Minden, ami hagyományos borotválkozás > Pamacsok

Használat: Módszerek, technikák, hatékonyság

(1/7) > >>

SicTransit:
Ide jöhetnek a használattal kapcsolatos tippek, trükkök, ötletek, kérdések. Melyik pamacs hogyan teljesít? Keményszappanhoz sörtét? Krémet legyező formájú pamaccsal csak tálkában habosítsak? Működik -e, ha fejjel lefelé tartva veszem föl a szappant a pamacsra?

zenith:
Pamacstechnikai kérdésem lenne. Nem vagyok valami nagy "szoftveres", szóval kb. egy éve pamacsolok, krémekkel egészen jól megy, keményszappannal az alábbiak a tünetek:
Egy olcsó mülleres borz pamacsom van, a keményszappan C&E Sienna, elvileg mindkettő megfelelő. A szappant arcra kenem (mindent arcon habosítok, az egyszerűség jegyében nincsen csuprom). A pamacsot kicsit áztatom, hagyok egy kevés vizet benne és az arcomra került szappant szép habbá verem, először körkörösen, majd "ecsetelve". Első körhöz tökéletes.
Ami a "probléma", hogy az első kör után alig marad a pamacsban (az is összeesik), illetve ha közben is egészen kis vizet teszek hozzá, összeesik a hab, mintegy felszívja a pamacs. Alapvetően egy kör és némi igazítás fordul csak elő, tehát nem olyan nagy a baj, de biztosan van oka, hogy másoknak három körre elég az anyag a pamacsban. :)
Tippjeim: kevés a szappananyag - hogyan növeljem, ha arcra kenem? Másik tipp, nem ázott eleget a pamacs, és menet közben felveszi a vizet.
Más egyéb?

bgakos:
A körök között érdemes kis szappant felvenni a pamaccsal. Régen így csináltam és megfelelő volt.

bbuffy:

--- Idézetet írta: bgakos - 2014. Július 12. - 14:51:46 ---A körök között érdemes kis szappant felvenni a pamaccsal. Régen így csináltam és megfelelő volt.

--- Idézet vége ---
:+1:
Szappannál nekem is ez válik be. Krémnél mindegy, fossa a habot.

pmol322:
Használj krémet!  :wiggle:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése