Szerző Téma: KunEmber  (Megtekintve 18783 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
KunEmber
« Dátum: 2010. Május 28. - 08:57:33 »
Üdvözletem mindenkinek!

Már a héten néhányszor írtam egy-két választ, de a bemutatkozással megvártam a mai napot. Ugyanis fél órával ezelött megtörtént életem első DE borotválkozása. :)

Szóval KunEmber vagyok, késportálról, meg Ed blogjáról jöttem ide, az eszközök egy részét is tőle vettem. Természetesen kezdő szettel dolgozom, Balea sörtepamacs, Lord L5, Lord SC penge, Barbon borotvahab és egy narancssárga meg egy sötétszürke oriflame-es AS balzsam.

Ami a jó hír (? :) ) , hogy engem már rég elkapott a gyűjtőszenvedély, úgyhogy garantáltam nem egy borotvám lesz :)

Magáról a borotválkozásról: Gépről tértem át, nincs összehasonlítási alapom, az általam használt dolgokat jelen pillanatban megfelelőnek találom. A sercegés csodálatos, egy kicsit még megvágtam magam 2-3 helyen (apró pontok), illetve az arcom is egy kicsit irritálódva vagyon, de majd megszokja, a nyakam baloldalán azért még maradt egy kis borosta  :-\
További irányok mindenféleképpen egy stabil használati tudás, újabb DE-k, egyéb kiegészítők, majd kések.  :crazy:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 28. - 13:36:45 írta KunEmber »

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:KunEmber
« Válasz #1 Dátum: 2010. Május 28. - 10:06:52 »
Üdvözletem mindenkinek!

Már a héten néhányszor írtam egy-két választ, de a bemutatkozással megvártam a mai napot. Ugyanis fél órával ezelött megtörtént életem első DE borotválkozása. :)

Szóval KunEmber vagyok, késportálról, meg Ed blogjáról jöttem ide, az eszközök egy részét is tőle vettem. Természetesen kezdő szettel dolgozom, Balea sörtepamacs, Lord L5, Lord SC penge, Barbon borotvahab és egy narancssárga meg egy sötétszürke oriflame-es AS.

Ami a jó hír (? :) ) , hogy engem már rég elkapott a gyűjtőszenvedély, úgyhogy garantáltam nem egy borotvám lesz :)

Magáról a borotválkozásról: Gépről tértem át, nincs összehasonlítási alapom, az általam használt dolgokat jelen pillanatban megfelelőnek találom. A sercegés csodálatos, egy kicsit még megvágtam magam 2-3 helyen (apró pontok), illetve az arcom is egy kicsit irritálódva vagyon, de majd megszokja, a nyakam baloldalán azért még maradt egy kis borosta  :-\
További irányok mindenféleképpen egy stabil használati tudás, újabb DE-k, egyéb kiegészítők, majd kések.  :crazy:

üdv a csapatban!

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:KunEmber
« Válasz #2 Dátum: 2010. Május 28. - 10:45:05 »
... További irányok mindenféleképpen egy stabil használati tudás, újabb DE-k, egyéb kiegészítők, majd kések.  :crazy:

ismerős a séma  :D  nekem kb. 4-5 hónap volt a DE-szakasz, 'oszt jött(ek) a kés(ek)  ;D 

sok sikert és üdv a fedélzeten!  :borz2:
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:KunEmber
« Válasz #3 Dátum: 2010. Május 28. - 12:41:28 »
Velkám on dö bord! Én még sok év után is megvágom magam néha, ez elkerülhetetlen.
Jazz és a Vespám

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #4 Dátum: 2010. Július 07. - 20:32:59 »
Oké, két bejelenteni valóm is lenne. :)

Az egyik az az, hogy teljesen korrekt az old spice after shave, kicsit modern az illata, de máskülönben minden ok vele. Csíp mint az állat, de gondolom ez teljesen normális egy alkoholos cuccnál.

2. sok kisfilmet kellett megnéznem, sok kérdést fel kellett tennem ahhoz, h rájöjjek a habkeverés titkára. elég időt kell keverni. kb. fele annyit pamacsoltam, mint kellett volna, innen a gyér szereplés. most már sokkal jobb, de megkönnyebbültem, mert kimondtam: a baleának mennie kell :)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:KunEmber
« Válasz #5 Dátum: 2010. Július 08. - 12:11:30 »
A jó öreg Barbon AS az hogy csíp! :o

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #6 Dátum: 2010. Július 08. - 14:36:49 »
A jó öreg Barbon AS az hogy csíp! :o
ehh... nem vagyok ezekhez még hozzászokva a finom, szinte már nőis asb-ok után :)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:KunEmber
« Válasz #7 Dátum: 2010. Július 08. - 16:08:25 »
Én sem vagyok mazo, de inkább csípjen, mint zsíros legyen a pofám...bár mondjuk szeretem, ha csíp. ;) :D :crazy:

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:KunEmber
« Válasz #8 Dátum: 2010. Július 08. - 18:16:23 »
Én szeretem ha csíp az arcszesz...

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:KunEmber
« Válasz #9 Dátum: 2010. Július 08. - 19:25:27 »
Én szintén! Csípjön, mer az a dóga!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #10 Dátum: 2010. Július 14. - 18:45:32 »
Ma, teljesen a véletlennek köszönhetően, megkaptam a megboldogult nagypapám hajdani gillette techjét. h melyik almodell, fogalmam sincs, csak azt tudom elmondani, h a lord l5höz képest feltűnően rövid a szára. (egyébként made in england) nem a legtökéletesebb állapotban, de teljesen tökéletesen borotválkozásra alkalmas. :) (lehet, átteszem a lord szárát? :) )



Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:KunEmber
« Válasz #11 Dátum: 2010. Július 14. - 20:33:54 »
Szép az! Ha alu a szára akkor neszeszerben volt, ha nehezebb, akkor nem. Jó az a szár, és az egyik legkiméletesebb DE borotva. Gratula..már csak nagyapád miatt is igy tartsd meg szerintem.

Üdv: longball

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:KunEmber
« Válasz #12 Dátum: 2010. Július 14. - 21:44:54 »
Ma, teljesen a véletlennek köszönhetően, megkaptam a megboldogult nagypapám hajdani gillette techjét. h melyik almodell, fogalmam sincs, csak azt tudom elmondani, h a lord l5höz képest feltűnően rövid a szára. (egyébként made in england) nem a legtökéletesebb állapotban, de teljesen tökéletesen borotválkozásra alkalmas. :) (lehet, átteszem a lord szárát? :) )

Jo kis szar az, de vigyazz, mert a menete konnyen kikopik. Az en nagyapame peladul az tortent, hogy jol mukodott, majd vizkotelenitettem es a viszkovel egyutt ment a menet nagy resze is, utana mar nem tudtam tobbet raszoritani a fejre.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:KunEmber
« Válasz #13 Dátum: 2010. Július 14. - 21:51:46 »
Akkor az is alu volt...nagyon nem mindegy, hogy acélnak és alunak milyen vegyszert eresztünk neki...ékes példa a barnitó vegyszer...

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:KunEmber
« Válasz #14 Dátum: 2010. Július 16. - 15:44:34 »
Akkor az is alu volt...nagyon nem mindegy, hogy acélnak és alunak milyen vegyszert eresztünk neki...ékes példa a barnitó vegyszer...

Igen alu volt az is. Meg ecet. Hat ezt is megtanultam egyszer es mindenkorra  :-\

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici