A φ-relé életvédelmi eszköz ugyan, de csak olyasmi, mint a cirkuszban a védőháló – megmentheti az életedet ugyan, de azért jobb nem élesben kipróbálni. Ez nem 100%-os védelem, hiszen az áram átfolyik a kedves balesetesen, csak a relé viszonylag hamar megszakítja, mégpedig oly módon, hogy figyeli az átfolyó áramot, és ha túl sok, lekapcsol. Vizes helyiségben viszont ez a kevés is sok lehet. Sőt, a nappaliban is akár, így például a konnektorral játszó gyerek életét nem védi meg.
Az áramütés fiziológiai hatását is legalább annyi minden befolyásolja, mint mondjuk az alkoholos intoxikációét (mán eztet úgy értem, hogy mennyire rúgol be), tehát az egyéni különbségek is nagyok lehetnek, és a pillanatnyi állapot is ronthat rajta. Ez olyannyira így van, hogy aki számít az áramütésre, az kevésbé súlyos sérülést szenved. Nagyfeszültséggel dolgozóknak régen műszak előtt meg is kellett rázatniuk magukat, és ha nem bírták ki a nemtommárhány milliampert, nem dolgozhattak (azt nem tudom, ilyesmi létezik-e manapság, régen az erősáramú technikumban még így volt).
Szóval óvatosan a hálózati rádióval vizes helyiségekben! Vizes kézzel bátran meg lehet fogdosni, de a kádba ne eshessen bele!