Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 109988 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #90 Dátum: 2011. Január 05. - 12:19:33 »
Most lesz majd jó! Többek tapasztalata a tollal, hogy az első két borotválkozás vérfürdő - utána viszont zseniális.
Külföldi fórumon olvastam, hogy van aki első használat előtt óvatosan áthúzza egyszer-kétszer egy parafadugón. Penge kardtárs szerint ez egy marhaság (ő meg ugye igencsak szakmabéli), én viszont a múltkor kipróbáltam, és működni látszott... persze nem tudni, mennyi benne a pszichológia : )

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Feather
« Válasz #91 Dátum: 2011. Január 05. - 15:39:04 »
Pszichológia mindenben van, de továbbra sem javaslom senkinek. Ha ez lenne a metódus, akkor a japán gyárban részeg munkások húzogatnák a pengéket ( meg még ki tudja mit) a parafadugókon. Az üvegeket, meg hoznák hozzánk visszaváltani.
A Feather élesebb a többi pengéhez képes, a nagyobb fokú "kaszabolás" ezért ennek velejárója. A parafa, a szappan, és egyéb trükkök a bevonatokat megsértik, és az ilyen azt hiszem a japán mérnököket is. Azonban érdekes, hogy butítani akarjátok, a zsír új Feather rendelkezik az igazi éles vágóéllel! Kicsit irritál az igaz, de talán csak Dartvéder lézerkardja lehetne még ennél is élesebb. Ebből is látszik, azonban hogy nemcsak ez a lényeg a borotválkozáshoz minden tekintetben megfelelő él élgeometriájához. Én mindenesetre jót akarok mindenkinek, ha a parafás húzogatás megoldja a problémát, akkor hajrá!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #92 Dátum: 2011. Január 05. - 16:02:17 »
Ez jó volt :fetreng:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Feather
« Válasz #93 Dátum: 2011. Január 05. - 21:20:48 »
Feather video

Normális ára lenne, biztos neveznék egyre.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Feather
« Válasz #94 Dátum: 2011. Január 05. - 23:00:25 »
Feather video

Normális ára lenne, biztos neveznék egyre.

Tudom, hogy erősen szubjektív a téma, de véleményem szerint nemcsak az árával van gond. Nemrég Cotag jóvoltából alkalmam nyílt letesztelni többféle pengével is, és nem győzött meg. És még finoman is fogalmaztam...Akinek bejön a Futur, HD, Progress, sőt, mondok jobbat, a Gillette Tech, annak szerintem csalódást fog okozni. Annyira kíméletes (még Feather pengével is), hogy semmi visszajelzést sem kaptam borotválkozás közben. Az orr alatti területet csak nehézségek árán tudtam leborotválni. És még folytathatnám...
Viszont hálás vagyok Cotagnak, hogy kipróbálhattam, mert már majdnem én is beleugrottam egy újabb vásárlásba, így viszont sok pénzem megmaradt  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Feather
« Válasz #95 Dátum: 2011. Január 07. - 12:13:33 »
Kedves Barátaim!
A Nap besüt az ablakon. Bár még hosszúak az árnyékok mégis érezhető közelségbe került a tavasz. Még nedves az arcom. Államat, orcámat pajkos módon csiklandozza a Himalája só és ajkaimon érzem Figaró habjainak kesernyés ízét. Az élmény még csak 5 perce tart mégis pennát kellett ragadnom, hogy magányos örömöm a megosztás révén teljesedjen ki. Mert bizony mondom Néktek boldog a halandó ember, ha a Futur-ba Feather penge kerül és az élet országútján felkapcsol 4-esbe. Olyan ez, mint egy vadnyugati ekhós szekér után egy Cziráky díjhajtó kocsi. Kicsiny földi paradicsomra leltem ahonnan már nincs visszaút. Korábbi tapasztalásaim, élményeim most mikroszkópikus méretűvé törpültek és mintha a horizont is meggörbült volna. Talán már a Nap sem úgy süt, mint ezelőtt.
Ne hallgassatok a farizeusokra, akik váltig azt állítják, hogy a Futurba Merkur penge való, mert bizony mondom Néktek az ilyen ember nem fog által menni a tűnek a fokán.  :evil:
Csapjatok a lovak közé!  :borotva:
Repüljetek tollal!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Feather
« Válasz #96 Dátum: 2011. Január 07. - 12:15:39 »
Na ok. És hol lehet feather pengét bé szerezni?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Feather
« Válasz #97 Dátum: 2011. Január 07. - 12:21:20 »
ITT:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170416722307&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_773wt_901
Az árban benne van a postaköltség is Amerikából.
1 héta alatt megjön. Korrekt eladó.
Nem tudom mennyire számít olcsónak, de megmondom őszintén nem is érdekel.  :borz1: :buek:
Érdemes akkor rendelni, ha kicsit jobban áll a forint.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #98 Dátum: 2011. Január 07. - 12:27:21 »
Merkur pengét amúgy sem használ senki, mert drága, viszont nem jó.
Feather pedig az ebay-ről érkezik, amennyiben Ednek nincs készleten.

[Opsz, szerk.] Én innen vettem: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260556085539&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1642wt_907

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Feather
« Válasz #99 Dátum: 2011. Január 07. - 12:28:47 »
Idézet
Merkur pengét amúgy sem használ senki, mert drága, viszont nem jó.
Azért ez nem teljesen valós állítás. Elhatárolódom. :-O
Én a Merkurt is jó pengének tartom.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #100 Dátum: 2011. Január 07. - 12:30:33 »

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Feather
« Válasz #101 Dátum: 2011. Január 07. - 12:32:30 »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #102 Dátum: 2011. Január 07. - 12:37:05 »
Juteszembe: miért állna jobban a forint?  ???

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Feather
« Válasz #103 Dátum: 2011. Január 07. - 12:40:52 »
Ha 50 csomagot küldenek és ha benne van a postaköltség, akkor valóban jó ár.  :fetreng:
Pl azért, mert 2 hete ugyanitt még csak 5 dollár volt egy csomag. Szóval az árak változnak napról napra. Néha jobb, néha rosszabb.
Nekem ennyit megér. Van akinek nem. Ennyi. 
Mindenki döntse el mi való a pénztárcájához és az igényeihez.


Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Feather
« Válasz #104 Dátum: 2011. Január 07. - 12:48:11 »
25 dolcsi?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici