Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kézművesek, készítők

Flaschner

(1/76) > >>

flasi:
Kedves gyujtok,hasznalok!
 ha valakinek kell, markas borotva  henchels, dovo , sot a rudi baratomtol is sok van Stehle
Rudi edesapamnal tanult, sajnos abbahagyta a szakmat a szeme miatt napi kapcsolatban vagyok most is vel, e ho 25-n utazom hozza  a fiammal aki szinten koszorus pesten a vaczi utcaban
 vatom vasarloiam es akinek javitasra van szuksege
 Flaschner kalman
keses-mukoszorus mester
 szekesfehervar juhasz gy u !
agoogli keresoben eleg a nevemet beutni
 es is sokminden megtudhato cegunkrol
 

flasi:
HELLO!
 tudok segiteni, megelezem a borotvaidat, es ha szukseged van uj markas kesekre irj flaschner kalman keses -mukoszorus mestet
 szekesfehervar juhasz gy u .1.
 cegunk 1856-ota letezik magyarorszagon
 budapest -szekesfehervar

bimbi:

--- Idézetet írta: flasi - 2010. Június 08. - 09:25:02 ---HELLO!
 tudok segiteni, megelezem a borotvaidat, es ha szukseged van uj markas kesekre irj flaschner kalman keses -mukoszorus mestet
 szekesfehervar juhasz gy u .1.
 cegunk 1856-ota letezik magyarorszagon
 budapest -szekesfehervar

--- Idézet vége ---
off
Ez így már kezd reklámszagú lenni... ami nekem nem baj, csak inkább írni kéne egy bemutatkozást: Új kések, bérélezés stb. Ezek jó dolgok, lesznek egypáran akik keresni fogják ezeket a "szolgáltatásokat" :kalapemel:

Anyus:
Kedves Hozzászólók!

Engedjetek meg néhány megjegyzést, nem reklámként, csak röviden, a tényeket közölve.

A Flaschner cég 1856 óta működik Magyarországon, melynek a székesfehérvári mester már a negyedik generációja. A családban a tudást, a nagy gyakorlatot szinte kézről-kézre adták. A fiúk a nagyapától, édesapától lesték el a munka csínját-bínját, a fogásokat is már gyermekkorukban a családi műhelyben gyakorolták. Stehlo Rudolffal együtt tanult id. Flaschner Kálmánnál, az édesapjánál; barátságuk a mai napig töretlen.
Mint gyűjtő és érdeklődő nemcsak az említett mester édesapját – Kálmán bácsit -, hanem őt magát, és a fiát is ismerem. Nagyon sok borotvám van a családtól, amiket a mai napig nagy becsben tartok. A legkülönbözőbb márkákat gyűjtötte édesapám (DOVO, Henckels, Zwilling, Stehlo, ….). Vásárolta, cserélte, alkudott rá, és ezt a nemes hagyományt én is folytatom. Ha valakinek az ismerősök közül már életlen volt a borotvája, vagy bármi problémája adódott vele, csak a legjobb szakemberhez, a Flaschner műhelybe volt szabad vinni. Stehlo Rudolfot is ismerem személyesen, évekkel ezelőtt egy baráti társaságban találkozunk először.
Flaschner Kálmán 2002-ben elnyerte az „Élenjáró köszörűs” díjat.
2008-ban Fejér megyei Prima Primissima díjat kapott, mint Székesfehérvár legrégebbi kézművese. Ez nem is csoda, hiszen számára a „munka szent”. Rátermettség, hihetetlen szakmai tudás, tisztességes üzleti magatartás jellemzi.
2009-ben az „Év vállalkozója” lett.
2010. január 25. óta a „Magyar kézműves remek” elismerő cím birtokosa. A Mezőgazdasági múzeumban megrendezett kiállításon bemutatták az általa készített vitézi kardot - mellyel mind máig vitézeket avatnak hazánkban -, és a hullámos levélbontó tőrt, ami szintén két keze munkája.  Utóbbinak hasonmása a solingeni pengemúzeumban látható.
Azt hiszem e rövid összefoglaló meggyőzött minden érdeklődőt, hogy ha szaktanácsra, kiváló minőségű eszközökre, precíz javításra van szüksége, bizalommal fordulhat Flaschner Kálmán késes- és műköszörűs mesterhez. 8000. Székesfehérvár Juhász Gyula utca 1.

bimbi:
Na ez igen! Ezt akkor kéretik betenni egy bemutatkozó topikba és már királyság is minden :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése