Közösség > Szakkönyvtár és egyéb kult

Összetevők, kémia: egészség, allergia, mérgek...

(1/18) > >>

Penge:
Prof-

csak kíváncsiságból. Be tudnád ide kopizni, hogy milyen összetevőket tartalmaz a Kappus? Az INCI nevekre gondolok. Akkor talán okosabbak leszünk, hogy miért nem vízoldható a krém. Az én tippem, hogy raknak bele valami olyan anyagot, ami ha pl. megszárad, a vizbázisból elmozdítja az összetevőket, hogy taszítsák a vizet. Ilyen emulziók léteznek viz/zsír elegyítéshez is. Ha pl. egy iylen anyag kioldódik a kencéből mondjuk higítás hatására a maradék viz és zsír nem kompatibilis. De 1000 más oka is lehet a tapasztalatodnak.

edrose:
Na, itten van előttem a doboza.
Aqua - Potassium Stearate - Potassium Palmitate - Potassium Cocoate - Glycerin - Sorbitol - Sodium Stearate - Sodium Palmitate - Stearic Acid - Palmitic Acid - Parfum - Potassium Chloride - Sodium Cocoate - Potassium Silicate - Aloe Barbadensis Extract - Sodium Silicate - Sodium Chloride - Amyl Cinnamal - Benzyl Salicylate - Limonene - Linalool

Én se vagyok normális, hogy ezt lepötyögtem... Egyébként én szoktam használni e Kappust, de nem különösebben tűnt föl ez a tulajdonsága, legalábbis nem érzek nagy különbséget más krémekhez képest.

Ja, és ez itt fönt mind világos, de mi a fene lehet az az „Aqua”?  ;D

finucci:
Rákerestem neked a neten, az "aqua" az tulajdonképpen a dihidrogén-monoxid. Veszélyes anyag, vigyázni kell vele! :-)

Professzore:

--- Idézetet írta: edrose - 2010. Április 20. - 13:48:20 ---Ja, és ez itt fönt mind világos, de mi a fene lehet az az „Aqua”?  ;D

--- Idézet vége ---

Tekintsd meg a Picasso kalandjai című filmeposzt. http://www.imdb.com/title/tt0078084/

Én is csak innen tudom, meg onnan, hogy pár éve a J.M-J. színpadának bontásakor a csigazabálók folyton ezt üvöltözték, amíg le nem dobáltuk őket jól.

Néztem ma is egyébiránt, és elég határozottan változtatja a víz felületi feszültségét. Nem mintha baj lenne. Tesztelem majd még.

Ja, szerzek holnapután ilyen Clinique post-shave healert is. Sajnos sok minta nem lesz, mert nincs, de ha viszek tégelyt, adnak. Majd beszámolok.

Egyébként ahogy finucci is írta, veszélyes anyag. Autót is hajtanak vele!

jenessanyi:
Veszélyes anyag az biztos, én nem használnám. Ha tudnátok évente hányan fulladnak meg miatta! :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése