Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 111192 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #75 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 13:03:42 »
hát ahogy én kihámoztam az a rozsda nem a borotva anyagának rozsdája, vagy a víz vastartalma oxidálódott (látszik is hogy inkább a sarkokon van ahol a víz jobban összegyülhet), vagy a penge anyagától rozsdásodott.azaz nem rozsda csak szennyeződés.

Nem olvastam végig, de az elején mondtak ott egyebet is. Azonkívül a tulaj állítása szerint a penge nem volt rozsdás, a borotva meg igen. De ami talán lényegesebb: az általaban eddig használt 10-20 féle különbözô korú és típusú borotva közül egyen sem jelent meg soha rozsafolt, semmilyen formában.

A lényeg, ha valaki épp Pils vásárláson töri a fejét, elôbb azért menjen végig a hivatkozott opikon  :evil:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Feather
« Válasz #76 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 14:07:21 »
Pedig de k..va jól néz ki...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

zaultschy

  • Vendég
Re:Feather
« Válasz #77 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 15:07:05 »
nos hát abban a topicban volt ott minden  :).valszeg az anyaga okozza.rozsdásodik és a srácnak meggyűlt vele a baja hogy leszedje.másnak is voltak vele "rozsdásodási" problémái.nemcsak hogy derága hanem még extra törődést is igényel.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Feather
« Válasz #78 Dátum: 2010. Október 15. - 21:42:29 »
Nokérem, befejeződött a monstre Feather-teszt. 27 alkalommal sikerült használni a pengét (biztos elsőre kifogtam valami csodapéldányt), az utolsó alkalomnál _nagyon_ gyenge irritáció, és egy sor pontvérzés ATG-kör után volt az ok a kukára. (ezzel egyébként árban a négyszer használt, madarasteszkós zöld Lorddal került egy szintre!!)

A körülményekről: állítható Merkur Progress, hangulat szerint 2-3 körrel alkalmanként, de közben más borotva is volt használatban, szóval kb május óta nyúzzuk egymást. Nem vettem ki a borotvából, hogy az esetleges ütődések ne rontsák az élettartamot (ennek a Progress azt hiszem kevésbé örült, elvoltam a tisztogatással :S btw. citromlé/híg ecet megárthat neki? Maradt egy eltávolíthatatlan, lekaparhatatlan fehér folt a csavarmenetes részen)

Összefoglalva azt tudom mondani, amit Veres Pali bácsi a bizonyos kecskés kérdésre: lehet, fiam, de minek! -merthogy a penge az bírja a kiképzést, de a borotva boldogtalan lesz tőle...

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Feather
« Válasz #79 Dátum: 2010. Október 17. - 15:26:37 »
A 27 alkalom az derek. Lehet, hogy te vagy az az ember aki egy papirlappal is kepes volna megborotvalkozni?  :evil:

Ecettel inkabb ne kinozd, lehet, hogy nem okoz neki gondot, de hosszu tavon nem halalja meg.

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Feather
« Válasz #80 Dátum: 2010. November 20. - 18:41:06 »
Én is végigpróbáltam mindkét próbacsomagot, de nálam a Feather után egy hatalmas szünet jön, és csak aztán a többiek.

Minden pengét ugyanabban a borotvában próbáltam, azonos beállítással. A Feather nálam 9-szer volt használható, a többiek egyszer, egy-két pengével próbálkoztam másodikra is, de legtöbbször nem kellett volna erőltetni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Feather
« Válasz #81 Dátum: 2010. November 20. - 22:50:00 »
Te LT! Borotválkozás előtt agyaggal kezeled a szőrszálaidat, hogy egy pengének mindkét oldalát lerendezed? El se tudom képzelni hogyan használódik el nálad egy penge egy alkalommal :) Nekem is brutál drótszőröm van, de még így is kibír pár alkalmat minden penge.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Feather
« Válasz #82 Dátum: 2010. November 21. - 18:42:38 »
Te LT! Borotválkozás előtt agyaggal kezeled a szőrszálaidat, hogy egy pengének mindkét oldalát lerendezed? El se tudom képzelni hogyan használódik el nálad egy penge egy alkalommal :) Nekem is brutál drótszőröm van, de még így is kibír pár alkalmat minden penge.

:)
Agyagot még nem próbáltam.
Nincs bevált rituálé, mert néha csak 10 percem van, néha akár fél óra is (bár elég ritkán).
Alapból mindig fürdés/tusolás után borotválkozom, sőt néha egy kis borotvakrémmel az arcomon kezdem a tusolást, addig is had puhuljon. Túl idegesnek sem tartom magam.
Nem tudom hol a hiba... Lehet Cuck Norris szőrzetem van?  :fetreng:

Bár ő nem is borotválkozik, hanem arcon rúgja magát. Chuck Norrisban csak Chuck Norris tehet kárt! :) - Én kérek elnézést.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #83 Dátum: 2010. November 21. - 23:22:11 »
Én is hallottam már hasonlót, azonban az ilyen hirtelen élvesztésnek mindig megvan az oka. Valószínűleg a nagy átlaghoz képest, részben a "drótszőrben", részben pedig a technikában/készülék beállításban is keresendő a "lúd". Lehet még az arcbőrödben is van valami extra keratin páncél, ami rásegít. A lényeg, hogy megtaláltad azt a kombót ami Neked bevállt, és ha a Featherrel felhőtlen a borotválkozásod, akkor ennek kell örülni. Azt még hozzátenném, hogy márkán (sőt típuson) belül is akadnak minden végletről "csodabogarak" nekünk most fog kifutni egy olyan széria eldobható, amit véletlenül "elcsesztek" és az összes tesztalanyunk akik ezt a típust tesztelték hónapokig, sőt voltak páran akik majdnem egy évig is használtak egy 5db-os pár forintos csomagot. Ez meg számunkra ugyebár tiszta csőd... Featheréknél tudatosan adják a legjobbat. Persze meg is kell fizetni és mindazonáltal lesznek így is rengetegen akiknek nem jön be, vagy a kis élszögű extra minőséget nem tolerálja a bőrük.             

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Feather
« Válasz #84 Dátum: 2010. November 21. - 23:57:47 »
Épp ma olvastam valahol, hogy anno Gillette-kutatások azt bizonyították, hogy az előkészítetlen (puhítatlan, száraz) borosta azonos átmérőn ugyanolyan keménységű-ellenállású, mint a sárgaréz-huzal!   :o

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #85 Dátum: 2010. November 22. - 00:54:32 »
Ez valószínüleg kb. így is van kivéve, hogy a sárgaréz huzal az sima, homogén, míg a szőr redős, közepén lévő (Salmo által már bemutatott) rész pedig kicsit még durvább, tehát nagy valószínűséggel a sárgarezet könnyebb elvágni ( ja de csak akkor ha abban a bizonyos 30 fokos szögben borotválkozós környezetben egyáltalán egy sima húzás alkalmával megakad ( ebben nem lennék biztos egy sima rézhuzal esetében, majd kipróbálom egy következő villanyszerelés alkalmával...  ;D), de biztosan nagyobb élsérüléssel végezné a penge mondjuk a 90 fokos hajszáltesztnél. Azért gondolom LT-nek nem sárgarézből( vagy esetleg aranyból?) van a szőre...  ;D
Azért az furi, hogy nálam a Feather kb. ugyanannyit bírt, mint egy Captain vagy egy LORD Superchrome, de lehet ez is subjektív dolog, hogy ki mikor gondolja, hogy most már dobja a pengéjét, ráadásul az arcbőrömnek nem volt 100-as akármikor próbálkoztam a Featherrel, úgyhogy ezért még elöbb került ki nálam a forgalomból ( Lehet amúgy azt a bizonyos 27 borotválkozást is kibírta volna).

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Feather
« Válasz #86 Dátum: 2010. November 22. - 08:17:12 »
Épp ma olvastam valahol, hogy anno Gillette-kutatások azt bizonyították, hogy az előkészítetlen (puhítatlan, száraz) borosta azonos átmérőn ugyanolyan keménységű-ellenállású, mint a sárgaréz-huzal!   :o

Ha már érdekességek: megborotválkozni annyi, mintha egy 30mm-es hengert kellene a pengének átvágnia, ennyit tesz ki az arcszőrzet. (forrást ne kérjetek  :) )

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Feather
« Válasz #87 Dátum: 2010. November 22. - 09:48:44 »
Barbarossa Frigyes az álla alatt 3 cm-es aranygyűrűvel fogta össze dús szakállát... ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Feather
« Válasz #88 Dátum: 2010. November 22. - 21:23:59 »
Azért gondolom LT-nek nem sárgarézből( vagy esetleg aranyból?) van a szőre...  ;D
Köszönöm a feltételezést! :) Jól esett!  ;D

Azért az furi, hogy nálam a Feather kb. ugyanannyit bírt, mint egy Captain vagy egy LORD Superchrome, de lehet ez is subjektív dolog, hogy ki mikor gondolja, hogy most már dobja a pengéjét, ráadásul az arcbőrömnek nem volt 100-as akármikor próbálkoztam a Featherrel, úgyhogy ezért még elöbb került ki nálam a forgalomból ( Lehet amúgy azt a bizonyos 27 borotválkozást is kibírta volna).
Nekem a Captain is kettőt bírt, sőt egy harmadikat is de az már nem volt az igazi. Kellemes penge volt. Legelőször azt hittem egy tompa lemez, de olyan szépen vágott, hogy semmi hangja sem volt.

De a Feather az bejött. Épp ma beszéltem a Jézuskával, hogy nekem hozzon ám olyat! ;)

LT

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Feather
« Válasz #89 Dátum: 2011. Január 05. - 10:27:40 »
Tegnap borotválkoztam másodjára Feather-rel (szóval még nincs kialakult végleges véleményem), de iszonyatosan éles/veszélyes. Átlagosan 1-2 vérpötty szokott lenni rajtam egy borotválkozás után, ha ATG kört megyek (ATG kihagyásával egy sem), a Feather-rel kb 8-10 lett. Úgy néztem ki, mint akit megtámadtak. A feleségem megijedt, amikor bejött a fürdőszobába. És még ma is fáj a nyakam... (És pici piros pöttyeim is lettek). Olyan érzés, mintha lehántolta volna a bőröm felszínét is a szőrrel együtt. WTG és XTG körben viszont hallatlanul sima és jó volt a borotválkozás, sérülések nélkül... Hosszú szőrre nem igazán vált be (az előző borotválkozásomnál 4 napos borostával indítottam). A hosszú szőrön "beröcög" a penge és nem olyan jó vele borotválkozni. 1-2 napos borostához viszont tökéletes (egy hozzáértő kezében).

Majd még írok, ha még többet próbálgattam ezt a pengét, ez csak az előzetes véleményem.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici