Nagyon megoszlanak a vélemények a Feather AS-D2-es borotvát illetően, és sokan leszólják ezt a mérnöki precizitással készült, nagyszerű borotvát. Tudom tehát, hogy sok embernek nem jön be ez a borotva...
A következő sorokat azoknak írom, akik esetleg vásároltak Feather AS-D2-es borotvát, ám elégedetlenek a borotválkozási végeredménnyel, és túlságosan enyhének érzik e csodálatos borotvakészüléket...
Első körben azt javaslom, hogy a gyári Feather penge helyett váltsanak zöld Astra superior platinum pengére, és próbálják ki az alábbi videóban és képen látható Gillette slide technikát:
https://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JUE technika minden irányban jól alkalmazható mindenféle Tech fejes borotvával, tehát WTG, XTG és ATG irányokban is. Ezzel a technikával nem daraboljuk a szőrt, hanem szó szerint vágjuk; viszont agresszív borotvához nem ajánlanám e technikát, mert az agresszív borotváknál a biztonsági lap hosszabb oldalai és a kalap hosszabb oldalai között általában túl kicsi a távolság, ebből pedig az következik, hogy az ilyen fejkialakítással rendelkező borotvákat inkább a kaparós, darabolós módszerhez tervezték, s mivel a biztonsági lap nem lóg úgy ki ezeknél a borotváknál, mint a Tech fejes készülékeknél, így az agresszív borotváknál nem lehetséges beállítani veszély nélkül olyan 45-50 fokos dőlésszöget, mint egy Tech fejes borotvánál. A Feather AS-D2 Tech fejes borotvával a slide technika gond- és veszély nélkül, nagyon hatékonyan működőképes. Nem tudni pontosan, de nagy valószínűséggel a Gillette Tech borotvát a slide technikához mérten fejlesztették ki, vagy fordítva: a slide technikát fejlesztették ki a Gillette Tech-hez - végülis e történeti háttérinformáció nem fontos itt -, hiszen a pengeszögből, a fej kialakításából (a kalap hosszabb oldalai és a biztonsági lap hosszabb oldalai között ugye itt elég nagy a távolság az agresszív borotvákhoz képest, tehát a Tech fejes borotváknál a biztonsági lap két oldala eléggé kilóg a kalap oldalaihoz képest), és a megkívánt 45-50 fokos használati szögből adódik is, hogy a Tech fejes borotvák sokkal hatékonyabban dolgoznak slide technikával, mint a kaparós módszerrel. Maga a fej kialakítása, a 45-50 fokos használati szög lehetővé teszi, hogy a penge az arccal - ha nem is teljesen, de - közel párhuzamosan haladjon, s a biztonsági lap kilógó oldalainak köszönhetően a vágás mégis mindvégig biztonságos marad (még slide technikával is). Sokat kísérleteztem a Feather borotvával, és az a helyzet, hogy sokkal több szőrt eltávolítok már egy WTG körben is slide technikával, mint a darabolós, kaparászós módszerrel, viszont fontos, hogy kellően feszítsük meg a bőrt, és ne végezzünk nagyon hosszú húzásokat, hanem inkább kisebbeket, és szigorúan tartsuk a 45-50 fokos szöget, tehát a borotva a kalap felé legyen jobban megdöntve (véleményem szerint sokkal kényelmesebb e 45-50 fokos szög nyakon is, és mindenhol, mint a 30 fokos szög, de nyilvánvalóan hozzá kell szokni). A youtube-os videókban is azt látom, hogy a legtöbb tesztelő nem megfelelő szögben tartja, és csodálkoznak, hogy nem dolgozik igazán jól a Feather borotva. Nekem egyébként erős szakállam van, mégis, e japán borotvával 2 napos borostát is könnyedén eltávolítok slide technikával (és jó éles zöld Astra pengével.)
E borotvának időt kell adni, mert slide technikával, 45-50 fokos szögben csodákra képes. 8-10 alkalom sem elég ahhoz, hogy az ember kellően ráérezzen: hogyan is kell megfelelően használni e borotvát. Akik nagyon hozzászoktak a 30 fokos szöghöz, azoknak kezdetben különösen nehéz lesz megfelelő szögben használni a Feather-t. Karcsú fejkialakításának köszönhetően orr alatt is nagyon jól dolgozik. Véleményem szerint a legszebb, legelegánsabb DE borotva a piacon, és a japánok ügyeltek arra, hogy rajta minden apróság nem csak esztétikus, hanem egyben funkcionális is legyen. Például az apró gyémántmintázatú nyél még akkor sem csúszik, ha az ember keze teljesen szappanos; a borotva sűrű hab esetén sem tömődik el, mégpedig olyannyira nem, hogy a penge és a kalap közé sem tud bejutni borotvahab; a penge olyannyira pontosan illeszkedik, hogy ezáltal halkabb a többi borotvánál, mivel a penge a pontos és precíz illeszkedésnek köszönhetően nem tud úgy rezonálni (mozogni), mint egy kevésbé-pontosan illeszkedő penge; a készülék súlyeloszlása is tökéletes, s a súlypont a nyélen meg van jelölve. A Feather nyele nem olyan vastag, mint a többi borotváé, ezért inkább finomabb-kezűeknek ajánlott, tehát akinek vastag ujjai vannak, az lehet, hogy túl vékonynak fogja érezni a nyelet; számomra a nyélvastagság és a nyél hossza is ideális, mert vékonyabb ujjaim vannak, és nem szeretem a vastag-, bumszli-nyelű borotvákat.
A Feather AS-D2-es borotva nyilvánvalóan nem mindenkinek fog bejönni, de aki esetleg érez benne valami különlegeset, és érzi, hogy ebből a készülékből többet is ki lehet hozni, annak feltétlen javaslom a slide technikát, a megfelelő szög megtartását és a zöld Astra SP pengét. (A gyári Feather penge egyszerűen túl vastag a zöld Astra-hoz képest, és nincs olyan finom éle, mint az Astra-nak. Tapasztalatom szerint ez a borotva vékony, nagyon éles pengékkel dolgozik legjobban, mint például zöld Astra, Gillette platinum, és hasonlók. Wilkinson, Feather, BIC, és hasonlóan vastagabb pengékkel nem dolgozik igazán jól; hiába javasolja a gyártó, hogy saját pengéjével használjuk, mert így a leghatékonyabb..., e kijelentés egyáltalán nem igaz.)
Aki esetleg Feather AS-D2-es borotvát szeretne vásárolni, annak azt javaslom, hogy előtte vegyen egy olcsó, használt Gillette Tech borotvát, vagy valamilyen olcsóbb Tech fejes borotvát, és ha úgy érzi, hogy bizonyos idő után is jól és hatékonyan képes használni a a Tech fejes készüléket, csak akkor vágjon bele a Feather borotvába.