Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 256345 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2685 Dátum: 2022. Január 25. - 15:54:15 »
gregg, mi is csak feketét nyomtatunk, de múltkor majdnem színeset vettünk ezért kicsit utánaolvastam (végül azért nem az lett mert egyre kevesebbet nyomtatunk feketét is). Nem lézert vennék, hanem LED-eset, kicsit strapabíróbb technológia (de nagyjából ugyanazon az elven), ill végignézném mennyibe kerül a kellékanyag, ami nagyon nem mindegy, főleg hogy az utángyártott piacon mi van hozzá normális minőségben, ill. engedi-e a nyomtató használni (van amelyik nem, csak a sajátmárkásat, 10x áron). Közepesen intenzív irodai használat mellett a kellékanyag ára összemérhető magával a géppel középtávon is.

Nekünk a Brother vált be, jól működnek, bírják a strapát (alig van lapelakadás, pedig gyötri őket mindenki), az utángyártott cseretoner nagyon olcsó, és simán lehet használni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2686 Dátum: 2022. Január 25. - 20:01:32 »
Kezdőmókus, köszönöm szépen az infót, már szépen szűkül a kör.  :sör: :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2687 Dátum: 2022. Január 25. - 21:41:32 »
Hozzánk rendszeresen járt az irodába valamelyik printeres-kellékes cég embere, mindig őt kérdeztem az aktuális beruházáskor, hol tartunk épp a kellékekkel. Mert amikor kijön egy új hardver, egy darabig nincs hozzá utángyártott toner, vagy nincs még meg a szoftverkalózkodott chip, ami lehetővé teszi a gyári szoftveres korlátozás megkerülését. És amíg csak eredeti kellék van, addig nagyon csúnyán lehúznak a filléres festékporral.

Amúgy Brotherrel nekem is jók a tapasztalataim nagyon régóta. Nem véletlen kezdték varrógépekkel!  :crazy:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2688 Dátum: 2022. Január 26. - 10:02:23 »
Köszi a megosztott tapasztalatot, Roti! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2689 Dátum: 2022. Február 02. - 18:30:32 »
Végül vettem kétegységes M5-öt. Ha majd baj lenne valamelyik szegletben, vagy akadozna a hálózat, veszek egy M9-et főnöknek a rendszerhez. Jelenleg hasít minden, nagyon hálás vagyok! :hat:
Viszont most egyrészt még működik mellette az eredeti wifi hálózatom, azzal mit tegyek?
Másrészt ez a bridge mód mire is jó, mi történik, ha nem kérem az átkapcsolást a T-Comtól? Vagy ez pont az első kérdésemre lenne a válasz? :whoops:
Nálam nincs plusz rooter, a szolgáltató kütyüjét használom mindenre.

Egyébként a T-comnak is van egy ilyen mesh rendszere hasonló árban, de szolgáltatásként kezelik, így nem tudnak céges számlát adni magán előfizetőnek. :jajne:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2690 Dátum: 2022. Február 02. - 20:01:58 »
Az lett a döntés, hogy vettem két egységes M5-öt.

Örülök, hogy hasít! :-)
Ennél csak jobb lesz, ha a szolgáltató bridge módba teszi a router-ét (opció1), vagy picit átkonfigolod a dolgokat (opció2).
Jelenleg dupla NAT-olás van a hálózatodban (ennek kiiktatására kell a bridge mód) és a szolgáltatói WIFI is okozhat felesleges interferenciát. Szóval ezek a lehetőségek:

opció1: megkéred a szolgáltatódat, hogy tegye bridge módba a szolgáltatói kütyük. Ha van IPTV szolgáltatásod is, akkor ez nem fog menni. Ha nincs, akkor örülünk Vincent! :-) Más teendők nincs az M5 routerekkel.
opció2: nem tudom milyen a szolgáltatói router, de gyanítom a forgalmadat vígan el tudja majd kezelni. szóval minden marad úgy ahogy van, kikapcsolod a WIFI-t a szolgáltatói routerben. A két M5-öt átrakod Access Point módba, így csak a szolgáltatói router fog dhcp-t nyújtani. Így is megszünik a dupla NAT-olás, hátránya, hogy elveszíted a DECO-ban lévő vírusvédelmet és szülői felügyelet szolgáltatást.
Ennyi.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2691 Dátum: 2022. Február 02. - 20:08:44 »
De gyors vagy, Qka! Köszi! :hat:

Szerintem értem, de még lehet, hogy jelentkezem.  ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2692 Dátum: 2022. Február 02. - 20:11:06 »
De gyors vagy, Qka! Köszi! :hat:

Szerintem értem, de még lehet, hogy jelentkezem.  ;D

Nálam anno ilyen volt az "opció1" és "opció2" keveréke Deco cuccokkal:
 
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2693 Dátum: 2022. Február 02. - 20:50:13 »
Szerintem Te most dicsekedni akarsz. :fetreng: Kicsit félek megkérdezni, de miért/mire váltottál?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2694 Dátum: 2022. Február 02. - 21:07:51 »
Szerintem Te most dicsekedni akarsz. :fetreng: Kicsit félek megkérdezni, de miért/mire váltottál?

:-)
Ubiquiti Unifi cuccokat hasznalok.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2695 Dátum: 2022. Február 02. - 21:40:16 »
Éreztem, hogy nem kéne megkérdeznem. :fetreng: :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici