Többé-kevésbé OFF > Minden, ami OFF

Kávézó

<< < (2/2204) > >>

nemo:

--- Idézetet írta: Szám Bácsi - 2010. Május 04. - 19:17:46 ---Na, én csak udvariasan jó utat kívánok a hazámat hányingerezőknek. Ez csak nem baj?  ;D A Főnök is megmondta: el lehet menni!  ;D

Jó dolog a világlátás, helyes, tapasztalja meg mindenki azt a nagyon vágyott MÁS mentalitást :) Lehetőleg valamelyik nyugati nagyvárosban. Egészségükre!

--- Idézet vége ---

Tulajdon képpen mindegy melyik országról van szó, ez mindenütt megvan  ;D. A németek is állandóan ezzel vannak, hogy majd jól kivándorolnak. Sokan meg is teszik, aztán meg a nagy százalékuk lerongyolódva tér vissza.

Ezt mindenkinek magának kell megítélni és eldönteni, megy vagy marad. Egyik sem elítélendö, azt mondom, keresse mindenki a saját útját  ;).

Pietro:
morphin, ha tényleg akarsz különbséget látni, akkor Moszkvát tapasztalnod kell - kötelező jelleggel  :D... itt aztán tudják az eladók illetve kiszolgálószemélyzet am blokk, hogy kell az embert "lekezelni", vagy meghánytatni  ;D . Dúl még nagyon a szovjet mentalitás (nem vevő, hanem szállító-orientált "piacszemlélet"), és mindenekfelett ezt drága pénzért teszik, mert Moszkva a világ egyik legdrágább városa London és Tokió mellett (néha mazochistának is érzem magam emiatt itt dolgozván). Komolyan, otthon (Mo.-on) szinte élvezem, mennyire segítőkészek, illetve profibb a személyzet (étterem, bolt, stb..) Moszkvából hazajövet. Minden relatív. Jut eszembe, - a feltételezést megerősítendő -amikor nyugatra jártam sűrűn, szinte heti rendszerességgel, akkor M.o. hervasztott le, annyira földszintesnek tűnt mentalitás, világnézet, fejlettség, stb területén... hát szóval ez van... :)  mindig ott jobb, ahol pont nem vagyunk  ;)

Biztos csak rossz napod volt, megesik. Elfelejtettem megírni, hogy a Wilk rúdszappant az arénai Rossmanban láttam/vettem, de tényleg azt hittem, hogy analogikus a termékskálájuk mindenhol, ezért nem taglaltam.

edrose:
Gyerekek, ezt én meg szépen átrakom a Kávézóba, ami ezért van. Illetve kérek mindenkit, hogy csak óvatosan, mert ahogy konkrét politika kerül terítékre, jön a gonosz varázsradír! ;)

morphin:
Srácok én nem akartam ebből ilyesmit...ez az én szemléletem volt, hogy itthon aki rendesen akar élni annak nem sok kilátása van...(én így látom) bár ki tudja Viktorka lehet elindít egy hullámot ami szép lassan,de csak rendbe hozza ezt az országot.Minimum 20 évvel le vagyunk maradva minden téren a többi fejlett országtól.Nagyon szeretem a hazám...1-2 éve ki sem mondtam volna olyat, hogy itt hagyom...de egyszerűen mindenhol csak azt látom,hogy pang az egész ország,nem fejlődik sehova....főleg most voltak választások,előtte kiderültek a nagy botrányok...amúgy sincs itthon pénz,még a nagyját el is sikkasztják...máshol is sikkasztanak,és virágzik az illegalitás,de ott nem ennyire pofátlanul teszik.
Anyu durván másfél év munkanélküliség után kapott melót nemrég...így is apu ismeretségén keresztül.Össze teszem a két kezem ezért...igaz nem élünk rosszul,de azért manapság már szerintem az mondja meg ki milyen jól él,hogy mennyi hitele van.Másik,hogy a leendő szakmám eléggé kinyitja előttem a világot...szeretném megpróbálni,aztán vagy összejön vagy nem.Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy valaki elhagyja szülőföldjét...végezetül,mert hogy ebben a témában többet nem szeretnék írni...leírom apu egyik régi mondását.(nagyfater aki szinte egész életét egy helyen élte le megvetette aput amiért ott hagyta az Alföldet,és feljött Pestre tanulni)
,,ott a haza,ahol a megélhetés"
Üdv.

Közben nem engedte elküldeni,Ed átrakta máshova...olvastam...így postom elejét kérem nem félreértelmezni...(Viktorka)

edrose:

--- Idézetet írta: morphin - 2010. Május 04. - 19:51:49 ---így postom elejét kérem nem félreértelmezni...(Viktorka)

--- Idézet vége ---
Nem értelmezem félre, de akkor itt vége is a politikának, okke?   >:(

;)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése