Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 187544 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #420 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 00:21:16 »
Kedves fehege!
Azért írtam kis betűvel, mert nem akartam hitvitát nyitni, csak egy kis megjegyzést beszúrni, és azért írtam oda, hogy szerintem, hogy ne írd utána a válaszodba azt, hogy "Valamit nagyon elnéztél." ba....meg! Nem vagyok már hátulgombolós csecsemő, néhány évtizede nézegetem a késeiket minimum évente kétszer!

Szóval, hogy mire gondolok:
Ha már benne van az acél, a szaru/wenge/cseresznye... (most arról ne beszéljünk, hogy mi van vagy nincs a bakni alatt) akkor már csak egy kicsit precízebben kéne elkészíteni/összerakni azokat az alkatrészeket és rá kéne fordítani egy kis időt utómunkálatokra finomabb csiszolóvászonnal, hogy tényleg megérje azt a 4-6-8e Ft-ot az a kés. Sokkal gyorsabban elmennének, nem kéne a nap végén a portéka nagy részét újra visszacsomagolni.
Hogy már a nagyapja is ezt csinálta? Annál nagyobb szégyen! Ugye nem gondolod, hogy akkor ülhet karba tett kézzel és jobb híján szidhatja a kínai késeket?!?

Persze én válogatós vagyok, de most fellelkesültem, hogy veszek egy pöpec bicsakot 10e alatt... és nem találtam.
Használunk mi reggelizéshez 700 Ft-os és 1500 Ft-os Tarjányi késeket. Azok annyit megérnek, semmi cicoma, jól össze vannak rakva.
No, de nehogy már csak a szaru vagy a wenge miatt kerüljön 3-4x annyiba egy kés!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #421 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 08:40:02 »
Nagyobb értelme lenne, mint a háta megett berzenkedni. Rossz hírét kelteni.
Öreg, ha szerinted a véleménynyilvánítás ="rossz hír keltés", akkor fogd be a szádat és ne nyilváníts véleményt a hozzászólásomról!
(Egy ilyen idős ember egy vevő miatt nem fogja megváltoztatni a munkaszokásait, csak megsértődik, ld. Flasi. Az apró betűs részre ne válaszolj, nem kérdés!)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #422 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 09:02:35 »
Gyerekek, egy kicsit kulturáltabban!  :fenek:
Egyéként Malac, találsz bicskát Flasi fiának boltjában 6 ezerért is a Váci utcában. ...igaz, hogy azokat nem lehet kinyitni. (Legalábbis amit én vettem egy amerikai barátomnak. Szerencsére az öreg mester rendbe hozta nekem, miután szétszedte és újból összerakta.)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #423 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 10:02:17 »
Sajnálom Fonti, hogy így jártál.  :(
Igazad van, lássuk pozitívan a dolgokat!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #424 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 10:08:53 »
Off
Hármat kért az amerikai, mert egyet már vett személyesen. Örültem, hogy sikerült pont ott és pont olyat találnom neki, amit ajándékozni akart. Egyet kipróbáltam, elég nehezen nyílt, kisflasi megolajozta. ...az volt még a jó, de a másik kettő mozdíthatatlant visszapostázta a barátom. Szerencsére a papa Flasi "kiköszörülte a csorbát."
On
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #425 Dátum: 2012. Augusztus 19. - 18:10:42 »
Nekem személy szerint a Révész bicskák formája nem tetszik, túl szögletesnek látom és sokat kell válogatni egy kidolgozott darab után. Tapodi bicskát használok már vagy 6 éve, jól működik, tartja az élét. Olykor csak passzióból is előveszem, fogdosni, nézegetni egy kicsit, szeretem. Másrészt egy üzemben egyszer messziről kiszúrtam egy "ottfelejtett" példányt az asztalon. Odasomfordáltam és valóban a tiszakécskei remek volt. ;D

Ez egy újabb vélemény csupán! ;)
Sheffield-England

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #426 Dátum: 2012. Október 21. - 14:33:04 »
Legújabb beszerzésem habverő tálkának.
Az asszony nem hagy békén a mogyoróstálja miatt. Kénytelen voltam nézni mást. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #427 Dátum: 2012. Október 21. - 16:17:06 »
Nekem is van ilyen, csak nem mázas. Olyan rossz formájú, hogy ha nincs tele habbal, szépen belefekszik az egész pamacs, míg egy körrel bíbelődök.
Novaculum habeo.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #428 Dátum: 2012. Október 21. - 16:26:32 »
Az előző meg kétszer ekkora volt. De abban se nagyon feküdt el. Pamacsom nyele vége peremes és ezt fektettem a tál széléhez így nem esik bele.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #429 Dátum: 2012. December 03. - 14:52:22 »
Urak!

 Valakinek nincs javaslata arra,hogy honnan lehetne beszerezni fedéllel rendelkező,lehetőleg fehér/ivory színben kerámia/porcelán szappantartót?
(hasonlóra gondoltam,mint ami a MWF-nek van)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #430 Dátum: 2012. December 03. - 14:57:05 »
Maison du Barbier?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #431 Dátum: 2012. December 03. - 15:05:37 »
Nem rossz...,de a fa tető nem igazán tetszik,ráadásul min.2 db-ra van szükségem.
Esetleg visszakeresek: a korábban már említett,talán a fővárosban élő keramikus hölgy elérhetőségét,aki már próbálkozott borotválkozó edény gyártásával. :idea:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #432 Dátum: 2012. December 03. - 18:10:40 »
Ecsetboltban volt régen.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #433 Dátum: 2012. December 03. - 18:24:46 »
Köszi az infót!
Nagyon kellene már mennem Pestre.A zasszony meg már régen nyüstöl a Vörösmarthy téri karácsonyi vásár miatt...
Hogy is lehet eljutni az Ecsetboltba? ;D
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #434 Dátum: 2012. December 03. - 18:26:33 »
déli pályaudvartól gyalog 3 perc  ;)
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici