Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855059 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #7035 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 23:52:00 »
Na jó, de nem mindenki lakik az anyjánál és jár Babettával.

Linda az apjánál lakott!   :fejtor:   ;D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #7036 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 09:59:31 »
Peti, szerintem ebben igaza van Malacnak, hogy az óra árához képest horror a szerviz.
Én úgy fogalmaznék, hogy az óra horror olcsó a szervízhez képest.  El kell fogadni hogy egy szakképzett órás munkaidejét + a műhelyben lévő tőkéjét meg kell fizetni.  Magyarországon még így is elég olcsók a szolgáltatások az EU nyugati részéhez képest, és ahogy felzárkózunk, valszeg csak drágulni fognak.  Miközben az egyre inkább automatizált gyártósorokon készülő termékek ára relatíve megy lefelé.  Akinek nem fűződnek szentimentális gondolatai az órájához az kihajítja, amikor elromlik, akinek meg igen az viszi szervízbe, és kifizeti a díját; más választás nem nagyon van.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kávézó
« Válasz #7037 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:30:15 »
Peti, szerintem ebben igaza van Malacnak, hogy az óra árához képest horror a szerviz.
Én úgy fogalmaznék, hogy az óra horror olcsó a szervízhez képest.  El kell fogadni hogy egy szakképzett órás munkaidejét + a műhelyben lévő tőkéjét meg kell fizetni.  Magyarországon még így is elég olcsók a szolgáltatások az EU nyugati részéhez képest, és ahogy felzárkózunk, valszeg csak drágulni fognak.  Miközben az egyre inkább automatizált gyártósorokon készülő termékek ára relatíve megy lefelé.  Akinek nem fűződnek szentimentális gondolatai az órájához az kihajítja, amikor elromlik, akinek meg igen az viszi szervízbe, és kifizeti a díját; más választás nem nagyon van.

Őszintén szólva én is soknak tartom, meg feleslegesnek is, na de a mai világban nagyon sok felesleges dolgot el lehet adni.

Szerintem egy újonnan 25eFt-os mechanikus óránál és egy 1mFt-os mechanikus óránál is kb. ugyanannyiba kerül a tisztítás. Ha Malacot az zavarja, hogy az óra árához képest nagy a karbantartási költség, akkor megteheti, hogy:
1) 5 évente vesz újat, mert u.annyiba kerül, mintha kipucoltatná
2) Eleve nem egy 20eFt-os órát vesz, hanem egy 2-300eFt-osat, így nem fogja zavarni az aránytalanság

Még mindig nem értem, hogy többórányi munka árát miért nem felfogni/megérteni? Szerintem Malac is pénzért dolgozik...akkor miért gáz az, ha más is így van ezzel?  :naughty:

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #7038 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:33:57 »
Zozo, miért felesleges? Ha egyszer a tapasztalat tényleg azt mutatja, hogy kell ahhoz, hogy egy óra óra maradjon hosszú távon. Hosszú táv alatt legalább 60-70 évet értek...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #7039 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:35:19 »
Az orak.hu oldalon, az órás blogjában nagyon jó kis gondolatok vannak pont a tisztítás, karbantartás kapcsán, sok fotóval illusztrálva, illetve alátámasztva, hogy a minőségi munka miért is kerül annyiba.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #7040 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:40:27 »
+1
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #7041 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 10:42:07 »
Az esetükben (orak.hu) érdemes megnézni a műhelyükről készült fotókat, a műszerezettséget, a láthatólag fejlesztve továbbélő hagyományt - ugyanis nem elsőgenerációs családi műhely ez. Persze nem Nagyfaluban vannak, hanem Győrben.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kávézó
« Válasz #7042 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:02:03 »
Az esetükben (orak.hu) érdemes megnézni a műhelyükről készült fotókat, a műszerezettséget, a láthatólag fejlesztve továbbélő hagyományt - ugyanis nem elsőgenerációs családi műhely ez. Persze nem Nagyfaluban vannak, hanem Győrben.
Ennek örülök! Van nekik klasszikus boltjuk is? Mert akkor behuppanok oda...

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Kávézó
« Válasz #7043 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:07:20 »
Az órák mellett szereplő feliratok szerint a Marcalvárosban és a Széchenyi téren is van boltjuk.

Az esetükben (orak.hu) érdemes megnézni a műhelyükről készült fotókat, a műszerezettséget, a láthatólag fejlesztve továbbélő hagyományt - ugyanis nem elsőgenerációs családi műhely ez. Persze nem Nagyfaluban vannak, hanem Győrben.
Ennek örülök! Van nekik klasszikus boltjuk is? Mert akkor behuppanok oda...

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #7044 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:19:41 »
Igen három egység, mind Győrben:

http://orak.hu/index.php?modul=kapcsolat
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #7045 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:26:29 »
És az emlegetett műhely:



A cikk, további képekkel:

http://orak.hu/blog/szembeszel

Figyelem, a cikk első képe nem náluk készült...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Kávézó
« Válasz #7046 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:36:23 »
... szerettem volna ide vinni az órámat,csak nem akartam Bpről Győrbe utazni.
...majd 7 év múlva talán rászánom magam ;)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Kávézó
« Válasz #7047 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:37:44 »
Na jó, de hol van a kávégép?   :futyul:
A fotós háta mögött.  :wiggle:

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Kávézó
« Válasz #7048 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 17:49:07 »
Hirtelen azt hittem valami fogtechnikusi műhely.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #7049 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 09:37:35 »
Köszi Peti! :thumbup:

Kényelmes az a markolat?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici