Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 109983 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Feather
« Válasz #450 Dátum: 2018. Április 07. - 08:50:29 »
Nagy az az ország.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Feather
« Válasz #451 Dátum: 2018. Április 07. - 09:19:32 »
és azért lehet találni kifejezetten szép cuccokat, bár nem tudom a dobozban lévők is ilyen jól néznének-e ki... kár hogy az aliexpressen darabos tételben csak töredéke szerepel az alibabás kínálatnak

pl. ez a pamacs, alighanem koppintás lesz, talán Mühle... havonta 10 milliót le is gyártanak belőle ha szükséges :D

https://jdkmakeup.en.alibaba.com/product/60506194553-800597424/Birch_WoodShave_Brush_silvertip_badger_shave_brush_Creat_Rich_Lather.html

vagy ez a borotva, egészen jónak tűnik, szívesen kipróbálnám, másik nyéllel is láttam, de azt most nem találtam

https://jdkmakeup.en.alibaba.com/product/60586788239-800597424/Men_s_Traditional_double_edge_safty_razor_Steel_Metal_Safty_Razor.html

bocs az offért!

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Feather
« Válasz #452 Dátum: 2018. Május 18. - 17:47:00 »
https://www.massdrop.com/buy/feather-all-stainless

Most érdemes acélkészüléket venni. Már ha érdemes :-)

(Szerk.: már nem érdemes, mivel lezárult. Sajnos csak tizenpár órával a drop lejárta előtt botlottam bele.)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Feather
« Válasz #453 Dátum: 2018. Május 18. - 21:48:31 »
Érdemes! Kezdi vékonyan surolni az ár-érték arányt... Ha valakinek ez az Unicorn a gyűjteményéből, csapjon le rá, mert szerintem lejjebb nem fog menni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Feather
« Válasz #454 Dátum: 2018. Július 28. - 09:28:03 »

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Feather
« Válasz #455 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 09:16:34 »
Hosszas tépelődés és pénzgyűjtés után belevágtam egy Feather AS-D2-es borotvába. Másik kiszemeltem a Rockwell 6S volt. Rengeteg véleményt néztem/olvastam e két borotváról (videók és különböző fórumok). És a vélemények, tapasztalatok nagyon megoszlottak, különböztek, mondhatni két táborra osztotta a felhasználókat. A Feather-re sokan azt írták (ahogy itt is többen), hogy enyhe borotva, és nem igazán hatékony. A Rockwell-t talán többen dicsérik, mint a Feather-t, azonban engem a Rockwell bumszli nagy feje, és nem túl szép szürke mattsága közel sem vonzott annyira, mint a Feather kifinomultsága és kidolgozása. Viszont több minden szólt a Rockwell mellett, hiszen 6 fokozatban használható, és valamivel olcsóbb is. Szebb-csúnyább külső ide vagy oda, mégiscsak a hatékonyság és az irritációmentes végeredmény az elsődleges szempont.

Több külföldi fórumon és videóban azt tanácsolták a Feather kapcsán, hogy sokkal jobban meg kell dönteni (kb. 40-45 fokos szögben), mint általában a borotvák többségét, és ha a megfelelő szög megvan, akkor nagyon eredményesen dolgozik.

https://www.youtube.com/watch?v=MfB07-yY010

Annak ellenére, hogy a Rockwell mellett több vélemény szólt, mégis a Feather-t vettem meg...

Ahogy itt is írták többen, a Feather egy esztétikai remekmű. Már a díszdoboz is nagyon pazar, a borotváról nem is beszélve. Ahogy a kezembe vettem, rögtön az volt a benyomásom, hogy ez a borotva a japán mérnöki precizitás csúcsa, és kizárt, hogy egy ennyire jól kidolgozott, megtervezett, kifinomult készülék ne legyen hatékony. A penge semennyire sem lóg ki oldalt, és tökéletesen illeszkedik a kalaphoz, semmi lötyögés. A japánok alapvetően nagyon precízek és kifinomultak sok mindenben (Hi-Fi és egyéb műszaki készülékek, szamurájkardok, autók, stb.).

A Feather borotvát használók többsége azt mondja, hogy saját pengéjével érdemes leginkább használni, én mégis zöld Astra-val kezdtem neki, betartva a sokak által javasolt szöget, és a végeredmény tökéletes lett, ráadásul irritáció nélkül. Nincs nagy viszonyítási alapom, hiszen jóformán eddig csak a 2013-as Mühle R41-est használtam, ami szintén jó borotva. Azonban a Mühle és a Feather között óriási a különbség, természetesen a Feather javára. Bár itt azt írtátok, hogy az R41 jobban dolgozik, mint a Feather, én mégis egészen mást tapasztaltam. Mindig 3 napos borostát kell leborotválnom, és mindkét borotvával ez nálam kb. 4-5 kör, de mivel szeretek borotválkozni, lényegében örülök, hogy egy órán keresztül élvezhetem e tevékenység gyönyörét.

A Feather a Mühle-hez képest halk, tehát alig hallható sercegés. Míg az R41-nek a feje nehezebb, a Feathernek a nyele. Utóbbinak mégis tökéletes a súlyeloszlása. A Feather kb. 40 fokos szögben se nem agresszív, se nem enyhe, optimális. Ám ha még jobban megdöntjük, úgy, hogy szinte a borotva nyele közel derékszöget alkosson az arccal, akkor még hatékonyabb. Tehát számomra a Feather pengekiállása, és maga a fej tökéletes. Annyira finoman, mégis hatékonyan vág, hogy extra élvezet vele borotválkozni. Azt az eredményt kaptam, amit a borotva formájából és szépségéből kiindulva vártam. ATG irányban is sokkal jobban dolgozik a megfelelő szögben, mint a Mühle.

Oké, hogy szubjektív ez a műfaj, és mindenkinek más jön be, de a Feather-ről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni, és nem azért, mert ennyi pénzt beleöltem, hanem mert tényleg nem okozott csalódást. A Mühle R41-gyel nem tudtam ilyen szintű bbs borotválkozást elérni, mint a japán készülékkel. Számomra ez A BOROTVA, és nem is vágyom ezek után más készülékek kipróbálására. A Mühle-vel sokkal több utóigazítást kellett végeznem, mint a Faether-rel. A két borotva közötti különbség kb. azonos az árkülönbséggel, tehát a Feather simán annyival jobb, mint amennyivel drágább.

Korábban kérdeztem itt, hogy vajon megér-e ennyi pénzt a Feather? Saját tapasztalat alapján azt kell mondjam, hogy igen, megér.

Fontos, hogy 2-3 napos erős borostánál a Feather-rel is több kört kell menni. Egy kör után még ne várjunk tőle csodákat. És ami még fontosabb, a szöget be kell tartani, mert csak így dolgozik hatékonyan.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Feather
« Válasz #456 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 11:02:30 »
Igen, néha túlzottan engedékeny. A rockwell sztem jobb, mármint munkaügyileg, de sokkal nehezebb, és rondább.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Feather
« Válasz #457 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 11:25:42 »
Sok örömet vele! Egyébként az tudományos tény, hogy egy szép borotvával jobb érzés borotválkozni. :sör:

A hosszabb borosta = több kör koncepciót viszont nem teljesen értem. Mármint, ha csak az elméletbe gondol bele az ember, adott geometriájú fejben pont ugyanolyan „mélységig” vág a penge, bármilyen hosszú is legyen a szőr. Vagy a hosszabb szőr jobban lelapul a safety bar alatt?

Nekem akárhány nap után ugyanannyi körből van meg a szokásos borotválkozásom (mondjuk ebből még nem sok univerzális igazság következik).
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Feather
« Válasz #458 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 11:36:51 »
Köszi szépen!

Igazából úgy voltam vele, hogy szeretnék egy rozsdamentes acél borotvát, és ha nem válik be, legfeljebb eladom később. És abból is indultam ki részben, hogy talán a magas ár magas minőséget is nyújt, nem csak a borotva anyagára nézve, hanem hatékonyságára is (bár e tekintetben ugye nagyon megoszlanak a vélemények).

A hosszabb borosta több kör koncepciót én sem értem teljesen, de nálam csak így működik a dolog, mindkét borotvával. Mondjuk én nagyon óvatosan borotválkozom, nem nyomom a borotvát, és nem csinálok hosszú és gyors húzásokat. Pici húzások, óvatosan és lassan, pepecselősen. Nálam egy borotválkozás a borotva tisztításával, mindennel együtt legalább 1 óra. Így hosszabban ki tudom élvezni a készüléket. De lehet abban valami, hogy a hosszabb borostánál talán jobban lelapul a szőr.

"Egyébként az tudományos tény, hogy egy szép borotvával jobb érzés borotválkozni."


Sőt, valahol a szép borotvák tartják életben a hagyományos borotválkozás iránti szerelmet, meg persze a szertartás-jelleg is.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Feather
« Válasz #459 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 11:41:57 »
Igen, néha túlzottan engedékeny. A rockwell sztem jobb, mármint munkaügyileg, de sokkal nehezebb, és rondább.

Mivel Rockwell-t még nem próbáltam, így ehhez nem tudok hozzászólni, de a Feather után el nem tudom képzelni, hogy ennél találnék jobb borotvát. Számomra ez egy tökéletes, 100 százalékos készülék. Legalábbis nálam nagyon jól dolgozik.

Nem elérhető zohan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Feather
« Válasz #460 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 12:08:31 »
Mühle Rocca?

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Feather
« Válasz #461 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 13:02:29 »
Mühle Rocca?

Még a Rocca-hoz sem volt szerencsém, így nem próbáltam. De biztosan jó borotva.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Feather
« Válasz #462 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 22:38:29 »
Mühle Rocca?

Kettőből két Rocca volt gyári hibás nálam, pedig az újabb már a harmadik gyártásból van. Nem is véletlen, hogy ennyiszer próbálták finomítani.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Feather
« Válasz #463 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 09:51:01 »
Kipróbáltam a Feather borotvát Feather pengével, és a dolog úgy áll, hogy sokkal jobban dolgozik zöld Astra-val, mint a saját pengéjével. Feather pengénél lényegesen több utóigazítást kellett végeznem, mint zöld Astra-nal. Ugyanez volt a helyzet a Mühle R41-nél is, mert az is a zöld Astra-val dolgozott legjobban. Úgy látszik, a zöld Astra tényleg verhetetlen, mind árban, mind teljesítményben és minőségben.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Feather
« Válasz #464 Dátum: 2018. Szeptember 13. - 12:09:02 »
Van olyan borotva, amiben szrul működik, mint pl. L111, de ez menjen az Astra topicba!
HP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici