Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855379 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #9510 Dátum: 2015. Július 02. - 11:02:33 »
Ha valaki minden másra alkalmatlan, a postán őt is tárt karokkal várják.
A csendes őrültek munkahelye.
Ott ne keress logikus magyarázatokat!

Dolgoztam én is ott egy fél évet.

Tanár úr!

Hogy is értsem a hozzászólást a poszt első fele ismeretében? :fejtor:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kávézó
« Válasz #9511 Dátum: 2015. Július 02. - 11:08:58 »
A posta egyébként - nálunk - már jobban emlékeztet zsibvásárra, mint postára. Mindent lehet venni, csokit, dobozos száraz sütit, kávét, gyerekjátékot, kifestőt, szakácskönyvet, szóval mindent.

De a csomagot csak másnap lehet átvenni. Mi a fa...ért? Tényleg értem! (meg még sok mindent, pl. a 10-18-as nyitvatartást, ...)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #9512 Dátum: 2015. Július 02. - 11:11:59 »
A posta a saját sírját ássa.
Alkalmatlan a vezetőség.

Peti, ahogy jól esik. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #9513 Dátum: 2015. Július 02. - 11:20:08 »
A posta a saját sírját ássa.
Alkalmatlan a vezetőség.

Peti, ahogy jól esik. ;)

Jól van nu! Nem akartalak megbántani!


Én azt imádom, hogy a döglött csiga is hamarabb ér át az autópályán, mint ahogy ott egy csekket fel lehet adni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #9514 Dátum: 2015. Július 02. - 11:21:08 »
A posta a saját sírját ássa.
Alkalmatlan a vezetőség.

Peti, ahogy jól esik. ;)

Jól van nu! Nem akartalak megbántani!


Én azt imádom, hogy a döglött csiga is hamarabb ér át az autópályán, mint ahogy ott egy csekket fel lehet adni.
Netbankár. Csekket évek óta nem adtam fel. Csak a csomag és a levél, ha másképp nem megy.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Kávézó
« Válasz #9515 Dátum: 2015. Július 02. - 21:00:56 »
Szerintem már írtam, de nagyon ide passzol:


Küldeményt kaptam, értesítő a postaládában.
Kislányom éppen otthon volt, ezért a Posta oldaláról letöltöttem egy ide illő meghatalmazást, kitöltöttem (küldeményszám, anyja neve három példányban, tanúk).
Másnap lánykám elment a küldeményemért, s az alkalmazott a következőt mondta:
a meghatalmazás csak akkor lenne érvényes, ha én ott előtte írtam volna alá.
Hétfőn munkából hamarabb el, irány a Posta. Kérdeztem a hölgyet, hogy szerinte, ha ide tudok jönni aláírni, akkor mire is kellene a meghatalmazás? Csak annyit tudott válaszolni: ez az előírás.
Azt még megkérdeztem, hogy érzi-e a poént a történetben, de nem igazán értette.
Tisztán látszott, hogy egész életét az üvegablak mögött töltötte, önálló gondolkodásra képtelen.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kávézó
« Válasz #9516 Dátum: 2015. Július 02. - 21:49:08 »
 :fetreng:

 Anyám...  :-\
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #9517 Dátum: 2015. Július 02. - 22:39:09 »
MAGYARORSZÁG, ÉN ÍGY SZERETLEK! :handshake:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kávézó
« Válasz #9518 Dátum: 2015. Július 03. - 07:59:22 »
Amúgy a lakcímkártya elégséges. Ha ugyanaz a cím, akkor odaadják meghatalmazás nélkül is.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kávézó
« Válasz #9519 Dátum: 2015. Július 03. - 08:10:00 »
Az oké, de ezt megmagyarázni Nekik?
Engem is letolt egy ilyen, hogy hogy merészelem magam a jogsimmal és a lakcímkártyámmal igazolni. Ő Személyi igazolványt kért. Legközelebb azzal jöjjek, mert nem fogadja el!  :o

Na?  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #9520 Dátum: 2015. Július 03. - 10:13:21 »
Nálunk ugyanebből postavezetői sztori lett, lévén _NINCS_ személyigazolványom, a jogosítványt pedig nem adtam ki a kezemből, mert a posta nem hatóság, nem veheti el.

Azzal próbált érvelni az üveg mögötti dolgozó, hogy nem lát jól. Ekkor kértem a postavezetőt, hogy azonnali hatállyal mentse föl, mert nem képes ellátnia munkaköri kötelességét, hogy lásson.

Sűrű elnézés közepette (a postavezetőtől) megkaptam amiért be kellett mennem.

Igazán az mérgelt föl, hogy aznap pont otthon voltam, és a postás meg sem próbálta átadni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kávézó
« Válasz #9521 Dátum: 2015. Július 03. - 11:01:46 »
Nekem egyszer a cégemnek jött valami ajánlott levél, amiért szépen be is battyogtam a helyi Hivatalba, szépen felszerelkezve személyivel, lakcímkártyával, stb (A cég ugyanarra a címre van bejelentve, mint én). A 'kedves' hölgy ott az üveg mögött felhomályosított, hogy ez nem elég, mert aláírási címpéldány is kell.
Meg mertem kérdezni, hogy ezt mi a bánatos f@szért nem tudják ráírni az értesítőre, de választ nem kaptam. Azóta sem tudom, ki keresett...
A tanulság:
1. Ilyen az, ha egy szolgáltató hatóságnak képzeli magát.
2. Ilyen az, ha valakinek nincs konkurrenciája.
Azzal meg nekem is tele a tököm, hogy a postahivatal úgy néz ki mint egy zsibvásár. Hogy melyik elmebeteg főnök találta ki, hogy minden francos sz@rt áruljanak egy akkora postán, mint az előszobánk? Az ügyfelek meg állnak kinn esőben-fagyban-kánikulában az utcán, mert benn 4-5 ember jó, ha elfér.
Amúgy más bajom nincs a postával...
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kávézó
« Válasz #9522 Dátum: 2015. Július 03. - 11:16:13 »
Nálunk ugyanebből postavezetői sztori lett, lévén _NINCS_ személyigazolványom, a jogosítványt pedig nem adtam ki a kezemből, mert a posta nem hatóság, nem veheti el.
...

Nagggyyyyon jó!  :D

Ha sokat kukacoskodnak - márpedig olyat ők nem is szokatak   :D - akkor bedobom én is.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #9523 Dátum: 2015. Július 03. - 11:21:06 »
Folytassam a sort.

A kézbesítő, elsőbbségi-s.k.-ajánlottnak az értesítőjét dobta be, miközben hárman voltunk odahaza.

Mikor este a postahivatalban kérdőre vontam, a válasza:

-Nem vélte, hogy ennyire sürgős! És amúgy is, úgy futott vissza a cetlivel egy másik utcából. És neki ilyenekre nincs ideje!

Én ekkor megsemmisültem. A postamester meg annyit mondott:

-Kevesen vagyunk, s örüljek, hogy jelezték a kézbesítési szándékot!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #9524 Dátum: 2015. Július 03. - 11:35:40 »
Akkómá' én is elmesélem.

Tízkilós csomag a nagypapától az unokáknak, zöldség, gyümölcs, ilyesmi. A szokásos postásunk szabadságon. A pótember szarik megállni az utcában (egyirányú, egyáltalán nincs hely soha, egyetlen hely van, tőlünk 50 méterre). Jön a hétvége, várjuk a csomagot, értesítő sehol. Hétfőn megjelenik az értesítő, hogy nem voltunk otthon pénteken, ez persze hazugság.

Bemegyek a cuccért, enyhén nedves már, de még nem bűzlik, a kiadó droidot ez persze nem érdekli.

Írtunk panaszlevelet, kivizsgálták az esetet, az derült ki, hogy minden rendben ment. Az derült ki, hogy ha a csomagos postás nem tudja kézbesíteni a cuccot, akkor a szokásos, talpas postás dob be egy értesítőt. Ennek az átfutási ideje természetesen napokban mérhető. A csomagos postás azt böfög be a központba, amit akar, tényleg csak azon múlik a kézbesítés, hogy van-e kedve kiszállni épp.

Így aztán az amúgy két nap alatt odaérő csomag majd' egy hetesen érkezett meg, az egész berohadva, több kiló, apósom kertjében leszedett, előkészített, kötegelt zöldség, pár kiló cseresznye, stb, minden a kukába.
Mindez azért, mert a tetű rohadék lusta volt gyalogolni a nehéz csomaggal. Felelőssége persze nulla.

Csak azt nem értem, hogy az 1200 körüli díjba hogy a kurva anyjukba nem fér bele egy SMS-értesítés, hogy ne a tetves céduláikkal kelljen baszódniuk, aztán meg hazudozniuk…

(És azt tudjátok, mennyit fizettek a MÁV-nak havonta, akkor is, ha soha nem utaztok?)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici