Minden, ami hagyományos borotválkozás > Pamacsok márkák szerint

HJM pamacsok

(1/9) > >>

Black:
Gondoltam érdemes nyitni egy HJM pamacstopikot is.

Közülünk sokan – ahogy én is egy HJM pamaccsal kezdtem a klasszikus borotválkozásom, amely végül is kitart mind a mai napig. Beszereztem egy Victoria sörtét is, meg folyamatban van Mühle szinti is, de arról majd máskor (Ez utóbbit előre is köszönöm Bubu éltársnak!  :sör: ).
Nekem egy olyan borz pamacsom van, amelyiknek az a klasszikus sakkfigurás, fekete színű nyele van. Egyébként nagy megelégedéssel használom. (A pontos típusok megnevezése nekem nem megy, ezért bocsánatot is kérek mindenkitől.) Állvánnyal együtt vettem kb. 1.500,- Ft-ért, amely szerintem megéri az árát. Krémekből remek habot képez, és játszósan ugyan, de a szappanokkal is megbirkózik. Mondjuk a krémekkel melyik nem?
Az enyém kellemesen gerinces, ugyanakkor rugalmas is és a pamacs vége teljesen puha. Szúrni csak akkor szúr, ha szurkálok vele, ami nem fordul elő. A kidolgozása megfelelő, persze nem profi. Ez látszik abban is, hogy a szálak vége több helyen vágott (?), vagy csak fordítva van a kötegben. A nyele nekem nem tetszik, de az egy dolog.

Fontolgattam, hogy lecserélem, mert valahogy nem az igazi. De hosszas töprengés után sem jöttem rá, hogy miért is nem. Hacsak azért nem mert HJM? Vagy mert nem csinos? De a feladatát végül is jól végzi ha krémet választok, szappanhoz meg lehet mást is választani, nem? Mostanában mondjuk elég sokszor használok krémeket. Úgyhogy a pamacs mégiscsak marad.

Összességében jól végzi a dolgát, kezdetnek egyáltalán nem rossz választás.

kezdőmókus:
HJM Black Fibre szintetikus pamaccsal nagyon kellemes tapasztalataim vannak, az egyik mindennapi pamacsom.  Nem olyan gerinces, mint a Mühle Silvertip Fibre, de tökéletesen puha, és nagyon jó habot csinál.  Nyele kényelmes; bár inkább praktikus, mint szép.  Jó ár/érték arányú pamacs, szinte minden szappannal/krémmel sikerélményt ad, kezdőknek szerintem ideális.

tothzoltan:
(Bár a Frank Shaving szintik eléggé agyonverik őket. Árban és minőségben is.)

wasytsur:

--- Idézetet írta: tothzoltan - 2013. Október 13. - 14:35:58 ---(Bár a Frank Shaving szintik eléggé agyonverik őket. Árban és minőségben is.)

--- Idézet vége ---

Remélem is, mert kinéztem már magamnak egyet.

kezdőmókus:

--- Idézetet írta: tothzoltan - 2013. Október 13. - 14:35:58 ---(Bár a Frank Shaving szintik eléggé agyonverik őket. Árban és minőségben is.)

--- Idézet vége ---
Én azt olvastam, hogy az FS szintije olyan mint a Silvertip Fibre; ezek szerint olyanjuk is van mint a Black Fibre?  Az melyik?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése