Szerző Téma: Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények  (Megtekintve 59887 alkalommal)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #75 Dátum: 2014. Július 14. - 10:50:26 »
Én január óta ledobtam 15kg-ot a két alapelv alapján 90ről 75re :-) 
sajnos így leírva egyszerűen hangzik, de pl azóta dupla annyi ideig tart a vásárlás, mert még a kolbászban is cukor van (vagy fruktóz) szóval nem egyszerű tényleg cukormentesen kajálni. Sajnos nem csak annyi h nem eszek fehér kenyeret meg csokit :(
A másik az edzés. Nálam egy pulzusmérő hozta meg az áttörést. Mint kiderült addig fogyókúrás szempontbol teljesen hasxontalan módon sportoltam, hiába hittem azt, hogy hurri sportolok
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #76 Dátum: 2014. Július 14. - 12:48:07 »
Az egész lényege a kalóriadeficit, vagyis több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel. Én úgy tudom, hogy az általad említett Z nem szabad hogy túl magas érték legyen, mert akkor beáll tartalékolásra szervezet. Max 3-400 kalória. Viszont ehhez sosem volt türelmem, hogy a kajám meg a mozgásom kalóriavonzatát számolgassam. :) De azt tudom, hogy ha nem mozognék akkor eléggé elhíznék, mert étvágyam az van. Heti 2 kettlebell edzés elég jól karban tartja az embert.
(szerintem)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #77 Dátum: 2014. Július 14. - 13:10:05 »
A kalóriadeficitnél  és az edzésnél látom én is a lényeget, ha a szénhidrát bevitelt kordában tartja az ember és mellette keményen tornázik, akkor nincs gond. Nekem is a kettlebell segített sokat, kb, 25-30 perc alatt úgy megmozgat, hogy nekem több nem kell, s ennyi időt akárhogy, de ki tud szorítani az ember. Én naponta edzek, ez karban tart. Most 9 napig pihenés volt, evés-ivás, 4 kg fel is szaladt, de nem baj, mert hamar lefaragom.

A harcos diétát is próbálgattam pár hónapig, szakaszokban és visszatértem közben a 2 szelet kenyérhez, a bőséges vacsoránál, ami igencsak jól esett, viszont folyamatosan jött le a hasamról a felesleg.
Sheffield-England

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #78 Dátum: 2014. Július 14. - 13:18:58 »
Nálam az a "gond", hogy eleve majdnem teljesen szénhidrátmentesen élek évek óta: lisztérzékeny vagyok, cukros dolgokat nem szeretem, mindenféle gluténmentes pótlisztettel meg édességgel nem akartam szórakozni, ez meg így kényelmes volt. Pár év alatt simán beáll erre a szervezet, elkezdi boldogan feldolgozni amit kap, kövér nem lettem tőle, de sovány se. Azt persze tudom hogy ha valaki eddig evett cukrot/szénhidrátot, és most abbahagyja, akkor látványosan fogy, én is fogytam az első évben, aztán kilapult a görbe.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #79 Dátum: 2014. Július 14. - 13:24:47 »
Nálam az a "gond", hogy eleve majdnem teljesen szénhidrátmentesen élek évek óta: lisztérzékeny vagyok, cukros dolgokat nem szeretem, mindenféle gluténmentes pótlisztettel meg édességgel nem akartam szórakozni, ez meg így kényelmes volt. Pár év alatt simán beáll erre a szervezet, elkezdi boldogan feldolgozni amit kap, kövér nem lettem tőle, de sovány se. Azt persze tudom hogy ha valaki eddig evett cukrot/szénhidrátot, és most abbahagyja, akkor látványosan fogy, én is fogytam az első évben, aztán kilapult a görbe.

Az biztos, hogy vannak "makacs" helyek, mint a pocak, csípő, ahonnan piszkos nehéz fogyni, pedig sokszor szeretne az ember. ;)
Azon szerintem csak a torna segít, de a sok torna időigényes, én ezért örülök, hogy "megtaláltam" a kettlebellt.
Sheffield-England

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #80 Dátum: 2014. Július 14. - 14:01:46 »
Mielőtt szétoffoljuk a topicot fogyizással, egy idetartozó bejegyzéssel folytatom. Nemrég elektronikusan elérhetővé vált Rejtő Jenő összes műve (mek.oszk.hu), nekem gyerekkorom nagy kedvence, úgyhogy eldöntöttem Rejtő-maratont tartok és végigolvasom az összeset. 5% új, a maradék 95% rongyosra olvasott és egy időben majdnem kívülről tudtam.

Ami élvezetes volt és ma is nagyon az: a nyelvi humor és a pár jellemvonással jól megformált, groteszk figurák. Az elsőben magyar nyelven alig tudok hozzá foghatót, a másodikban biztos van de én nem vagyok irodalmár, szóval olyat se tudok. Mindenesetre zseniális.

Ami nem tetszett: 1. A fordulatok/cselekmények sokszor sablonosak, ismétlődnek regények között. Ez legkevésbé a tengerészes-légiós regényekre jellemző, ott majdnem minden eredeti, leginkább a vadnyugatiakra, ott sok az ismétlés (pl a Tigrisvér/Fekete kapitány teljesen egy kaptafára megy). 2. A női szereplők teljesen passzívak és megformálatlanok. 99%-ban annyi a dolguk, hogy a főhős jutalmalként szolgálnak, vagy meghalnak (kivétel: A szőke ciklon). Lehetett volna sokkal érdekesebb sok regénye, ha kidolgozottabb női szereplőket rak bele.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #81 Dátum: 2014. Július 14. - 14:41:43 »
Mielőtt szétoffoljuk a topicot fogyizással, egy idetartozó bejegyzéssel folytatom. Nemrég elektronikusan elérhetővé vált Rejtő Jenő összes műve (mek.oszk.hu), nekem gyerekkorom nagy kedvence, úgyhogy eldöntöttem Rejtő-maratont tartok és végigolvasom az összeset. 5% új, a maradék 95% rongyosra olvasott és egy időben majdnem kívülről tudtam.

Ami élvezetes volt és ma is nagyon az: a nyelvi humor és a pár jellemvonással jól megformált, groteszk figurák. Az elsőben magyar nyelven alig tudok hozzá foghatót, a másodikban biztos van de én nem vagyok irodalmár, szóval olyat se tudok. Mindenesetre zseniális.

Ami nem tetszett: 1. A fordulatok/cselekmények sokszor sablonosak, ismétlődnek regények között. Ez legkevésbé a tengerészes-légiós regényekre jellemző, ott majdnem minden eredeti, leginkább a vadnyugatiakra, ott sok az ismétlés (pl a Tigrisvér/Fekete kapitány teljesen egy kaptafára megy). 2. A női szereplők teljesen passzívak és megformálatlanok. 99%-ban annyi a dolguk, hogy a főhős jutalmalként szolgálnak, vagy meghalnak (kivétel: A szőke ciklon). Lehetett volna sokkal érdekesebb sok regénye, ha kidolgozottabb női szereplőket rak bele.

Erről filozófia professzorom mondata jut eszembe:

Írjon jobbat!

 :bow:

Mellesleg Rejtő nállam is dobogós!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #82 Dátum: 2014. Július 14. - 15:34:25 »
Írjon jobbat!

 :bow:

Mellesleg Rejtő nállam is dobogós!
Nekem olvasóként egyszerűbb dolgom van, ha valami nem tetszik: olvasok jobbat :D

De Rejtő tetszik, továbbra is zseniálisnak tartom, csak felnőtt fejjel észreveszek benne olyasmiket, amiket régen nem. Ez olyan, mint amikor elővesz az ember egy régen nem használt borotvát, és rácsodálkozik ;)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #83 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 16:43:30 »
Egy kis idevágó részlet Timur Vermes:Nézd ki van itt c. könyvéből. Annyit tudni kell, hogy a történetet Adolf Hitler E/1-ben meséli el, miután valami csoda folytán magához tér Berlinben, 2011-ben. :)

(szerintem)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #84 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 17:02:04 »
Jöhet a többi oldal is, ez a kettő nagyon tetszett! : )
Ha jól emlékszem, a borító is elég ütős, mégsem néztem meg a könyvet közelről sosenem.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #85 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 18:18:38 »
...Krömeier kisasszony igazán felvilágosíthatta volna, hogy egyszerűbb lenne Herr SicTransittól pengét rendelni  ;D

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #86 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 07:32:23 »
Jöhet a többi oldal is, ez a kettő nagyon tetszett! : )
Ha jól emlékszem, a borító is elég ütős, mégsem néztem meg a könyvet közelről sosenem.

A leglatogatottabb digitális könyvtárban (nmag) megtalálni ;-)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #87 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 10:06:08 »
Betárazva, köszönöm! :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #88 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 10:26:08 »
A leglatogatottabb digitális könyvtárban (nmag) megtalálni ;-)
ezmiez? link? vagy ha nem lehet, hogyan guglizzak rá? nem ismerem, csak a MEKről meg a PIM/DIAról tudtam.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Könyvtár / Olvasószoba: Irodalmi élmények
« Válasz #89 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 10:28:19 »
A leglatogatottabb digitális könyvtárban (nmag) megtalálni ;-)
ezmiez? link? vagy ha nem lehet, hogyan guglizzak rá? nem ismerem, csak a MEKről meg a PIM/DIAról tudtam.
Torrent.
Ha kell, emailben el tudom küldeni epub vagy mobi formátumban.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici