Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855145 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #690 Dátum: 2010. Október 11. - 20:02:22 »
A lakkozott fa nem jó, mert nincs többé nedvszívó-képessége, ami egy sámfánál szempont. A jó sámfa natúr, mint ez is, az biztos. A cédrus ráadásul pont a lélegzéséről és a nedvességfelvevő képességéről híres – lásd szivarhumidorok –, biztos ez a sámfa is ezért van ebből.
Jó darab amúgy, én is elfogadnám.
Én is sámfás vagyok (persze a jó részük rugós szárú, műanyag...  :borosta: ), majdnem minden lábbelimet így tartom.

Nem elérhető Digaj

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kávézó
« Válasz #691 Dátum: 2010. Október 11. - 20:05:40 »
Üdv Mindenkinek!

Nem tudom, h ez-e a megfelelő topik az elkövetkező hozzászólás tartalmát tekintve, de ez tűnt annak...

Először is, szeretném megköszönni azt az információhalmazt, amelyet itt összegyűjtöttetek. Olyannyira sikerült rendszerezni a témákat, hogy még egyszer sem sikerült olyan kérdést megfogalmaznom, amelyre a választ nem találtam volna meg (kimerítően).

Másrészt, bár már elég régóta járok-kelek a neten, ez az első olyan fórum, ahol a "trollkodás" írmagját sem láttam. Jó ilyet látni, végre.

Jómagam a fodrásznál, kb. egy hete, egy hirtelen ötlettől vezérelve lettem tulajdonosa egy kb 700 HUF értékű shavette-nek, és már megrendeltem egy solingeni borotvát is. Nagyon hasznos tanácsokkal látott el a fórum.

Örülök, h csatlakozhattam.

Ui. Ha fórumozás közben becsúszik valami technikai malőr, az azért van, mert ez az első fórum, ahova regisztráltam, kb.

További szép napot!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #692 Dátum: 2010. Október 11. - 20:25:26 »
Szia Digaj, velkóm, érezd jól magad!
Itt sem vagy OFF, de emitt meg még jobb helye lesz a hozzászólásodnak:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=43.0

;)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Kávézó
« Válasz #693 Dátum: 2010. Október 11. - 21:22:27 »
Okt. 24.-ig  kiállítás van a kávézás történetéről... (elfelejtettem, hogy hol, de holnap megnézem a melóhelyen az újságban)(ha el, nem felejtem)  ::)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #694 Dátum: 2010. Október 11. - 21:32:04 »
Vendéglátóipari Múzeum, a Bazilika oldalánál!  ;)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Kávézó
« Válasz #695 Dátum: 2010. Október 11. - 22:20:00 »
Jóvanna, olvasás közben gondoltam rá, hogy beírom a kávémániásoknak, oszt kiesett a fejemből, mire hazaértem  :-\
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #696 Dátum: 2010. Október 11. - 22:22:00 »
Nagyon is jól tetted, mert így eszembe juttattad, hogy a megynyitó óta halogatom én is, aztán lassan bezár...  ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #697 Dátum: 2010. Október 12. - 07:21:39 »
Hohó, és én erről nem is hallottam!

Gesa, Ed, köszi az infót!   :borz1:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #698 Dátum: 2010. Október 12. - 08:44:51 »
Neeeeem? Én azt hittem, hogy az egész Indexes kávétopik meg Kávékorzó meg mindenki ki-be jár...   :evil:
A Múzeumok Éjszakájakor nyílt, és az első héten (de a Múzeumok Éjszakáján biztos) valamelyik neves barista főzött csapolt egyfolytában.
Egyébként amúgy is zseniális múzeum azoknak, akik fogékonyak a retró eszközkultúrára – tehát itt sokaknak.

Abban biztosak lehettek, hogy ha egy hasonló kiállítás lenne borotválkozás- vagy késtémában, arról a magam lehetőségeinek megfelelően itt és innen túl mindenki tudni fog, az biztos!    :borz2:

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Kávézó
« Válasz #699 Dátum: 2010. Október 12. - 11:39:28 »
Köszönöm a tippeket sámfa ügyben. Berta Kálmánhoz anno egy osztrák fickón keresztül jutottam el, aki már 25 éve jár át hozzánk cipőt készíttetni. Az évek múlásával feledésbe merült a neve, külön köszönet Messernek, hogy megtalálta;)

Ha az itthoni vonal nem járható, akkor várom az érdeklődőket egy csoportos rendeléshez.  


Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Kávézó
« Válasz #700 Dátum: 2010. Október 12. - 12:11:37 »
Azért az érdekes, hogy itthon mennyire nincs ennek kultúrája, főleg azt figyelembe véve, hogy nem is olyan rég még nagyhatalom voltunk ezen a téren(lásd a világhírű Budapester forma). Hétvégén ellátogattam a Horváth Cipő outlet boltjába és a drágább darabokat is újságpapírral kitömve árulták, a Bossnál szintén....

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #701 Dátum: 2010. Október 12. - 12:54:43 »
Volt ennek itthon kultúrája, csak sajnos "elsikkadt"...

Megboldogult apai nagyapám cipő felsőrész készítő mester volt, az ő műhelyében sok érdekességet találtam én is anno, de már a '90-es évek elején panaszkodott, hogy mennyire silány minőségűek a lábbelik... Na, ez a helyzet azóta csak romlott...

Fogyasztói társadalom "rulez"... >:( :(
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #702 Dátum: 2010. Október 12. - 13:06:46 »
Na várjunk, a fogyasztói társadalom egy dolog, az igényesség meg egy másik, az már a mi dolgunk, a mi lelkiismeretünk... Mint ahogy te is kézzel varrt csimmát hordasz (na jó, egy sumaher-unoka...).

De az biztos, hogy az általános eszközkultúra itthon régóta a romjaiban van.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #703 Dátum: 2010. Október 12. - 14:46:18 »
általában igazad van Ed, viszont én sokszor tapasztalom azt, hogy nincs valós alternatíva...

Van a "gagyikínai" ami óccó, meg van a kézzel készített "nagyontrendiésezértmegfizethetetlen" kategória, a kettő között pedig nincs átmenet. Sajnos, ezt a fogyasztói társadalom hozza magával SZERINTEM!

Illetve sokszor hiába vagyok/lennék igényes, egyszerűen nem tudom megtenni, mert nem vagyok olyan anyagi helyzetben...
(A csizma véletlenül pont ez ellen szól, de ugye a szabály, meg a kivételek...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Kávézó
« Válasz #704 Dátum: 2010. Október 12. - 14:48:54 »
Hát, nem csak az eszköz, hanem a kultúra úgy általában.

Mindazonáltal nem csodálkozom, hogy ha a legtöbb ember úgy vásárol cipőt, hogy nem baj, ha silány, jövőre úgyis újat veszek, az nyilván nem vesz hozzá sámfát sem. Szomorúbb ügy, hogy biztosan akad, aki szívesen venne minőséget, de nem teheti meg.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici