Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 494234 alkalommal)

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Szappan, krém
« Válasz #3270 Dátum: 2017. Február 04. - 14:08:21 »
A levendula irritálhat, de ezek nem töményen vannak benne, úgyhogy szerintem 10-ből 9 embernél tuti nem okoz gubancot. Általában ezek kivonatát használják kozmetikumokban, úgyhogy nem okoz feltétlenül gondot. Pl. a rozmaring kifejezettem jó, fertőtlenítő hatású, de lehet, hogy valakinek túl erős.
Láttam a fényképet, ezért is írtam, mert látom, hogy tiszta cuccok is kihozhatóak, és nekem ez fontos.

Az allantoin pl. jó cucc: Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.

E-vitamin (Tocopherol) is jó: Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitaminnal is.

A szappanok lúgos közegéhez! Szappant használni pl. arcra nem jó! Épp a lúgossága miatt. A bőr savas kémhatású (pH 0-14-ig van, 0-7-ig savas, 7-14-ig lúgos), ezért lövik be általában a kozmetikumokat 5.5-re, így savas marad. Citric aciddal szokták egyensúlyba hozni a kozmetikumok pH-ját: Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).

Ezért is használok krémet, bár szerintem a szappanok jobban működhetnek borotválkozásnál. Vagy ki tudja... Nem rossz pl. ez a TOBS krém.

Jojobaolaj pl. jó cucc, shea vaj, ricinus olaj, argán olaj, ilyeneket ha raksz bele, tuti cucc lesz.


Tudsz bármi adatot arra vonatkozóan, hogy a levendula olaj, a rozmaring olaj vagy a cédrus olaj nem jó a bőrnek? Komolyan kérdezem!

A fotón láthattad, hogy mik az összetevők. Semmi más nincs benne, csak ami a képen volt.

Úgy látszik, a TOBS pl. nem kókuszzsírt használ, hanem kókusz savat. Az Allantoin és a Triethanolamine tűnik eléggé mesterséges anyagnak, a többi rendben van. (Az E vitaminon én is elgondolkodtam, tartósít. De azt olvastam, hogy szappanba nem igazán jó a lúgos közeg miatt. Helyette nátrium laktátot javasolnak, aminek szintén nincs egészségügyi kockázata.)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3271 Dátum: 2017. Február 04. - 14:25:46 »
Shea vaj, ricinus olaj van benne.

(Az viszont nem igaz, hogy a szappanokat leviszik 5.5-re. Egyedül a Dove ennyi, de az nem is igazi szappan. Vigyázni kell a szappanhoz adagolt savakkal, könnyen alkotórészeire válhat a cucc és rosszabbat tesz vele az ember, mint ha egy kicsit lúgos.) Az enyém lúgos, kb. 9.3 a pH-ja. De ez minden háziszappanra igaz. (Mármint aki betartja az adagolást és a technológiai előírásokat.)

Egy krém sokkal durvább anyag általában, mint egy szappan. Sokkal bonyolultabb is csinálni és sokkal inkább el lehet szúrni. Ahhoz, hogy homogén krém legyen és ne váljanak szét a zsírok meg a víz mindenféle emulgeáló szerek kellenek bele.

Lehet tenni a szappanba jojoba olajat is kb 5%-ban. Az az igazság, hogy én nem hiszem, hogy ennyi mennyiségnek, ráadásul elszappanosodva, túl nagy jelentősége lenne. Ráadásul nagyon drága összetevő. Bár, még így is sokkal-sokkal olcsóbban ki lehet hozni, mint pl egy TOBS.



Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Szappan, krém
« Válasz #3272 Dátum: 2017. Február 04. - 14:32:09 »
Shea vaj, ricinus olaj van benne.

(Az viszont nem igaz, hogy a szappanokat leviszik 5.5-re. Egyedül a Dove ennyi, de az nem is igazi szappan. Vigyázni kell a szappanhoz adagolt savakkal, könnyen alkotórészeire válhat a cucc és rosszabbat tesz vele az ember, mint ha egy kicsit lúgos.) Az enyém lúgos, kb. 9.3 a pH-ja. De ez minden háziszappanra igaz. (Mármint aki betartja az adagolást és a technológiai előírásokat.)

Egy krém sokkal durvább anyag általában, mint egy szappan. Sokkal bonyolultabb is csinálni és sokkal inkább el lehet szúrni. Ahhoz, hogy homogén krém legyen és ne váljanak szét a zsírok meg a víz mindenféle emulgeáló szerek kellenek bele.

Lehet tenni a szappanba jojoba olajat is kb 5%-ban. Az az igazság, hogy én nem hiszem, hogy ennyi mennyiségnek, ráadásul elszappanosodva, túl nagy jelentősége lenne. Ráadásul nagyon drága összetevő. Bár, még így is sokkal-sokkal olcsóbban ki lehet hozni, mint pl egy TOBS.

Igen-igen, a pH-t úgy általában értettem a kozmetikumokra pl. testápoló, hidratálókrém, tusfürdő stb. A szappan attól szappan, hogy lúgos, és bizonyos testrészek ápolásához az is kell. De összességében az ember bőre savas, ezért nem jó szappant használni pl. arcra, főleg, ha valaki pattanásokkal küzd. Talán borotvaszappanokkal nincs akkor para, nem is mindennap használja az ember fia, meg nincs is annyit arcon, hogy eltolja a bőr pH-ját lúgos irányba. Ezért jó pl. timsót használni, az savas, kiegyensúlyozza a bőrt.
Igen, igazad lehet azzal, hogy pl. a jojoba elvész meg drága is. Nekem van, használom, mert jó cucc. Olvastam valahol, hogy van, aki csak úgy borotválkozik, hogy forró törülköző pár perc, utána jojobaolaj és már megy is rá :) lehet kipróbálom.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3273 Dátum: 2017. Február 04. - 16:44:06 »
Nekiálltam a faggyúsnak.
Az alapanyagok:



Balra az a tégla a dobozban, az a faggyú, a kék tetejű műanyagban pedig a sztearinsav van.
Volt még itthon egy kis vetiver illóolaj, úgyhogy az is került bele.

Ma elkészül, meleg eljárással. Holnap pihen, hétfőn kipróbálom. És ha jó, akkor keddtől lehet jönni érte.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3274 Dátum: 2017. Február 04. - 20:27:56 »
GPF,

Én megmondom őszintén, azért kérnék majd vegánt, mert vegetáriánus vagyok, és azért kérnék illatmentest, mert az illatadalék marhára nem jó a bőrnek (sok mindennel mással egyetemben: denat.alcohol, ami az aftershave-ek 99%-ban van, színezékek stb.-stb.). Mindenből illatmentest használok, aftershave-nek meg 99%-os aloe vera gélt, timsót. tehát ha természetességéből fakadóan lesz illata, az nem zavarna.

A TOBS-nak találtam egy Organic nevű, illatmentes krémjét (ezt használom most), de ebben meg a Triethanolamine nem a legjobb. Ideírom az INCI-jét (összetevők), ha hasonló tisztaságú szappant/krémet alkotsz, akkor egy mester vagy, és vevőd leszek 80 évre ;-)

TOBS Organic INCI: Aqua, Stearic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Glycerin (Organic), Allantoin, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Vitamin E

Nem provokatíve kérdezem (no meg ez részben off is), de most vegant akarsz, vagy sem? Csak mert a szterainsav az esetek 99,9℅-ában jószágot is tartalmaz.
Szerintem a szterainsav a támogatott listán van, kell a szappanba, de onnantol nem vegán!

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3275 Dátum: 2017. Február 04. - 20:43:33 »
GPF,

Én megmondom őszintén, azért kérnék majd vegánt, mert vegetáriánus vagyok, és azért kérnék illatmentest, mert az illatadalék marhára nem jó a bőrnek (sok mindennel mással egyetemben: denat.alcohol, ami az aftershave-ek 99%-ban van, színezékek stb.-stb.). Mindenből illatmentest használok, aftershave-nek meg 99%-os aloe vera gélt, timsót. tehát ha természetességéből fakadóan lesz illata, az nem zavarna.

A TOBS-nak találtam egy Organic nevű, illatmentes krémjét (ezt használom most), de ebben meg a Triethanolamine nem a legjobb. Ideírom az INCI-jét (összetevők), ha hasonló tisztaságú szappant/krémet alkotsz, akkor egy mester vagy, és vevőd leszek 80 évre ;-)

TOBS Organic INCI: Aqua, Stearic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Glycerin (Organic), Allantoin, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Vitamin E

Nem provokatíve kérdezem (no meg ez részben off is), de most vegant akarsz, vagy sem? Csak mert a szterainsav az esetek 99,9℅-ában jószágot is tartalmaz.
Szerintem a szterainsav a támogatott listán van, kell a szappanba, de onnantol nem vegán!

De azt az állatot kizárólag bioorganikusayurvedásvegyszermentesesővel öntözött és vízérmentes területen termesztett takarmánnyal etették.
Tehát vega a jószág.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3276 Dátum: 2017. Február 04. - 20:59:41 »
 :) Igen!
És a halálakor sem keletkezett stressz az izmaiban (és savaiban), mert hárfára átdolgozott Beethoven IX szimfóniája közben lenyegült át az asztrál síkra, miközben kukorica csuhéból vetett puha föveny tompította elmulása becsapódását!

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3277 Dátum: 2017. Február 04. - 21:16:34 »

Nem provokatíve kérdezem (no meg ez részben off is), de most vegant akarsz, vagy sem? Csak mert a szterainsav az esetek 99,9℅-ában jószágot is tartalmaz.
Szerintem a szterainsav a támogatott listán van, kell a szappanba, de onnantol nem vegán!

Uh, ezt nem tudtam.
A Wiki szerint lehet nem állati is:
"egy másik előállítási mód, ha telítetlen növényi olajokat hidrogéneznek, azaz a telítetlen szénhidrogénekből telített szénhidrogének lesznek"

De nem tudom, hogy az enyém milyen. Úgyhogy lehet, hogy nem vegán az a szappan. Csak akkor hogy hívjam?

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3278 Dátum: 2017. Február 04. - 21:28:56 »

Nem provokatíve kérdezem (no meg ez részben off is), de most vegant akarsz, vagy sem? Csak mert a szterainsav az esetek 99,9℅-ában jószágot is tartalmaz.
Szerintem a szterainsav a támogatott listán van, kell a szappanba, de onnantol nem vegán!

Uh, ezt nem tudtam.
A Wiki szerint lehet nem állati is:
"egy másik előállítási mód, ha telítetlen növényi olajokat hidrogéneznek, azaz a telítetlen szénhidrogénekből telített szénhidrogének lesznek"

De nem tudom, hogy az enyém milyen. Úgyhogy lehet, hogy nem vegán az a szappan. Csak akkor hogy hívjam?

Szappannak! :) GPF Shaving Soap.
Hagyd el az "n" betűt, ha mindenképp és 100℅ban pontos akarsz lenni. De szerintem kézműves, házi szappannál csak a működés lényeges.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3279 Dátum: 2017. Február 06. - 21:18:02 »
Megvolt a próba a faggyússal is. Talán ez egy picit kevesebb habot ad, de lehet, hogy csak a másik pamacs miatt érzem így.
A hab jellemzői viszont nagyon jók! Remekül sikosít, tartós, nem esik össze, nem szárad ki. És végülis az illata is egész jó lett. Sokkal karcosabb, fásabb, földesebb, mint a vega szappané. (Nem a faggyú miatt, hanem az illóolajok miatt.) De nem szúrós, nem hivalkodóan erős.

Csináltam megint habtartóssági tesztet, de 1 óra elteltével szinte ugyanolyan a hab, mint az induláskor. Ilyen:


Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Szappan, krém
« Válasz #3280 Dátum: 2017. Február 07. - 01:55:53 »
Sikerült átvennem a megbeszélt szappanokat, ezúton is köszönöm szépen  :thanks:
Előzetes terveimmel ellentétben az estét borotválkozás helyett bojlerszereléssel töltöttem  :jajne:
Egyelőre tehát működésről nem tudok nyilatkozni, de látványra állagra illatra nagyon ígéretesek (faggyúst is kaptam/tunk  :hurra:)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3281 Dátum: 2017. Február 07. - 18:04:28 »
Gy.-nek örök hála, nálam a minták. Elsö zacskóbol illatmintavltelezlsre, mind a kettő, de keginkább a faggyús illata a legkelemesebb.

Köszönöm mind a kettőtöknek.

A faggyússak kezdem holnap a hosszúpróbát.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3282 Dátum: 2017. Február 07. - 18:36:15 »
de keginkább a faggyús illata a legkelemesebb.

Jaj, de jó, hogy tetszik! :) Kicsit paráztam, hogy durva lett.
Egyébként sokat fog enyhülni (sajnos).

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Szappan, krém
« Válasz #3283 Dátum: 2017. Február 08. - 09:53:54 »
Én is megkaptam! Este próba. Nagyon ígéretesnek tűnik így elsőre!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Szappan, krém
« Válasz #3284 Dátum: 2017. Február 09. - 13:30:33 »
2. próba a faggyús szappannal

Szerintem a hab mennyiségében felveszi a versenyt a névvel rendelkező márkákkal. Kicsit meg kell dolgozni vele. Az eredmény sűrű, krémes, alig buborékos hab. Elsőre azt hittem, kevés lesz, de simán benne volt a 3 kör.

Jó lenne, ha valaki más is mondana véleményt, mert nem tudom, hogy magam felé hajlik-e a kezem, vagy ez tényleg használható.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici