Szerző Téma: Single edge készülékek  (Megtekintve 81156 alkalommal)

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #315 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 16:12:12 »
Sziasztok! Engem nagyon érdekel a borotvák története.
 A régebbi típusú borotvák közül csak a borotvakést és a hagyományos, biztonsági DE borotvát ismertem.

Számomra ez az Injector borotva eléggé újdonságnak számít. Korábban nem is hallottam ilyenről.

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Injectoros borotvák, pl. Schick Injector elérhető volt Magyarországon az 1950-es-1960-as években, vagy csak kizárólag DE borotvák és pengék?

Ha valóban kíméletesebbek voltak, pl egy 50-es évekbeli USA plakát szerint a zuhany alatt is lehetett vele borotválkozni sérülés veszélye nélkül, akkor miért nem terjedt el szélesebb körben? Talán drága volt?


Bár az USA-ban eléggé elterjedt volt az Injector, mégis úgy gondolom, hogy az 1970-es évekig patronos borotvák megjelenéséig, a DE népszerűbb volt az USA-ban. Most a villanyborotvát nem számítom ide, mert az is eléggé elterjedt volt az USA-ban.




Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Single edge készülékek
« Válasz #316 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 19:33:51 »
Én a 60as, sőt 70es években nem éltem még, de olvasmányaim és családtagok elbeszélése alapján olyan elképzelésem van hogy

1. örült, aki normális borotvapengét kapott (pl apám mesélte, hogy nagyon jó volt külföldről akár eldobható borotvát is kapni, mert az is sokkal jobb volt; ez akkor jött szóba amikor én DEt kezdtem el használni, mert az neki egy rossz emlék és csodálkozott rajta),

2. az USAban gyártott termékek, hogyismondjam, mérsékelten voltak beszerezhetőek ;)

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #317 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 20:08:57 »
Én meg azt hallottam, hogy Gillette, Wilkinson és Schick DE pengéket is meg lehetett venni illatszer boltokban,
Gillette Adjustable borotvát stb.

Akkor , hogyan borotválkoztak az emberek? Már aki nem használt villanyt?
Szakállas emberek egyáltalán nem is voltak.

Egyébként ezen az oldalon: http://kispad.hu/blog/200607/a-borotvalkozas-jobarat.html

1903-as hozzászólás: A '70-es, '80-as években mindig is lehetett „nyugati import” borotvákat és pengéket kapni, és bizony, a rendes „illatszerboltokban”...Az egyik első ilyen az egypengés, sárga-fehér BIC volt. Meg persze jöttek a patronos Gilette-ek és Wilkinsonok is, sőt, fejből Schick-márkájút is lehetett kapni – ezt különösen szerettem, mert az egyik modelljén a két penge között volt egy süllyesztett műanyag lapocska,

Csak pont Schick Injectort nem lehetett kapni?

 És a szovjet, az NDK-s vagy esetleg a csegszlovák Astra-s elvtársak nem csináltak Injectort? Gillette-t Adjustable-t, Braun-t és Philips-et is koppintottak. Volt Moszkva rezgőkéses, meg Harkiv körkéses borotva.

Szóval ez nekem furcsa.


Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #318 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 20:22:10 »
még az 1903-as hozzászólásban:

"a volt Pálma (ma Mozart) cukrászda mellett volt egy borotvabolt, ahol nemcsak Gillette és Braun villanyborotvákat, hanem mindenféle, ezekhez való gyári alkatrészeket is folyamatosan lehetett kapni."

Valószínűbbnek tartom azonban, hogy akkoriban is a vidéki kínálat szegényesebb volt, mint Budapest központjában.

Képek találhatóak a Fortepan és az MTVA fotóarchívumban.

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #319 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 20:42:38 »
persze lehet még azt is érvként felhozni, hogy nemcsak pengéket, borotvákat,  hanem banánt , narancsot sem lehetett kapni még a 80-as években sem
 
https://www.youtube.com/watch?v=7xHkuRsFDsk

Ugyanakkor azt is szeretném megkérdezni, hogy a fórum SE rovatba írók közül ki és mikor hallott arról, hogy egyáltalán SE készülék is van a világon?
Mondom még egyszer én néhány hete, ahogy régi borotvareklámokat nézegetek youtube-on. Így olvasgattam utána angol nyelvű fórumokon, hogy mi is ez.

OFF: Ahhoz mit szóltok, hogy ki fog menni a divatból a borotválkozás? Teljesen kétségbe vagyok esve ezen a gusztustalan szakáll-,borosta-és hajdivaton, amit nemcsak a fiatal  huszonéveseken, hanem középkorúakon is látok.
http://www.origo.hu/gazdasag/20180813-hodit-szakalll-borotva-penge-gilette.html


Szóval engem egy kicsit sokkolt, hogy nem is tudtam a Schick Injector létezéséről, amelyet több, mint 80 éve feltaláltak, és még a 70-es években is használták. Jókat olvasok róla, azoktól, akik még ma is használják. Nincs sérülés, vágás, stb

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Single edge készülékek
« Válasz #320 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:18:12 »
Teljesen kétségbe vagyok esve ezen a gusztustalan szakáll-,borosta-és hajdivaton, amit nemcsak a fiatal  huszonéveseken, hanem középkorúakon is látok.

Igazán nem kötözködésileg, de miért érzed gusztustalannak a szakállt? Mármint persze minden jogod megvan az ízlésedhez, de ha csak a puszta tényeknél maradunk is, a szakáll- és bajuszviselésnek egészen komoly hagyománya van – nem utolsósorban kicsiny hazánkban –, nem kimondottan divathóbortról van szó.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #321 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:23:55 »
Nem egészen értelek. Gondold át és ismételd meg még egyszer.

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #322 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:35:37 »
számomra ez még mindig OFF:

Én úgy gondolom, hogy a XX. sz eleje óta, amikor elkezdett fejlődeni a kémia tudomány, a vegyipar, a kozmetika és borotvaipar, soha ennyi szakállas nem volt.
 Még 5-10 éve sem. Ilyet, hogy szakállolaj, nem is ismertem, nem is hallottam róla még öt évvel ezelőtt sem.

Szóval persze Marx-nak, Engels-nek is szép szakálla volt, meg Kossuthnak is a XIX. században, amikor azért csak késsel lehetett borotválkozni. Azt meg nem mindenki vállalta be, főleg nem magának.

Érdekes, hogy Messi, akit férfiak százmilliói bálványoznak, példaképnek tekintenek hirtelen kb másfél éve szakállas lett. Vajon miért?

Az biztos, hogy ennyi szőrös ember nem volt és remélem nem is lesz, mint az utóbbi öt évben.

Más módon is rájátszanak erre: van ez a borotválkozás előtt és után képek, ahol az előtti szakállas ember félisten, az utáni borotvált pedig egy kis nyomi , vézna depressziós figura

Régen érdekes módon másképp ábrázolták simára borotvált embert.

De nehogy már egy borotvafórumon védjem a szakállt. Épp ezért provokáció és kötözködés a kérdésed, hiszen te magad állítottad.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Single edge készülékek
« Válasz #323 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:40:23 »
Tévedésben vagy, ez nem a csupaszbőr-fetisiszták fóruma. Nézz be ide pl: http://borotvaforum.hu/index.php?topic=1032.0

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #324 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:41:36 »
OFF:

egyébként tudtam, hogy ez lesz, hogy valami olyanba fogtok belekötni, amelynek köze nincs az eredeti kérdésemhez

és most ne gyertek azzal, hogy hát te hoztad fel, meg stb

külföldi fórumokon sokkal intelligensebbek, ja és nyugodtan küldjetek el a p-ba, hogy akkor menj a külföldi fórumra

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #325 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:42:39 »
engem te ne oktass, hogy ki van tévedésben,
szerintem meg te vagy abban, de nagyon

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Single edge készülékek
« Válasz #326 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:43:25 »
ON: A single edge pengék vastagabbak, talán ezért is adnak egészen más élményt, mint a DE. Érdemes kipróbálni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Single edge készülékek
« Válasz #327 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:44:27 »
engem te ne oktass, hogy ki van tévedésben,
szerintem meg te vagy abban, de nagyon

Nem tudom, milyen témában lehetnék most tévedésben, mindenesetre ebben a stílusban nem fogsz itt sokáig megmaradni.

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #328 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:46:26 »
nem meg mondtam?

talán nem kéne kötözködni, nyilván szakállasként nem jönnék borortvafórumra

Nem elérhető feri111

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Single edge készülékek
« Válasz #329 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:47:23 »
nem vagytok hozzászokva, hogy visszaugat az ember

márpedig én visszafogok, ha tetszik, ha nem

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici