Minden, ami hagyományos borotválkozás > Pamacsok

Az örök kérdés: Sörte vagy borz? Lószőr/kevert/szintetikus?

<< < (2/43) > >>

kezdőmókus:
Én imádom a szintiket, mert nagyon praktikusak, eddig Mühle Silvertip Fibre és HJM Black Fibre van a repertoárban, mindegyiket kellemesnek tartom, az első gerincesebb és ezért jobban szeretem.  Ma is újra megvenném őket, elsősorban a praktikusságuk miatt, 0 karbantartás, gyors száradás, ez nekem fontos mert sokat utazom.

Viszont egy jó sörte tényleg picit jobb.  A bgakos tanácsára beszerzett Semogue 830 egy picivel krémesebb habot csinál, szerintem azért mert valamennyire ki tudja egyenlíteni a vizet a habban.  A szintetikus sokkal érzékenyebb, semmi vizet nem tud beszívni, se leadni, ahhoz tényleg óvatosan odafigyelve kell adagolnom (de persze ez már rutin).

Borzom egy DMes sajátmárkás van, és valszeg nem lesz több.  Nem azért mert rossznak gondolom őket, látom hogy sokan nagyon jó véleménnyel vagytok a borzokról, hanem egyrészt azért mert sajnálok rá annyit kiadni amennyibe egy jó borz kerül, inkább középtávú fogyóeszközként tekintek a pamacsokra; másrészt, ami fontosabb, az én borostám sok helyen arccal kis szöget bezárva nő, de elég erős, ezért a borotválkozási élményemet nagyon befolyásolja hogy sikerül-e párnás habbal kicsit elválasztani az arctól a szőrszálakat.  Ezért nekem olyan pamacs teljesít a legjobban, amire mások esetleg azt mondják hogy szúr vagy túl durva.

mad.just mad.:
...és amire mások esetleg azt mondják, hogy szúr vagy túl durva, az általában a borz :)

tritrek:

--- Idézetet írta: Qka - 2013. Június 08. - 08:41:56 ---Kipróbáltam már szinte az összes kombinációt. Szerintem silvertip és/vagy egy jófajta malac a nirvana.  ;D

--- Idézet vége ---
Eztetet mondom :-)

tothzoltan:
Erről a szmúgrol mit lehet még tudni? Ákos?

bgakos:
Mi a kérdés?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése