Szerző Téma: Tárgyfotózás  (Megtekintve 82041 alkalommal)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #75 Dátum: 2012. Március 16. - 07:50:45 »
Akkor jó a hideg is, a meleg is, csak vagy a gépen állítsam be a fehér egyensúlyt, vagy programosan javítsam ki?

Gyakorlatilag igen. Ha nem veszel el a "fotoboltban" akkor inkább azt használd. Nem mindegy, hogy egy fényképezőgép eléggé kicsi processzora dolgozk, vagy egy komoly számítógép végzi a számításokat. 
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #76 Dátum: 2012. Március 29. - 21:38:49 »
Elhatároztam magam, befektetek egy ledes világításra, abban bízok hogy az majd megoldja a gondjaimat :) Ezeket néztem itt ki:

http://leddiszkont.hu/termekek/led-szalag-1290-ft-m-tol/60-led-m-5050-hideg-feher-szuper-eros-led-szalag-life-light-led.html
http://leddiszkont.hu/irodai-uzleti-ipari-ledek/led-tapegyseg/tapegyseg-24-w-2a-gyorscsatlakozoval-led-trafo-life-light-led.html

Ennyi fényerő egy 40x40-es fénysátorhoz elég lesz ugye? Nem akarok 2x vásárolni, nem tudom hogy azok a fényerők amik le vannak írva hogyan fognak kinézni itt a szobában :)

Úgy gondoltam megvalósítani a dolgot, hogy csinálok egy kis fa keretet, amire felrögzítem a méteres led szalagot, úgy hogy felülről, és a 2 oldaláról fogja kapni a fényt. Ezt majd mindig fölé teszem az egész fénysátornak, és külön fog mozogni a 2 rész, hogy tudjak rajta állítgatni. Jó ez így, vagy szedjem szét a led szalagot több részre, és szórjam szét a sátor körül?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #77 Dátum: 2012. Március 29. - 22:18:44 »
Elhatároztam magam, befektetek egy ledes világításra, abban bízok hogy az majd megoldja a gondjaimat :) Ezeket néztem itt ki:

http://leddiszkont.hu/termekek/led-szalag-1290-ft-m-tol/60-led-m-5050-hideg-feher-szuper-eros-led-szalag-life-light-led.html
http://leddiszkont.hu/irodai-uzleti-ipari-ledek/led-tapegyseg/tapegyseg-24-w-2a-gyorscsatlakozoval-led-trafo-life-light-led.html

Ennyi fényerő egy 40x40-es fénysátorhoz elég lesz ugye? Nem akarok 2x vásárolni, nem tudom hogy azok a fényerők amik le vannak írva hogyan fognak kinézni itt a szobában :)

Úgy gondoltam megvalósítani a dolgot, hogy csinálok egy kis fa keretet, amire felrögzítem a méteres led szalagot, úgy hogy felülről, és a 2 oldaláról fogja kapni a fényt. Ezt majd mindig fölé teszem az egész fénysátornak, és külön fog mozogni a 2 rész, hogy tudjak rajta állítgatni. Jó ez így, vagy szedjem szét a led szalagot több részre, és szórjam szét a sátor körül?

Ennél nagyobb ledet most nem kapsz. Kb 3/4-1 évente ugrik a technika eggyel feljebb. Addig ez a legnagyobb, amit normális áron megvehetsz. Nem tudjuk, hogy elég lesz-e, mert még nem próbáltuk. Ajánlásom szerint vegyél olyan tápot, amire rá tudsz még egy métert kötni, és ha kevés a fény, akkor én itt lakom a bolttól egy köpésre, és elpostázom neked a következő 1 métert... ;D 

 :idea:
Sőt, ha nem jössz mostanában fel, akkor akár ezt is elküldhetem neked...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #78 Dátum: 2012. Március 29. - 22:44:01 »

3700 Huf/méter   :o

Nem drága egy kicsit?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #79 Dátum: 2012. Március 30. - 12:52:48 »
Nekem eléggé drága, de sokkal jobb megoldást nem igazán találtam én sem. Az ilyen felhasználásra gyártott lámpák még ennél is jóval drágábbak, de a vicces az, hogy 3e forint körül lassan egy épkézláb asztali lámpát nem lehet kapni...

A ledes vásárlást azt megköszönöm, ha kitaláltam miből kell és mennyi akkor írok, aztán lerendezzük a dolgot! :sör:

Ui: öccázért többért van olyan táp amire rá lehet kötni 2-3 métert is, valszeg az lesz a nyerő első körben.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #80 Dátum: 2012. Március 30. - 12:54:48 »
Ebayről nem jönne ki féláron ez a ledsor?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #81 Dátum: 2012. Március 30. - 12:56:12 »
Ebayről nem jönne ki féláron ez a ledsor?

Ez eszembe se jutott, ránézek :) Pedig alapjáraton mindennek utánanézek ott is...
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #82 Dátum: 2012. Március 30. - 13:06:54 »
Csak azért kérdezem, mer a ledboltban kaphato g9, gu10-es cuccokat en kb. feléből intéztem otthonra ebayes vasárlással...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #83 Dátum: 2012. Március 30. - 13:07:43 »
Nekem eléggé drága, de sokkal jobb megoldást nem igazán találtam én sem. Az ilyen felhasználásra gyártott lámpák még ennél is jóval drágábbak, de a vicces az, hogy 3e forint körül lassan egy épkézláb asztali lámpát nem lehet kapni...

A ledes vásárlást azt megköszönöm, ha kitaláltam miből kell és mennyi akkor írok, aztán lerendezzük a dolgot! :sör:

Ui: öccázért többért van olyan táp amire rá lehet kötni 2-3 métert is, valszeg az lesz a nyerő első körben.

A Sebay nem rossz tipp!!! Csak a járulékos költségekre kell figyelni... (jónak mondnom...  :) )

A tápok kihasználtságával meg óvatosan kell számolni, mert max 80-90%-on érdemes járatni őket. Kicsit olyan ez mint az autó, ha visszafogod a lábadat, akkor jobban jársz...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #84 Dátum: 2012. Március 30. - 13:42:07 »
http://www.ebay.com/itm/Led-Flexible-Strip-SMD-5050-60LED-M-Warm-white-1M-New-/120748362327?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1d29ca57
http://www.ebay.com/itm/12V-3A-Power-Supply-36W-Power-Adapter-5050-3528-Led-Strip-LCD-Monitor-/120855558916?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c238d7b04

Ez a cucc ugyanaz ugye? Ha a linkelt tápot veszem, akkor 2x12W lesz rajta, és 66%-on fog futni, úgy gondolom jó lesz. Valami speckó cuccot kell ehhez vennem, hogy a tápra rá tudjam kötni? Vagy kell hozzá egy kis kábel meg forrasztás és kész?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #85 Dátum: 2012. Március 30. - 14:46:55 »
Sanyi! Csak egy jó tanács miért nem vennék ledet külföldről. Jobb, ha itthon ad valaki garanciát és vissza lehet vinni. Saját tapasztalatból mondom.
Az első generációs ledek, jók voltak (stabilan világítottak), csak hamar elvesztették a fényerejűket, a második generációs ledek jól világítottak, ha világítottak egyáltalán, a mostani 3-ik generációs gyártás pedig az első kettő kombinációja... nekem ki kellett fogni, és pl. a kocsiban (most már minden fény led) még kicsit szenvedek velük ( kb. 40-50 led). Illetve nálam a sokadik bolt szenved vele, mert én bizony hozzájuk vágom ha nem ég és adnak újat... ezért is drágább itthon, ezt is belekalkulálják, hogy egy hónap után visszamegyek... 

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #86 Dátum: 2012. Március 30. - 18:42:57 »
Jó ez is. Jobb lenne, ha 3,5-4 amper lenne, de ez annyit elmegy, amennyit neked kell. Ha nem órákon keresztül használod, akkor nem lesz gáz ezzel. A szallag 3 ledenként vágható, van kicsike ollójel, ha nem tudnál addig számolni:-). Gyakorlatilag csak be kell forrasztani, kis kábellel. A ledeket nem tudod szétverni a helytelen bekötéssel, max nem világít. Akkor meg polaritáscsere a megoldás. Tehát mielőtt rögzíted a bekötést, próbáld le.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #87 Dátum: 2012. Április 04. - 15:58:45 »
2 méternyi LED szalag lett belőle, egy 60 wattos 5A-es táppal. Ha ez se elég, akkor nem tudom mi :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #88 Dátum: 2012. Április 11. - 14:15:53 »
Megjött a cuccos! A rendelés napjától fogva 9 nap alatt ide is ért Hong Kongból, ami szerintem igen jó szintidő. A 2 méter meleg-fehér led szalag és a hozzá való 60W-os 5A-es táp postával együtt kereken felébe jött ki mintha itthon vettem volna meg, 30$ volt. Gyorsan próbából beledugdostam mindkét szalagot a tápba, egész jó fényt adnak le, szerintem 1 szalag is kb. 2x annyi fényt ad mint az eddigi olvasólámpám. Holnap miután levizsgáztam forrasztok egy kis csatlakozót a szalagokra, meg felrögzítem valamire, aztán eljátszok vele. Elsőnek úgy tervezem hogy egy U alakú kis állványt csinálok, a belsejére ráragasztom a szalagot, és ezt az egészet a lightbox fölé teszem, így fölülről, és 2 oldalról is fog kapni fényt, remélem ez így elég jó lesz majd.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Tárgyfotózás
« Válasz #89 Dátum: 2012. Április 11. - 15:15:48 »
Szerintem 5000 K körüli izzó a legjobb, de ez - legalább is számomra - mint a fehér holló itt Pesten. Úgyhogy, ha szükséges szoftveresen korrigálok.

Most olvastam ezt a szekciót.
Nem tudom hogy még aktuális-e de:
http://www.mcgoat.com/foto-318.html
Ajka környéki a srác. Már vásároltam nála.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici