Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Feather

<< < (2/95) > >>

rty42:
elvileg Ed-nél is kapható lesz előbb utóbb...

Én szintén kipróbáltam a Feather-t (szintén Pietro szponzorálásában). Az én korábbi DE-s tapasztalataim: 2 borotválkozás Lord SC-vel. Ennek tükrében könnyen látható, hogy nem rendelkezem említésre méltó összehasonlítási alappal. Benyomás azért persze alakult ki bennem: Nagyon tetszett. Végig simogattam vele az arcom (6 napos borostáról beszélünk), és volt borosta nincs borosta. Pontvérzéseket kb ugyanannyit szedtem össze mint az SC-vel (bajusz részen egy területen voltam túl agresszív).
Alapvetően továbbra is str8 júzer maradok, de most először éreztem, hogy a DE-nek is megvan a maga feeling-je  ;)

LT:
Gyorsan körbenéztem ebay-en, elég durva árak vannak. Főleg, hogy épp rossz a Forint árfolyam.

60 penge, 6000Ft durván.
http://cgi.ebay.co.uk/60-FEATHER-Platinum-Coated-Double-Edged-Razor-Blades-/360257710916?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53e1086b44

Persze minden relatív. Ha tényleg olyan jó, simán megéri.

vidak:
Az a baj, hogy én már mindent Lord-árakhoz viszonyítok :( és az SC itt is piszok sokáig bírja (még ha rozsdafoltos is :) )

cotag:
Hat igen a Lord araival keptelenseg versenyezni, nem is egeszen ertem, hogy kerulhet annyiba, amennyibe kerul.

Hogy a Feather aranyarban lenne, az azert tulzas, amikor Paul-tol vettem legutobb, akkor 60-70 Ft kozott volt atszamolva darabja. Ha hosszavesszuk, hogy az atlag penge 3-4 alkalommal birja jo esetben, emez pedig 7 alkalommal siman, de masok szerint akar 10-12 alkalomra is megfelelo, ugy meg arnyaltabb a kep.

De en speciel nem az ara es nem a tartossaga miatt kotottem ki ennel a tipusnal. Egyszeruen nekem ez az a penge, ami a legkisebb erofeszitessel a legnagyobb alapossagot biztositja, minimalis irritacioval. Az osszes tobbi pengenel, amit probaltam e ket dolog egyike csorbat szenvedett, vagy eleg alapos volt, de irritaciot okozott, vagy gyenged volt a borhoz, de a borostaval sem birt megkuzdeni.

Az sem utolso szempont, hogy ket ev alatt nem talalkoztam hibas Feather pengevel es rozsda jelet sem lattam soha megjelenni rajta.

(Az igazsaghoz hozza tartozik, hogy Lord pengebol eddig egyet probaltam, de nem emlekszem most hirtelen, hogy melyiket. Nem tudom a tobbi milyen. Mire kepbe jott a Lord itt a forumokon, mar kiprobaltam vagy 20 fele penget es megallapodtam a Feather mellett.)

Penge:
Az biztos, hogy rengeteg szempont van amit mérlegelni lehet, a végleges penge választásához. Engem a Featherrel meggyőzött, azonban vele kapcsolatban most csak az zavar, hogy még mindig érzem az államon és a nyakamon, hogy kb 15 órával ezelött borotválkoztam (kicsit sajog, azonban látható nyoma nincs)
Ilyen viszont még az általam próbált egyik pengével sem volt. Azokkal amelyekkel pl. kicsit megvágtam magam, ennyi idő után már elmúltak az arra emlékeztető jelek. Mondjuk ez a körülmények függvénye is lehet, pl. most valami miatt érzékenyebb a bőröm (de még mindig elég sima).

cotag- a LORD áraiba pl. nincs hatalmas marketing és egyéb különleges terhelés beépítve, Egyiptomban meg jóval olcsóbb a munkaerő, az energia  mint pl. Japánban. Az alapanyagok is biztos számítanak az árképzésben, de az "Egyiptomi acél" is Japánból, Angliából és Svédországból származik. És még valami, örülnék neki, ha összehasonlítanád a SuperChrome-ot a Featherrel, azt hiszem nincs más a fórumon, aki régebb óta exklúzive Feather user. Ha megírod pü-ben a címed küldök egy SC-t.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése