Szerző Téma: Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...  (Megtekintve 167863 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #90 Dátum: 2009. December 10. - 16:15:11 »
Szerintem, ha jól el van magyarázva egy szakértőnek, hogy mire kell és hogyan, ( creativehun pedig elég részletekbe menően kifejtette ) akkor nem hiszem, hogy egy a szakmájához hű fazekas, ne tudna viszonylag könnyedén egy pár évig használható sorozatot legyártani akár tripla falú edénykéből. Én egyébként ilyen tripla falra mennék rá, amiből a legalsót üregesre hagynék, kvázi mint légszigetelés biztosítva, hogy a víz összes leadott hője csak felfelé a tálkánkba jusson. Ehhez is biztosan megvan a tanult technológia. 

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #91 Dátum: 2009. December 10. - 16:49:36 »
Uraim! Több bizalmat ha kérhetném :))
Nem másolom be az összes levelet de kérlek benneteket,hogy így látatlanba higgyétek el az adott termék paramétereit ennél még részletesebben körvonalaztam és még jelenleg is folynak a megbeszélések a versenyben maradt 5 fővel.
Egy bizonyos a próbadarabok január végére várhatók,amennyiben megfelelnek ár-érték szempontjából és mint esztétikai mint funkcionális tekintetben megfelelnek az elvárható kritériumoknak abban az esetben én a kezdeti megrendelési darabszámot 10 darabban határoztam meg,megemlítve,hogy bizonyos körülmények teljesülése esetén ez ennél lényegesen több is lehet.-
Nevezetesen egyik fórum társunk olyan üzlet nyitásán fáradozik ahol a borotválkozással kapcsolatos termékek lennének beszerezhetők.Ő is jelezte érdeklődését de erről nem szeretnék bővebben írni majd "elmondja" Ő ha itt lesz az ideje.-
Hát itt tart most a projekt és én erről addig nem is szeretnék bővebben írni a továbbiakban amíg nem tartom az első -általam bemutatásra érdemesnek ítélt-darabokat a kezemben.Mindössze annyit kérek,ha lehet,hogy aki ezután gondolkodik ilyen beszerzésben mielőtt azonnal angliáig "menne" rendelést leadni várjon egy kicsit hátha picinyke hazánkban is megoldható lesz a beszerzés.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #92 Dátum: 2009. December 10. - 17:03:07 »
creativehun- bizalomban nincs hiány, csak tálkában!  ;D

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #93 Dátum: 2009. December 10. - 17:20:23 »
Ha látnád,hogy én mit használok pillanatnyilag...... :D
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #94 Dátum: 2009. December 10. - 18:27:56 »
Nagyon indiszkrét??  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #95 Dátum: 2009. December 10. - 19:16:59 »
Én egyébként ilyen tripla falra mennék rá, amiből a legalsót üregesre hagynék, kvázi mint légszigetelés biztosítva, hogy a víz összes leadott hője csak felfelé a tálkánkba jusson. Ehhez is biztosan megvan a tanult technológia. 

Hat ez elv jol hangzik, de ennek a merete mar iszonyu lenne... Hidd el igy is nagyon nagy es nehez mindegyik, tripla fallal akkora lenne, mint egy fenyofa tarto. Szvsz ez a merete miatt mar a hasznalhatatlan kategoriaba esne.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #96 Dátum: 2009. December 10. - 20:48:17 »
cotag- lehet az elméletem tényleg túllő a célon, az az igazság, hogy csak megy nálam a brainstorming.

Viszont megint eszembe jutott valami, ami tán nem is olyan hülyeség. Vannak ezek a gyertyával működő illatosítók, ami a gyertyaház felett tartalmaz egy lyukacsos födémet, majd gyakorlatilag olyan kiképzése van, hogy bármilyen tégelyt rá lehet helyezni ( Ebben van víz, meg illóolaj). Nos ha valakinek nem derogál, hogy gyufával induljon neki borotválkozni, szerintem ennek alapján is el lehet kezdeni gondolkozni, a gyertyás megoldásnak még hangulata is van és micsoda kihívás, ha leoltod közben a villanyt.  ;D Mindenesetre az biztos, hogy sokáig melegen tartaná a habot.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #97 Dátum: 2009. December 10. - 21:06:49 »
vagy ha a lukacsos fodemen keresztul megperzselodik a meregdraga borz pamacs... na annak micsoda hangulata lehet  :o

Komolyra forditva a szot, sokan probalkoznak hasonlo megoldasokkal. Letezik pl egy ugynevezett dip melegen tarto, amiben szoszokat tartanak melegen, ugy, hogy az also kis kublibe kerul a forro viz, ra a nagyobb kubli es abba a szosz. Ez tokeletesen hasznalhato, sajnos itthon nem talalkoztam meg ilyennel.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #98 Dátum: 2009. December 10. - 21:07:52 »
Nagyon indiszkrét??  ;D

Nem,nem az :))
De igazad van a poén ült és én valóban félreérthető voltam :)
Egyébként egy 300 forintos Spar-os kávéscsésze van "befogva" hab készítésre. ;D
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #99 Dátum: 2009. December 10. - 21:48:00 »
Én sokáig egy 150 forintos eredeti, kínai, géppel festett műanyagtálat használtam!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #100 Dátum: 2009. December 16. - 09:16:40 »
Sziasztok!

Csak azért írok mert tegnap megérkezett a küblim a Georgetown Pottery-től. Kb. 8-9 nap volt az átfutási idő a rendeléstől a kézhezvételig. Ez így teljesen korrekt! Ötödik generációs, bár nekem a negyedik jobban tetszik (formára)... viszont tényleg előnyös tulajdonsága, hogy van hozzá dugó!

Üdv Mindenkinek!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #101 Dátum: 2009. December 16. - 09:21:04 »
1. Hisszük, ha látjuk!  ;D
2. Így, karácsony előtt ez roppant korrekt céges/postai átfutású ügymenet volt.
3. Örülj neki, és használd egészséggel! ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #102 Dátum: 2009. December 16. - 10:01:12 »
Gratula Zsolti az új szerzeményhez!  :) Egyszer majd borotva-talin jól össze tudjuk hasonlítani!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Zsolti

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #103 Dátum: 2009. December 17. - 09:53:39 »
íme:




Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bögrék, tálak, tégelyek, csuprok, ibrikek, scuttle-k...
« Válasz #104 Dátum: 2009. December 17. - 09:56:31 »
Jóóóóó! Köszi a képeket.
Ez a színkivitel az ivory és a micsoda?

Viszont a dugó hasznos, de randa...  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici