Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 109993 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #60 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 17:23:18 »
Én most tartok a negyedik alkalomnál, és ugyanezt tapasztaltam: most nagyon kellemes, de az első két menet vérfürdő volt.
Ez a Mühle-fejes EJ érdekes tanács, mert nekem agresszívebbnek tűnik, mint a Tech, de most kipróbálom Featherrel!

Valahol olvastam az új (álló felirat van a csomagon, nem fekvő) Derby pengékkel kapcsolatban egy olyan trükköt, hogy az első használat előtt finom végig kell húzni egy parafadugón - ezt is ki lehetne próbálni esetleg...


Juteszembe, van egy remek kínai számlálóm, kell valakinek? Ilyen: http://www.3Acyber.com/eBay/P59-G.jpg

A parafás trükköt több pengénél is emlegették, de Penge szakvéleménye szerint ennek semmit értelme. Persze, amit mindig mondok a Featherrel kapcsolatban: a no pressure elv ennél a pengénél nagyon érvényes.

A Muehle fej - ami valójában egy továbbfejlesztett HD fej - valóban agresszivebb/alaposabb a Tech fejnél. De érdemes vigyázni mert tapasztalataim szerint e régebbi Muehle/EJ fej bár ránézésre rokon a mostanival, egész máshogy dolgozik.

Engem a számláló érdekelne, ha más még nem csapott le rá!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 09. - 18:53:40 írta cotag »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #61 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 17:56:41 »
A parafás trükkről én is hallottam már, de ha ennek létjogosultsága lenne, a gyárban "parafáznának"... (és a bevonatok elött teszik is, bőrrel) Ha pedig mikrosorják lennének a pengén a hosszírányban parafában húzott pengén kirecézné az élt, olyan lenne utána, mint egy fűrészlap, a bevonantokat is bántaná, úgyhogy azt sem gondolnám, hogy mikrosorjás.. de nincs kizárva és egy pár használat után ezek szépen lekopnak (nem letörnek) és így válik bejáratottá. Azonban ez sem egyértelmű, hogy akkor gyárilag minek "élezik túl" (túl hegyesszögben)?

Inkább hinném, hogy ilyen egy jó élre megélezett penge, ami viszont már "túl éles" vagy "túl hegyesszögű" első pár használatkor egyszerűen annyira éles, hogy viszi a szőrt és a bőrt is egyben, majd mikor már kicsit veszített az éléből (kvázi kicsit nagyobb élszöge lesz), akkor éli fénykorát. Az ok pedig, hogy így kell megélezni, pedig valószínüleg az, hogy ha nagyobb szögben éleznék, akkor pedig ott dicsérnénk valahol a LORD meg az Astra mellett, de nem 19 használatot bírna, hanem 119-et, amihez már senkinek nem lenne türelme, használhatnának valami ócskább acélt. Más magyarázatot nem tudnék, de végül ez is csak a tippem, de reálisnak tűnik...   

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #62 Dátum: 2010. Augusztus 10. - 01:48:30 »
Kipróbáltam az új EJ-ben, azt kell mondjam, zseniális! Gyors volt, hatékony és kellemes, és csak egyetlenegy piros pöttyöm lett.
Kicsit hangosabbnak tűnt, mint a Zsilettben - mondjuk abban szinte semmi hangja nincs a Tollnak. Kíváncsi vagyok a Kapitányra, csak Ed folyton nyaral : )

Cotag, hogy adjam oda a számlálót? Jársz mondjuk a Moszkva környékén? Vagy bízzuk a postára?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Feather
« Válasz #63 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 16:20:56 »
Most már nem hagyom abba, és eszköz cserélgetés nélkül próbálok eljutni a nálam elérhető még komfortos borotválkozást nyújtó darabszámig

Nos kérem szépen..... tegnap eljutottam a 9-ik borotválkozásig, és bár még mindig nagyon jó végeredményt produkált, kezdtett átbilleni, a már nem olyan fantasztikus érzés kategóriába.  Így, miután - a feltételezehetően erősebb szőrzetem okán, nem tudom túlszárnyalni Vidak kollégát, megejtettem egy penge cserét, és a következő DE borotválkozást már azzal abszolválom  ;D

Reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Feather
« Válasz #64 Dátum: 2010. Szeptember 08. - 17:24:30 »
Most már nem hagyom abba, és eszköz cserélgetés nélkül próbálok eljutni a nálam elérhető még komfortos borotválkozást nyújtó darabszámig

Nos kérem szépen..... tegnap eljutottam a 9-ik borotválkozásig, és bár még mindig nagyon jó végeredményt produkált, kezdtett átbilleni, a már nem olyan fantasztikus érzés kategóriába.  Így, miután - a feltételezehetően erősebb szőrzetem okán, nem tudom túlszárnyalni Vidak kollégát, megejtettem egy penge cserét, és a következő DE borotválkozást már azzal abszolválom  ;D

Reofil

jelentem, én egyelőre 23-nál járok (köszönhetően a késnek és némi utazásnak...)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Feather
« Válasz #65 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 08:15:51 »
http://connaughtshaving.com/featherasd1.html
Ezt látta már valaki?
Én amikor először megpillantottam Paul e-boltjában azt mondtam magamban, nekem kell egy ilyen. Azonban amikor megláttam az árát... :o
Ráadásul utána olvastam a súlyát is: 90 g. Így együtt nagyon gyilkos (majdnem szó szerint ;D)!
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

zaultschy

  • Vendég
Re:Feather
« Válasz #66 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 09:03:21 »
hm,tök szerelmes lettem.gyönyörű!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #67 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 11:24:19 »
Én is így éreztem, amikor először szembejött, vettem is menten egy Portable-t, mert ugyanez a feje, csak persze olcsó kis egyszerű valami, sima nikkelezéssel.
Kb. annyira agresszív, mint a Mühle/Edwin Jagger, nagyon kedvelem.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #68 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 11:29:46 »
Volt már róla szó.
Vigyázat, a Portable-nek marhára nem ugyanez a feje! Az egy tökéletes Tech-klón, ez nem az. Ráadásul ennek az alaplapja szerintem nem csak simán sajtolt, hanem forgácsolt, legalábbis a szétszedett állapotot mutató képen a felső sarkak nagyon erre engednek következtetni. Ami némileg a magas árat is magyarázná.
Ahogy már korábban is említettem, nekem amúgy tetszene, ha nem lenne rajta az a gusztustalan feliratozás, mert az mindent hazavág, főleg ennyi pénzért.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #69 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 11:48:35 »
Igen, a felirat rémes... a fej nyilván nem pontosan ugyanaz, hiszen a Portable olcsó, sajtolt lemezáru, ez meg forgácsolt acélöntvény, de a geometria vélhetőleg ugyanaz.
Amúgy biztos, hogy tökéletes Tech-klón? Én jelentősen agresszívebbnek érzem.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #70 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 12:43:37 »
Ahogy Ed is mondja, valahol pár hónapja már beszéltünk a stainless Featherrôl. Rém drága. Azért érzem a vesztem, elôbb-utóbb kipróbálásra kerül, nagyon dícsérik. Bár a geometria Tech-szerû, mint tudjuk ez maximális azonosságot soha nem jelent. Ha másért nem, hát azért mert más a fej és a nyél súlya, mások az arányok, így máshogy dolgozik a borotva. Badger and Blade-en megy róla a disputa, az általános vélemény szerint gyengéd borotva, de nagyon jól mûködik. Úgy rémlik nem sajtolt, hanem forgácsolt és egy japán mester csinálja ôket. De ehhez a részéhez abszolút nem értek, nagy hülyeséget nem akarok mondani. Paul áránál létezik/létezett jobb is, 180USD körül postával együtt, csak a világ végérôl és az EU-n kívülrôl. Ha már, akkor lehet, hogy inkább a biztos utat választanám és Paultól rendelném. A felirat nekem is böki a szemem, de azon gondlkodtam, hogy a borotvakéseken szereplô gyakran szintúgy csapnivalóan ronda feliratozást vajh miért nem teszi szóvá senki? Ott megszoktuk?

(A Portable szerintem is alaposabb-aggresszívebb fej, mint az eredeti Tech. Elôbbi nekem jobban be is vált.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #71 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 12:59:36 »
(Sajtolást csak a fejre értettem, és csakis a Portable-re, a szár persze esztergált.)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Feather
« Válasz #72 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 14:30:49 »
Hát ennél már csak a Pils drágább...240 USD.Nem semmi... :crazy:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #73 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 15:42:04 »
Hát ennél már csak a Pils drágább...240 USD.Nem semmi... :crazy:

Aztan meg meg rozsdallik is. Skandallum.

Ehun:

http://www.badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=164944

Nahát  :borosta:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 16. - 18:13:35 írta cotag »

zaultschy

  • Vendég
Re:Feather
« Válasz #74 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 19:59:22 »
hát ahogy én kihámoztam az a rozsda nem a borotva anyagának rozsdája, vagy a víz vastartalma oxidálódott (látszik is hogy inkább a sarkokon van ahol a víz jobban összegyülhet), vagy a penge anyagától rozsdásodott.azaz nem rozsda csak szennyeződés.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici