Többé-kevésbé OFF > Minden, ami OFF

Kávézó

<< < (2204/2204)

Rotbart:
Jártam úgy, hogy a Royal Mail oldalán tudtam meg, hogy kézbesítés alatt státuszú a küldemény, itt pedig se kép se hang. Bementem a postára, szerencsére kedves nő ült a csomagokon. A papír alapú csomagmenedzselésük egy vicc. A fekvő formátumú könyvet lapozgatta időben visszafelé (pár hétnyit lehet csak), ott szúrtam ki a nevem fejjel lefelé. Odaadta a csomagot, megdicsért, hogy ilyen ügyes voltam, és azt javasolta, hogy máskor is erőteljesen képviseljem az ügyemet, ne hagyjam, hogy lerázzanak, akkor ugyanis SOHA nem bukik ki, hogy keresték a csomagot, hanem visszaküldik a fenébe. Ilyen is volt amúgy, ott a kínai trackingből tudtam meg, hogy itt járt a cucc és szépen vissza is tért Senzenbe. Írtam az eladónak, hogy bocsesz, a magyar posta teljesen unreliable, úgyhogy visszautalta az összeget.

Ráadásul július 1. óta kötelező EU-s áfa- és vámfizetés is van, plusz a Brexit...

gregg:
Köszönöm szépen a megosztott tapasztalatokat! :sör:

kezdőmókus:
Hasonlóak a tapasztalataim mint másoknak. Szinte soha nem kapok értesítést a Magyar Postától, ha nem vagyok otthon, csak a nyomkövető oldalon tudom meg ha próbálkoztak.

Gregg: nekem az amazon.co.uk-s küldeményeket legutóbb az Osztrák Posta szállította, de Magyarországon az Express One kézbesítette, ők küldenek értesítést és nagyon korrektek.

Warper: az EU-ban egyre versenyzőbb a postai piac, bárki beléphet, így az eladók előbb-utóbb át fognak állni alternatív szolgáltatókra. A magyar piacon már stabilan jelen vannak az osztrákok (Express One), németek (DHL), hollandok (Spring), lehet van még több csak velük nem volt még dolgom. Sok cég amit ismerek és sokat postázik már ezeket használja.

gregg:
Köszi a részleteket, Kezdőmókus! :hat:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése