Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855302 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #6465 Dátum: 2013. Május 29. - 13:58:08 »
Urak, ért valaki a gázálarcokhoz, szűrőkhöz? Kaptam egy régi NSZK álarcot, és hozzá menetes, lezárt, nem használt szűrőbetéteket. Lehet azt még használni? Nagyjából 7-10 évet írnak a neten a komolyabb szűrők eltarthatósági idejére, de ha le van zárva, akkor az aktív szénnek jónak kell lennie, nem?
A haverom azt mondta, hogy múltkor lombot égetett a kertben, kipróbálta, de abszolút nem érzett szagot a füstbe belemenve. Ezek szerint ha szarin ellen nem is, de füstbe pl. még jó lehet?

(csak mert egy "mindentudó" szűrőbetét 12.000 újonnan, maszkkal nincs semmi baj, abba még bele is tudnám csavarni, csak hát ezekhez a kiselejtezett katonai szűrőkhöz 200 Ft-ért lehet hozzájutni.)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #6466 Dátum: 2013. Május 29. - 14:36:49 »
A kérdés az, hogy mit akarsz szűrni vele (mikroorganizmusok, mérgező gázok, kisméretű koromrészecskék stb).  Ha tényleg komolyan szükséged van egy ilyenre (pl olyan helyen dolgozol) akkor a munkáltatódnak kell adnia.  A 3M 7500 szilikonos maszkjai pl nagyon kényelmesek, van benne egy tájékoztató hogy milyen anyaghoz melyik szűrő jó.  Milyen füstben akarod használni (nagyonnemindegy)?  Kertben égő lombtól nem lesz bajod, gondolom nem állsz felé inhalálni.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #6467 Dátum: 2013. Május 29. - 14:46:35 »
Nem akarom használni. Főleg nem vegyvédelmi célra. Mondjuk olyanra gondoltam, hogy könnygáz vagy paneltűz esetén (amikor van még elég oxigén) nyújt-e még az ilyen bármi védelmet?

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #6468 Dátum: 2013. Május 29. - 14:53:49 »
Szóval itt van ez a cseh m10 v. cm4 maszk, amihez lehet kapni még elég sok felé a lezárt, eredeti fémcsomagolásban lévő vegyvédelmi szűrőket (az átlátszó csomaglású szűrő csak a könnygáztól véd, a cm4-nek pedig az alján-tetején kupak van); pl.: ezeket, még akkor is ha lejártak, lehet érdemben használni lájtosabb feladatokra? (Könnygáz, füst, szólló por).




Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #6469 Dátum: 2013. Május 29. - 15:07:49 »
Elvileg maga az aktív szén, főleg ha bontatlan csomagolásban van, korlátlan ideig eltart.  Az aktív szenes szűrő jó a könnygáz ellen, sűrű füst ellen viszont nem hiszem hogy sok értelme van (hamar el fog dugulni).  Ha tényleg olyan füst van abban a lépcsőházban, akkor várd meg a tűzoltókat, komplett légzőkészülék nélkül nincs sok esélyed.

SZVSZ egyik esetben se bízz túlságosan egy maszkban és szűrőben, aminek nincs meg a használati utasítása és a teljes specifikációja.  Nem tudom mennyire régi, de inkább dísztárgynak tekinteném mint funkcionálisnak.  Ezek használata nem triviális, ha ragaszkodsz hozzá akkor meg kell tanulnod pontosan feltenni, ellenőrizni az illeszkedést, stb, ezek benne lesznek a leírásban.

PS.: Nagyon kemény lehetsz, ha neked a könnygáz lájtosabb feladat :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #6470 Dátum: 2013. Május 29. - 15:19:07 »
Elvileg maga az aktív szén, főleg ha bontatlan csomagolásban van, korlátlan ideig eltart.  Az aktív szenes szűrő jó a könnygáz ellen, sűrű füst ellen viszont nem hiszem hogy sok értelme van (hamar el fog dugulni).  Ha tényleg olyan füst van abban a lépcsőházban, akkor várd meg a tűzoltókat, komplett légzőkészülék nélkül nincs sok esélyed.

SZVSZ egyik esetben se bízz túlságosan egy maszkban és szűrőben, aminek nincs meg a használati utasítása és a teljes specifikációja.  Nem tudom mennyire régi, de inkább dísztárgynak tekinteném mint funkcionálisnak.  Ezek használata nem triviális, ha ragaszkodsz hozzá akkor meg kell tanulnod pontosan feltenni, ellenőrizni az illeszkedést, stb, ezek benne lesznek a leírásban.

PS.: Nagyon kemény lehetsz, ha neked a könnygáz lájtosabb feladat :)
Köszi a válaszokat, szerintem az lesz, hogy tesztelem őket (1300 Ftból megvan egy nem használt maszk + pótszűrő), aztán otthon a kertben kipróbálom én is lombfüsttel meg esetleg egy könnygázsprayt is feláldozok érte.

Azt meg, hogy lájtosabb művelet, azt arra értem, hogy ezeket ABV felhasználásra tervezték, és igen, a tabun vagy a mustárgáz és a könnygáz közül - szvsz - az utóbbi a lájtosabb.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #6471 Dátum: 2013. Május 29. - 15:22:02 »
A VX-gázhoz képest meg egyenesen csemete-csemege!!!  :fetreng:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #6472 Dátum: 2013. Május 29. - 15:23:17 »
Van más megoldás is. Állj távolabb a tűztől és szél felől. Akkor nem fog rád szállni a füst.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #6473 Dátum: 2013. Május 29. - 15:34:50 »
Nah ja, újonnan a civil felhasználásra szánt maszkok közül a legolcsóbb egész-arcos az 16-20e + hozzá egy kombinált, szénmonoxidot tudó szűrő 14. Maszkra 10 év, szűrőre 7 év a felhasználhatósági idő.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #6474 Dátum: 2013. Május 29. - 15:54:54 »
A zombi apokalipszis a küszöbön van. Mi lenne, ha közös beszerzésbe rendelnék maszkot? 10 %-ot csak tudnánk rajta fogni.

20 ft-os kérdée: borotválkozáshoz le kell venni a maszkot?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #6475 Dátum: 2013. Május 29. - 16:22:50 »
Azt meg, hogy lájtosabb művelet, azt arra értem, hogy ezeket ABV felhasználásra tervezték, és igen, a tabun vagy a mustárgáz és a könnygáz közül - szvsz - az utóbbi a lájtosabb.
Hát, nekem az ideggázok elleni védekezés fel sem merült mint összehasonlítási alap :)  Munkavédelmi célokra használtam ilyen maszkokat (meg bringázáshoz a 3M 2138 filterét).

20 ft-os kérdée: borotválkozáshoz le kell venni a maszkot?
Az összefüggés fordított: a maszkhoz kell borotválkozni, másképp nem fog pontosan illeszkedni.  Nem véletlenül kaptak a katonák Gillette-et az első v.h.ban.  Szilikonmaszkok nekem még 1 napos borostát elbírnak, de utána érezhetően romlik az illeszkedés.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #6476 Dátum: 2013. Május 29. - 17:58:39 »
Pff, a szarin, tabun, mustárgáz ellen egy sima b-e-p3 minősítésű szűrő is jó. Ami azt jelenti, és pusztán csak érdekességképpen, mert azt hiszem, ennek az esélye elég pici :), hogy egy 4500 Ft-os szűrő a leggyakoribb ideggázok ellen jó. (A vx elleni védelem sem lehetetlen, egy a-x-(p3) szűrő azt is tudja, csak mivel felszívódik a bőrön keresztül, így elég necces...)

http://munkavedelem.nesler.hu/doc/pro2000_filterek.PDF

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kávézó
« Válasz #6477 Dátum: 2013. Május 29. - 19:09:01 »
Mondjuk permetezzél benne Kuni. Lehet, hogy öregségedre elkerül az a német öregúr. (Herr Altzheimer)
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #6478 Dátum: 2013. Május 29. - 19:36:44 »
De jó témát találtatok! :boldog:  :fejfal:
Nálam is van egy ilyen vv maszk vészesetre a pinyóban. De csak most gondoltam végig. Ha ne adj isten, holnap a Szikláról Nicky Cage jóváhagyása nélkül errefele tévedne egy vx gázzal teli rakéta, 1 nem találnám meg a pinyóban, 2 ha mégis, komoly dilemma lenne kire adnám fel a családból. Innentől kezdve bukott a projekt..

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #6479 Dátum: 2013. Május 29. - 19:48:17 »
Lehet, hogy öregségedre elkerül az a német öregúr. (Herr Altzheimer)

Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet az Alzheimer miatt, mint kilötyögtessem a Parkinson-kór miatt.  ;D
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici