnap az esztergomi Müllerben voltam (nem reklám: valami csoda, csillog-villog minden, sehol egy porszem, óriási tér és kínálat) speick szappan 315, wilkinson krém 210, palmolive krém 235 és egy gyönyörű borzpamacs, viktória  márkájú 2600, a szám fülig ér!
(este kipróbáltam a speicket és a pamacsot is , mindkettő szuper ;D )

Nem elérhető Merlin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szappan, krém
« Válasz #256 Dátum: 2010. Május 20. - 09:54:51 »
Sziasztok!
Aki minden vegyszertől, adalékanyagtól mentesen szeretne borotválkozni, íme egy kis segítség:
BOROTVAHAB:
1/2 csésze = 120 ml sztearinsav (patikában vettem)
4 ek oliva olaj
2 csésze = 480 ml forróvíz (desztillált)
2 tk borax (szintén patikából)
4 ek szappanreszelék (nekem csak baba volt sajnos, de valami tiszta, egészéges szappant kell lereszelni)
10-20 csepp illóolaj (teafát és szantált használtam)
A sztearinsavat és oliva olajat gőz felett megítsük míg megolvad, aztán vegyük le a gőzről. A forró vízben oldjuk fel a szappanreszeléket és a boraxot. Verjük habverővel vagy turmix fejjel egy percig. Folyamatos keverés mellett lassan öntsük bele az olajos alapot. Végül öntsük hozzá az illóolajokat és utána még keverjük/verjük 2-3 percig.
Zárt üvegbe töltve egész jól eláll, de természetesen ebbe is lehet E vitamint tenni, vagy illóolajból rozmaring olajat, akkor tovább bírja. Az állaga elég folyékony, ha zavarja a férfiút venni kell hozzá borotvaecsetet, és azzal felkenni. Ja, és elég nagy adag lesz belőle, ha csak egy embernek csináljuk érdemesebb fél adagot készíteni.
AFTER SHAVE:
50 ml aloe vera gél

50 ml desztillált víz

1 evőkanál propolisz tinktúra

1 evőkanál növényi glicerin

1 evőkanál alkohol

40 csepp illóolaj
Az illóolajokat feloldom az alkoholban, és félre teszem. Összekeverem az aloe gélt és a desztillált vízet. Én filézett aloe gélt használtam, ami jó sűrű, ezért ilyenkor nem kell tenni bele glicerint, sőt, akár több víz is mehet bele. Jól összerázom, majd hozzáöntöm a propoliszt és az illóolajos alkoholt. Az propolisz és az aloe elég nyerő párosítás, de ha valakinek a párja érzékeny a propolisz illatára, lehet csökkenteni. Olyat is csináltam, hogy teljesen kihagytam a propoliszt, viszont több alkoholt tettem bele, hogy jól fertőtlenítsen.
llóolajokból sikerült egy egész férfiasat kevernem, rózsafát, szantált, ylang-ylangot, pacsulit és napraforgót tettem bele egy pici citrommal. A tartósságáról még nem tudok beszámolni. E vitamint nem tennék bele, mert az olajos, ez az aftershave viszont víz alapú. Az illóolajok, a propolisz és az alkohol viszont tartósítanak. Egyedül az aloe gél miatt aggódom, én ugyanis olyat használtam, ami felbontás után hűtőben tárolandó. Az internetes áruházból rendeltet nem kellett hűtőben tárolni, de több volt benne a nem szimpatikus tartósítószer.



Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Szappan, krém
« Válasz #257 Dátum: 2010. Május 20. - 10:02:37 »
Jó kis receptek...köszönjük.
A borax amúgy nem mérgező? Valahol azt olvastam...

szerk.:
wikipedia-
,,Emberek esetében 0,1-0,5 g/testsúlykg bórax mérgezést, halált okozhat.[7]  A szervezetből a vesén keresztül, nagyon lassan ürül ki. Vesebántalmakat, májbántalmakat, és egyéb betegségeket válthat ki. [8]  Ennek ellenére a Tudor dinasztia uralma alatt Angliában, a nők előszeretettel használták az arcbőrük fehérítésének céljából, más kén és ólom porított változatával együtt."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Szappan, krém
« Válasz #258 Dátum: 2010. Május 20. - 10:10:51 »
Jó lenne tudni hogy mennyi szívódik fel belőle, milyen gyorsan ürül, és hogy kis mennyiségekben milyen káros hatása van, de valahol itt bukott meg a "minden vegyszertől, adalékanyagtól mentes" borotválkozás lényege.

Jelzem, amit leírtál az is adalékanyagokból és vegyszerekből áll, szóval vicces a megfogalmazás :) Persze értem én mire gondolsz.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Merlin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szappan, krém
« Válasz #259 Dátum: 2010. Május 20. - 10:14:14 »
Hali!
Ezt a 0,1-0,5 g adatot szorozd be a saját súlyoddal. Na, annyi bórax már nyuvaszt :evil:. Ehhez azonban kanállal kellene fogyasztani...Ebben a mennyiségben NEM káros. (((mondjuk pl. a samponban, tusfürdőben lévő sodium laureth sulfate és társai szerinted nem szívódnak fel?))

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Szappan, krém
« Válasz #260 Dátum: 2010. Május 20. - 10:19:08 »
"Megengedett napi maximum beviteli mennyiség 0,1 mg/testsúlykg"

1 adag borotválkozásra elég habban szerintem összesen nincs ennyi, de felszívódni meg még ennyi se fog.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Merlin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szappan, krém
« Válasz #261 Dátum: 2010. Május 20. - 10:23:57 »
Egyébként mindenki ellenőrizheti az általa használt termékeit, hogy melyikben vannak ilyen "fincsi" kis összetevők:
    * Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)pl.
    * Ammonium Laureth Sulfate (ALES)
    * Sodium Methyl Cocoyl Taurate
    * Sodium Lauroyl Sarsocinate
    * Sodium Cocoyl Sarcosinate
    * Potassium Coco Hydrolysed Collagen
    * TEA (Triethanolamine) Lauryl Sulfate
    * TEA (Triethanolamine) Laureth Sulfate
    * Lauryl or Cocoyl Sarcosine
    * Disodium Oleamide Sulfosuccinate
    * Disodium Laureth Sulfosuccinate
    * Disodium Dioctyl Sulfosuccinate stb.

Ezek jót tesznek a szervezetünknek? ???

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Szappan, krém
« Válasz #262 Dátum: 2010. Május 20. - 11:03:43 »
Erre infó nélkül jó választ nem lehet adni :)

A borax biztos ártalmas, akkora mennyiségben nem, ami abban a főzetben van. Ezekről az anyagokról se anyag nincs mindről hogy ártalmas-e, de ha van, akkor sincs meg hogy mennyi szívódik fel, milyen hatása van, és hogy mekkora mennyiségben. Ugyanakkora esélyed van rá, hogy ugyanaz a helyzet ezekkel mint a boraxal, hogy ártalmas, de ekkora mennyiségben tökmind1 mert nem lesz tőle bajod. De nagy valséggel ezeknek az anyagoknak nagyrésze ártalmatlan, csak az emberek nagy része mindenhez úgy áll hozzá hogy az adalékanyagok az egészséged ellen vannak, és minden rossz amiről nem tudod hogy mi az. Ugyanaz mint az E betűs hisztéria, egyikről sincs bizonyítva hogy bármi bajod lenne tőlük, mégis összerezzen mindenki ha sok E betűt lát egy terméken, miközben pl. a vitaminok is ott vannak az E betűsökben :)

Szóval nem kell túlparázni ezt sem, nem a sampon fog megölni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #263 Dátum: 2010. Május 20. - 11:49:09 »
Télen, amikor szinte mindenki használ kézkrémet, megvesszük a teljesen átlagos, pár száz forintos kencéket, és sose gondolunk bele, hogy 100 gramm krémből 100 gramm szívódik fel.
Azért az már komoly tétel, mégsem parázunk rajta.

Nem elérhető Merlin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szappan, krém
« Válasz #264 Dátum: 2010. Május 20. - 12:02:18 »
Van aki belegondol és nem veszi meg...
De akkor miért is olyan felháborító, hogy a bórax is kell a krémbe? A leírtakkal azt akartam érzékeltetni, hogy mindenben van káros anyag és a többség nem agyal rajra. Böngésszétek a "Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek... " rovatot. Nem vitát akarok ezzel indítani, csak azoknak némi felvilágosítást adni, akik mégis úgy döntenek a választás jogán, hogy "túlparáznak".

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #265 Dátum: 2010. Május 20. - 13:12:55 »
Merlin, jók ezek a receptek, honnan vannak? (Persze, csak ha nem titkos a forrásod... ;D)

Ami a káros/nem káros vonalat illeti, úgy emlékszem ezt már egyszer megtárgyaltuk, gyakorlatilag nem tudsz úgy élni, hogy ne kerüljenek káros anyagok a szervezetedbe, persze nem mindegy mekkora mértékben, de elkerülni nem tudod! Max. figyelni rá, viszont ha minden ilyen káros anyagot kiiktatsz, kérdés, hogy egyáltalán előrébb vagy-e (mennyi időbe/energiába kerül ezeket figyelni, a kevésbé mérgezőket megvenni, utánajárni, a rá költött időt, pénzt átváltani). Biztos megéri? Persze itt is az "ésszerű" keretek betartása a cél... stb, stb...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Szappan, krém
« Válasz #266 Dátum: 2010. Május 20. - 15:06:08 »
Ma vettem a DM-ben az olcsó fajin krémekhez még egy derbyt tesztelésre. Az amigon elhamarkodottan ítélkeztem. Már több hónapja azt használom és meg vagyok vele elégedve. Semmi irritáció, viszont illata se sok van neki.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Szappan, krém
« Válasz #267 Dátum: 2010. Május 20. - 16:47:27 »
Jaj hát olyanom nekem is van! A Barbont nem veri - bár drágább - de nem sz@r. Kicsit olyan mentolos, talán a Proraso/Omega erről kopintott. ;D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Szappan, krém
« Válasz #268 Dátum: 2010. Május 22. - 14:33:30 »
No...ma kipróbálásra került a nemrég vásárolt indiai borotvaszappan: http://www.teszvesz.hu/item1024709288.html . Nagyon kutjafuttában volt a próba, se forróvizes törcsi sem "legendary" longball féle pre shawe krém..:D ..má mindegy...szóval a szappan mint olyan nagyon jó, tiszta szappanillat, semmi egyéb. De...az Arko szappannal ellentétben, ez a natur szappan (illat) nem mosható le olyan egyszerűen. Az a gyanúm, hogy ez nem ennek a szappannak a hibája...lehet, hogy az Arko-ban van némi szintetikus dolog...? Nem tudom...azért még nálam mindig aaz Arko+pici(.5 cm) Figaro-ból kevert hab az etalon. :D

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Szappan, krém
« Válasz #269 Dátum: 2010. Május 23. - 13:15:19 »
Én meg ahogy itt olvasgattam a Barbon fantasztikus voltáról egyből elhatároztam, hogy nekem be kell szereznem egy ilyet. Aztán rájöttem, hogy már van  :crazy:
Ez volt a legelső vorotvakrémem amit a legelső low-end kategóriás pamacsommal a tecsóban vettem annó... régen. Hát nem csoda, hogy egyből megtértem a pamacsolók egyházába  ;)
Ezen felismerés örömére az imént ki is próbáltam L6+Feather+"Legendary" longball féle pre shave krém (mostantól LLPS  ;D) kombóval (plusz AS-nek az olasz timsótömb). Hát mennyei élmény volt, és a végeredmény talán a legjobb amit valaha elértem  :borotva:
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici